نمک آبرود

نمک آبرود از بی نظیرترین شهرهای شمال برای تجربه سفری متفاوت و خاطره انگیز به حساب می آید که از دریا تا جنگل شامل بهترین جاهای دیدنی و تفریحات مختلف است.

نمک آبرود؛ شهری که با تله کابینش معروف شد

نمک آبرود در نزدیکی چالوس دارد و مردم همواره جاده چالوس را انتخاب میکنند تا به این شهر برسند. نمک آبرود یکی از بهترین شهرهای شمال برای تعطیلات است چراکه ساحل بی نظیر و جنگلی مناسب برای هر تفریحی دارد.

نمک آبرود به دو قسمت بزرگ تقسیم می شوند. بخش اول منطقه مسکونی شهر است که بومی ها در آنجا زندگی می کنند و به دور از گردشگران هستند تا زندگی آرامی داشته باشند. منطقه مسکونی نمک آبرود که شامل 8 محله مختلف است، مسیرش از شهر جدا شده تا هرکس نتواند به راحتی واردش شود.

اما منطقه توریستی نمک آبرود بخش بزرگی از شهر را شامل می شوند که شهرک های توریستی، ویلاهای لوکس و تفریح گاه هایی از ساحل دریای خزر تا ارتفاعات کوه های البرز بخشی از آن ها هستند.

بهترین تفریحات نمک آبرود

برخلاف اکثر شهرهای شمالی کشور که محبوب ترین تفریح مردم رفتن به ساحل است، در نمک آبرود مردم جنگل را بیشتر دوست دارند تا ساحل چراکه می توانند از امکانات بی نظیری برخوردار شوند.

تله کابین نمک آبرود

یکی از معروف ترین تفریحات نمک آبرود، تله کابین است. تله کابین نمک آبرود در سال 1372 ساخته و همچنان مرتفع ترین تله کابین ایران است که گردشگران را از نمک آبرود، در دل جنگل و سپس در قله که میبرد. علاقه مندان به طبیعت، از تله کابین نمک آبرود استقبال می کنند چراکه از وسط طبیعت سرسبز شمال عبور کرده و همچنین در فصل پاییز هم از طبیعت زرد عبور می کند که جذابیت خاصی دارد.

اما اگر تله کابین نمک آبرود برایتان کافی نیست تا بر فراز شهر بروید، در یکی از شهرک های تفریحی نمک آبرود خدمات چترسواری و پاراگلایدینگ ارائه می شود تا بر فراز شهر پرواز کنید.

 

تله کابین نمک آبرود

 

پینت بال جنگلی نمک آبرود

بخشی از جنگل های نمک آبرود به زمین پینت بال اختصاص داده شده تا بی نظیرترین تجربه پینت بال را برای گردشگران رقم بزند. زمین های پینت بال عموماً مانع های مصنوعی دارند یا نهایت تعدادی چوب و درخت به عنوان مانع قرار داده شده است اما در نمک آبرود می بایست از درختان جنگل برای حفاظت و از گل ها و گیاهان برای استتار استفاده کنید.

 

پینت بال نمک آبرود

 

سورتمه سواری متفاوت

سورتمه ها معمولاً در نقاط شلوغ شهربازی ها قرار دارند تا هنگامی که درحال جیغ زدن و لذت هیجان هستید، مردم شما را هم تماشا کنند اما در نمک آبرود، نوبت به درختان می رسد تا ببینند سورتمه سواران هیجان را در جنگل های شمال تجربه می کنند.

 

سورتمه نمک آبرود

 

بهترین جاهای دیدنی نمک آبرود

نمک آبرود در کنار تفریحات، جاهای دیدنی زیادی دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. در ادامه به برخی از این جاهای معروف اشاره می کنیم.

پل معلق نمک آبرود

اگر تجربه بانجی جامپینگ را داشته باشید میدانید که ارتفاع اکثر آن ها 40 متر است که با همین ارتفاع، ترس و هیجان زیادی القا می شود اما پل معلق نمک آبرود، این ارتفاع را به 45 متر رسانده و 150 متر هم طول دارد تا چند دقیقه ای هم ترس و هیجان ارتفاع را داشته باشید و هم از طبیعت اطراف پل لذت ببرید. برای افرادی که مشکلات قلبی دارند و یا از ارتفاع می ترسند پیشنهاد می شود سمت این پل نروند چراکه عرض پل کم بوده و دو نفر در کنار هم نمی توانند از پل عبور کنند و همچنین، همانطور که از نامش مشخص است، این پل پلی معلق است و با چند طناب نگه داشته شده لذا همواره مراقب باشید تعادل خود را از دست ندهید.

 

پل معلق نمک آبرود

 

لازم به ذکر است اگر به انتهای پل رسیدید و همچنان میخواستید هیجان دیگری هم در طبیعت نمک آبرود تجربه کنید، در انتهای پل زیپلاین وجود دارد.

آکوالیون

چه کسی دوست ندارد نمایش ها و هنرنمایی های دلفین ها و شیر دریایی اسپانیایی را نبیند؟ در پارک دلفین آکوالیون دلفین های آموزش دیده نزدیک به 45 دقیقه شما را سرگرم حرکت های نمایشی خود می کنند که بسیار جذاب هستند اما مهم ترین بخش نمایش، حرکت های زیبای شیر دریایی است. تنها شیر دریایی آکوالیون نامش بوریس است که نژاد اسپانیایی دارد و برای مهمانان، نزدیک به 80 حرکت زیبا و هیجان انگیز را اجرا می کند.

 

پارک دلفین نمک آبرود

 

تفریحات ساحلی نمک آبرود

در نوار ساحلی نمک آبرود تفریحات متنوعی برای مهمانان ارائه می شود. در بخش های مختلف ساحل شهر، انواع موتورهای چهارچرخ با قیمت های مناسب اجاره داده می شود. همچنین با اجاره جت اسکی، قایق، هاورکرافت، چتر پاراسل و شاتل می توان نهایت لذت را در سواحل نمک آبرود تجربه کرد.

 

تفریحات ساحلی نمک آبرود

 

اگر در سفر به نمک آبرود قصد دارید در یکی از بهترین هتل های شهر اقامت داشته باشید، هتل ونوس پلاس چالوس و هتل پارسیان آزادی خزر دوتا از بهترین و لوکس ترین هتل های شهر هستند که در دل طبیعت قرار دارند و چشم انداز زیبایی از طبیعت سرسبز شمال و دریای خزر را ارائه می دهند اما همواره می توانید با اجاره ویلا در نمک آبرود، علاوه بر کاهش هزینه، آرامش و رفاه بیشتری هم داشته باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید