تابستان کجا سفر کنیم؟

تابستان از بهترین فصل ها برای سفر و گشت و گزار در شهر های خنک است ، از این رو شما را با شهرهای مناسب آشنا می کنیم.

تابستان کجا سفر کنیم؟

با تمام شدن فصل امتحانات و مدارس، یک مسافرت خوب برای رفع خستگی و خوش گذرانی بهترین روش برای شروع تابستان است. به دنبال این فکر یک سوال همیشه ذهن خانواده ها را مشغول می کند که تابستان کجا سفر کنیم؟ پر طرفدار ترین شیوه سفر بین خانواده های ایرانی، سفر های جاده ای با ماشین است. بسیاری ترجیح می دهند به جای قطار یا هواپیما با خودرو سفر کنند تا زمان بیشتری را کنار هم بگذرانند.

مهم ترین نکته ای که در یک سفر جاده ای باید در نظر گرفت سلامت کامل وسیله نقلیه است. ماشین باید قبل از سفر کامل از نظر فنی توسط یک مانیک بررسی شود. تایر، موتور، میزان روغن و آب ماشین، لنت ترمز ها و موارد بسیار دیگری هستند که باید برای یک سفر جاده ای مطمئن چک شوند.

بعد از ماشین ، قدم بعدی برای شروع یک سفر تابستانی خانوادگی بعد از پیدا کردن پاسخ آن سوال معروف به کجا سفر کنیم؟ وسایل سفر است. حتما علاوه بر لباس ها و دیگر وسایل موردنیاز در مقصد سفر، برای بین راه هم برای خود آب و خوراکی داشته باشید و هم چنین برای سرگرمی خود در بین راه هم برنامه ریزی کنید.

حال برای پاسخ به سوال اصلی تابستان کجا سفر کنیم، در ادامه پر طرفدار ترین و بهترین مقاصد یک سفر تابستانی خانوادگی را برای شما آورده ایم:

تابستان کجا سفر کنیم؟

شهر فومن در استان گیلان

آب و هوای خنک و مطبوع این شهر در تابستان، جنگل های انبوه و سرسبز و بناهای تاریخی خیره کننده مانند قلعه رودخان و شهر زیبای ماسوله از دلایلی است که فومن یکی از بهترین مقاصد سفر های تابستانی است.

شهر ماسال در استان گیلان

اگر قصد سفر به یک منطقه ییلاقی خنک با طبیعت بکر و به دور از شلوغی های شهری هستید ماسال قطعا یک مقصد بی نظیر برای شماست که با اقامت در خانه های روستایی یک سفر خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید.

روستای فیبلند در استان مازندران

این روستای زیبا با طبیعتی دل فریب یکی از خنک ترین مناطق مرتفع این منطقه در مناطق جنوبی بابل قرار دارد.اگر هم مشتاق به دیدن پدیده اقیانوس ابر هستید این مقصد گزینه بسیارمناسبی برای شماست.

تابستان کجا سفر کنیم؟

شهر سرعین در استان اردبیل

این شهر به دلیل چشمه های آب گرم معروفش که از کوه سبلان سر چشمه می گیرند و آب و هوای مطلوبش یکی از پر طرفدار ترین مقاصد در شهر اردبیل است. اگر به دنبال استراحت از تمام فشار های زندگی شهری هستید، این جا را به شما پیشنهاد می کنیم.

روستای کندوان در شهر تبریز

این روستای تاریخی زیبا در شمال غربی ایران بهترین آب و هوا را در فصل های گرم سال دارد و یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری است.

استان همدان

این شهر زیبا در کوهپایه کوه های الوند چه طرفدار مکان های تاریخی باشید چه می خواهید از هوای خوب لذت برید قطعا مقصد مناسبی برای شما است.

شهر کرد در استان چهار محال و بختیاری

جاذبه های طبیعی و دشت های سرسبز، قلعه ها و بناهای تاریخی خیره کننده و هوای مطبوع و مردم مهمان نواز این شهر را تبدیل به یک مقصد محبوب کرده است. این موارد شماری از شهر های پرطرفدار سفر ها تابستانی ایرانیان بودند که امیدواریم بتواند به شما کمک کند تا به این سوال پاسخ دهید که تابستان کجا سفرکنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید