دره ارغوان مشهد

اگر در مشهد خواستید برای سپری کردن اوقات دوری از شلوغی به اطراف بروید، از زیباترین دشت مشهد هم بازدید کنید

دره ارغوان؛ یکی از دلایل سفر به مشهد

در میان صدها جای دیدنی، تاریخی و زیارتی در مشهد، تفریحگاه های مختلفی هم در مشهد وجود دارد که بدون آن ها، سفر به مشهد لذت بخش نخواهد بود. دره ارغوانی یکی از تفریحگاه های زیبا و خاص مشهد است که بازدید از آن، خالی از لطف نیست.

 

دره ارغوان مشهد

 

دره ارغوانی کجاست؟

برای بازدید از دره ارغوانی کافیست مشهد را به سمت طرقبه ترک کنید. هنگامی که تنها 4 کیلومتر با طرقبه فاصله داشتید با استفاده از تابلوها وارد منطقه طرقدر شوید که دره ارغوانی در همین مکان قرار دارد.

بهترین زمانی که می توان از دره ارغوانی لذت برد، فصل بهار و تابستان است چراکه در این دو فصل، هوای خنک و دلنشینی بر منطقه حاکم بوده و طبیعتش، روی زیبایش را به طبیعت گردان نشان می دهد هرچند عده ای می گویند به دلیل گرمای فصل تابستان، بهتر است در فصل بهار از دره ارغوانی بازدید کنید.

 

دره ارغوان

 

دره ارغوان مشهد را بیشتر بشناسیم

دلیل اینکه نام ارغوان را بر روی این منطقه گذاشته اند، روییدن درختان ارغوان است. درخت ارغوان در مناطقی که آب و هوایی مدیترانه ای دارد می روید و می تواند گرمای آفتاب و همچنین خاک های آهکی که خشک هستند را تحمل کند اما در ایران، درختان ارغوانی بیشتر در استان های فارس، همدان، مازندران، کرمان، خراسان رضوی، ایلام و گیلان به صورت درختچه رشد می کند و جالب است بدانید درختان ارغوان پیش از رشد، برگ هایی با ظاهر قلبی شکل دارند و گل هایش به رنگ ارغوانی منظره ای زیبا را می آفرینند لذا یکی دیگر از دلایل بازدید از دره ارغوان در فصل بهار، همین امر است.

اگر در سفر به مشهد به دنبال محلی در طبیعت و دشت ها هستید تا بهترین لحظات آرام و زیبای خود را سپری کنید، بی شک دشت ارغوان می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد.

 

دشت ارغوان

 

سوغات دشت ارغوان

معمولاً اکثر افرادی که به مشهد سفر می کنند و قصد دارند در میان مراکز خرید و بازارهای مختلف از جمله بازار بزرگ رضا بهترین سوغاتی های ناب مشهد را تهیه کنند، به سراغ انواع زعفران، زرشک، صنایع دستی، تسبیح، زیور آلات فیروزه ای و غیره می روند اما پیشنهاد می کنیم در کنار خرید این موارد، به دشت ارغوان نیز مراجعه کنید تا سوغاتی های خاص بومی های آن منطقه را نیز تهیه کنید. شاخه های درختان ارغوان تا حدودی انعطاف پذیر هستند لذا بومی های منطقه، این شاخه ها را جمع آوری کرده و اقدام به درست کردن سبدهای خاصی می کنند که به ارغوان بافی معروف است هرچند این کار در تمام استان هایی که درختان ارغوان دارند امری رایج به حساب می آید.

اجاره ویلا در طرقبه مشهد؛ بهترین راه برای بازدید از دشت ارغوان

در مشهد هزاران اقامتگاه در قالب هتل، سوئیت، آپارتمان مبله، مهمانپذیر و ویلا وجود دارد که هرکدام بسته به موقعیت و امکاناتی که ارائه می دهند قیمت های متفاوتی خواهند داشت. اگر در سفر به مشهد به قصد تفریح و لذت بردن از مناطق ییلاقی اطراف مشهد هستید، اجاره ویلا در طرقبه بهترین انتخاب خواهد بود هرچند در نزدیکی طرقبه، شاندیز هم وجود دارد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید