جاهای دیدنی نوشهر

نوشهر شهری برای هر نوع سلیقه ای است. ساحل، جنگل، جاذبه های دیدنی و تاریخی و همچنین تفریحات بی نظیر آبی و جنگلی

جاهای دیدنی نوشهر

می خواهید در ساحل قدم بزنید یا در میان جنگل های سرسبز ساعت ها از طبیعت بکر لذت ببرید؟ به دنبال تفریحگاه های مختلف هستید یا قصد بازدید از جاذبه های دیدنی و تاریخی را دارید؟ نوشهر شهری است که برای هر سلیقه و علاقه ای بهترین جاهای دیدنی و تاریخی را دارد. با ما همراه باشید تا نگاهی به برخی از جاهای دیدنی نوشهر بیاندازیم.

تالاب ارواح

اگر فیلم های ژانر ترسناک بسیاری نگاه می کنید یا در تصورات خود به مناطق ترسناک زیاد فکر می کنید شاید بازدید از تالاب ارواح چندان لذت بخش نباشد. تالاب ارواح یکی از جالب ترین جاهای دیدنی نوشهر است که 12 کیلومتر تا شهر فاصله دارد.

تالاب ارواح در اکثر روزهای سال بخصوص صبح ها پیش از طلوع خورشید، مه غلیظی بر روی تالاب قرار دارد که منظره ای ترسناک را به وجود می آورد اما ترسناک تر از آن، خود تالاب است چراکه درختان بسیاری از دل تالاب به بیرون آمده است که تنها قطعه ای چوب بوده و هیچ برگی هم ندارند. تالاب ارواح شاید در طول روز منطقه ای زیبا، سرسبز و بکر باشد اما شب ها برای بسیاری از مسافران بسیار ترسناک و برای بسیاری همچنان زیبا و جالب خواهد بود. لازم به ذکر است در این منطقه حیوانات وحشی مختلفی زندگی می کنند که صدای آن ها بر هیجان انگیز بودن منطقه کمک بسیاری می کند.

 

جاهای دیدنی نوشهر

 

دیو چشمه

اگر 50 کیلومتر از مرکز شهر نوشهر فاصله بگیرید و به سمت منطقه ییلاقی کجور بروید، به یکی از بهترین جاهای دیدنی نوشهر خواهید رسید. دیو چشمه منطقه ای سرسبز است که درختان زیبایی در آن وجود دارد اما چشمه خاص این منطقه است که باعث شده دیو چشمه به یکی از جاهای دیدنی و مهم نوشهر تبدیل شود.

دیو چشمه نزدیک به 5 متر طول و نیم متر عمق دارد و هر ثانیه میانگین 200 لیتر آب از چشمه خارج می شود. آبی که در دیو چشمه قرار دارد به گفته بومی ها و گردشگران، آبی خاص است چراکه به نوشیدن مقداری از آن، تمام خستگی از بدن دفع می شود. درواقع آب چشمه دیو شیرین بوده و برای ماهیگیری و کشاورزی نیز از آن استفاده می شود.

 

جاهای دیدنی نوشهر

 

روستای حیرت

روستای حیرت نیز 50 کیلومتر از نوشهر فاصله دارد و در نزدیکی مرزن آباد و چالوس واقع شده است. روستای حیرت یکی از زیباترین و سرسبزترین روستاهای نوشهر است که آن را مدیون بومی هایش می باشد. در گذشته بومی ها اهمیت بسیار زیادی به روستای خود می دادند و همواره سعی در آباد کردن روستا داشتند که به لطف این موضوع، امروزه شاهد روستایی هستیم که زمین های شالیزار و کشاورزی بسیاری دارد و رودخانه بزرگی هم از میان زمین های شالیزار عبور می کند که علاوه بر جلوه دادن به منظره، آب زمین های شالی را هم تامین کند. اگر به دنبال برنج های مرغوب شمال می گردید، حتماً نگاهی به روستای حیرت بیاندازید.

روستای حیرت تنها به زمین های کشاورزی و شالیزار ختم نمی شود بلکه در این روستا تپه ها و کوه های مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین مناطق برای طبیعت گردی و کمپ زدن را به وجود آورده. همچنین بومی های روستا بخصوص بانوان به فعالیت های سنتی مانند سفید کردن خانه، کاشتن سبزی، دوشیدن گاو، آسیا کردن گندم و جالیز کاری مشغول اند که بازدید از این فعالیت های سنتی خالی از لطف نیست.

 

جاهای دیدنی نوشهر

 

تالاب فراخین

روستای ویسر در نوشهر، دریاچه ای دارد که نامش فراخین است. دریاچه یا تالاب فراخین در ارتفاع 2200 متری از سطح دریا قرار داشته و منطقه ای سرسبز و خوش آب و هوا است. اگر در سفر به نوشهر به دنبال منطقه ای بکر هستید تا ساعاتی را در آرامش محض زندگی کنید، تالاب فراخین را به شدت پیشنهاد می کنیم.

مسیری که گردشگران را به تالاب فراخین می رساند مسیری خاکی است که اطرافش را درختان بلند قامت محاصره کرده لذا این مسیر در میان آفرود سواران از محبوبیت قابل توجهی برخوردار می باشد. اگر هم از گشت و گذار و طبیعت گردی در تالاب فراخین خسته شدید، اگر با خود قایق همراه دارید می توانید آن را به دریاچه برده و لذت قایق سواری در یکی از بکرترین مناطق مازندران را تجربه کنید.

 

جاهای دیدنی نوشهر

 

پارک جنگلی سیسنگان

پارک سیسنگان جزء معدود مناطق مازندران است که می بایست مبلغی را پرداخت کرد تا بتوان واردش شد. پارک جنگلی سیسنگان در 30 کیلمتری نوشهر و نزدیک به شهر نور قرار دارد که یکی از بزرگترین پارک های جنگلی ایران به شمار می رود. پارک جنگلی سیسنگان جزء معدود پارک هایی است که هم امکانات بی نظیری داشته، هم هوای دلنشین و هم چشم انداز زیبا از دریا و جنگل.

در پارک جنگلی سیسنگان می توانید ساعت ها در میان درختان، گل های شمشاد و طبیعت سرسبز و زیباش قدم زده و برای لذت و هیجان بیشتر به سراغ امکانات تفریحی پارک بروید که شامل جت اسکی، موتور چهارچرخ، اسب سواری، شهربازی کودکان، قایق سواری و غیره می باشد.

 

جاهای دیدنی نوشهر