نگاهی به جاهای دیدنی نمک آبرود

در نزدیکی چالوس، شهرکی مسکونی و تفریحی با نام نمک آبرود احداث شده است که یکی از بهترین شهرک های تفریحی در استان مازندران به حساب می آید

نگاهی به جاهای دیدنی نمک آبرود

در فاصله 12 کیلومتری از شهر چالوس، شهرکی تاسیس شده تا تهرانی نشین ها بهترین خاطرات آخر هفته و تعطیلات خود را در آن رقم بزنند. با ما همراه باشید تا در ادامه نگاهی به جاهای دیدنی نمک آبرود بیاندازیم.

تاریخچه نمک آبرود

نمک آبرود 650هزار متر مربع از زمین های شمال را به خود اختصاص داده است. در گذشته به دلیل ازدحام جمعیت در شهرهای چالوس و نوشهر، تصمیم گرفته شد تا شهرکی در نزدیکی چالوس احداث شود تا هم از جمعیت این دو شهر کاسته شده و هم تفرجگاهی برای گردشگران باشد. شهرک نمک آبرود در سال 1366 ساخته شد و امروزه به یکی از بهترین شهرهای مازندران تبدیل شده است.

نگاهی به جاهای دیدنی نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود

جذاب ترین و مهم ترین جای دیدنی در نمک آبرود، تله کابین است. تله کابین نمک آبرود در سال 1372 ساخته شد و امروزه با گذشت چندین سال از احداث تله کابین، همچنان با یکی از بهترین تله کابین های ایران روبرو هستیم که سالانه هزاران گردشگر سوار بر این تله کابین می شوند تا از شهر به ارتفاعات کوه ها بروند. تله کابین نمک آبرود دو خط دارد. خط اول دارای 42 کابین است که مسیری 1200 متری را از میان جنگل های شمال طی می کنند تا گردشگران را در کمتر از 15 دقیقه به قله برسانند. اگر قصد سوار بر خط 1 تله کابین نمک آبرود را دارید می توانید همه روزه از ساعت 9:30 دقیقه صبح تا 10 شب به مجموعه مراجعه کنید هرچند در روزهای تعطیل و ایامی که تعداد متقاضیان تله کابین نمک آبرود زیاد می شود، ساعت کاری مجموعه تغییر خواهد یافت. اما خط دو تله کابین نمک آبرود 35 کابین شش نفره داره که مسیری 1700 متری را طی می کند و خوب است بدانید ساعت کاری خط دو تله کابین همه روزه از ساعت 9 صبح الی 8 شب بوده و همانند خط یک، در ایام تعطیل و پرمتقاضی متغیر خواهد بود. اگر با خودروی شخصی قصد بازدید از مجموعه تله کابین نمک آبرود را دارید می توانید در پارکینگ اختصاصی مجموعه خودروی خود را پارک کنید و هچمنین پیشنهاد می کنیم هنگامی که به ارتفاعات رسیده و از هوای خنک آن منطقه لذت می برید، نگاهی هم به کافی شاپ ها و رستوران های ایستگاه آخر تله کابین نیز بیاندازید.

مناطق دیدنی نمک آبرود

زیپ لاین نمک آبرود

شاید سوار شدن بر تله کابین نمک آبرود، چندان هیجانی به گردشگران القاء نشود اما قطعاً زیپ لاین نمک آبرود تجربه بی نظیری از هیجان را ارائه می دهد. گردشگران می بایست هزینه ای را به عنوان ورودی زیپ لاین پرداخت کرده و سپس با استفاده از طنابی که به قرقره وصل شده، از بالای جنگل ها عبور کنید. بی شک زیپ لاین نمک آبرود را می توان یکی از بهترین تفریحات شهر دانست اما جهت ایمنی بیشتر پیشنهاد می کنیم لباس ایمنی زیپ لاین که هرنس نام داشته و شامل دستکش، کلاه و سایر موارد ایمنی است را بپوشید.

نگاهی به جاهای دیدنی نمک آبرود

پل معلق نمک آبرود

شهر نمک آبرود شما را به چالش ترس از ارتفاع دعوت می کند. پل معلق نمک آبرود یکی از هیجان انگیزترین تفریحات شهر بوده و می بایست برای دسترسی به پل به مجموعه تله کابین نمک آبرود مراجعه کرد. پل معلق نمک آبرود بر فراز جنگل ها قرار دارد و تنها تکیه گاه شما هنگام عبور از این پل، تنها دو طناب است که پل را نگه داشته است. اگر قصد عبور از روی پل معلق نمک آبرود را دارید خوب است بدانید در روزهایی که بادهای سنگینی می زود و پل تکان های زیادی میخورد، به دلایل امنیتی ورود افراد به پل معلق ممنوع می باشد.

نگاهی به جاهای دیدنی نمک آبرود

سورتمه نمک آبرود

یکی از دلایلی که سفر به نمک آبرود را پیشنهاد می کنیم، سورتمه سواری در این شهر است. در اکثر شهرها، سورتمه سواری تنها در مجموعه بوده و چندان هیجانی ندارد اما در نمک آبرود، می توانید سورتمه سواری را در میان جنگل های شمال تجربه کنید. سورتمه نمک آبرود بیش از 1250 متر مسیر از میان جنگل های شمال را دارد که از دلایل محبویبتش در میان مردم است. همچنین خوب است بدانید سورتمه نمک آبرود که هم می توان به صورت دو نفره و هم به صورت یک نفره سوار بر آن شد، همواره یکی از بلندترین سورتمه های ایران می باشد.

نگاهی به جاهای دیدنی نمک آبرود

سینما شش بعدی نمک آبرود

یکی از جاهای جذاب در نمک آبرود که در مجموعه تفریحی تله کابین نمک آبرود و در شهربازی مجموعه قرار دارد، سینمای شش بعدی است. سینمای شش بعدی فضای به مراتب کوچکتر از سینمای عادی دارد و ظرفیت این سینماها، کمتر از 20 نفر می باشد. برای ورود به سینما می بایست ابتدا بلیط ورودی را تهیه کنید و دقایقی منتظر باشید تا سانس قبلی تمام شود چراکه فیلم های سینماهای شش بعدی بسیار کوتاه هستند. هنگامی که وارد سینمای شش بعدی می شوید، به شمت عینک های سه بعدی داده می شود تا فیلم های نشان داده شده از تصویر خارج شوند و تصور کنید که در روبرو شما قرار دارند و همچنین، صندلی های تعبیه شده در این سینماها متحرک بوده و لذت آن را می توان با تماشای فیلم هایی مانند ترن های هوایی تجربه کرد. لازم به ذکر است در بالا و پایین صندلی ها وسایلی قرار داده شده که در برخی از فیلم ها، جهت ترس و هیجان بیشتر با تماشاچیان برخورد می کنند.

کارتینگ نمک آبرود

برای بازدید از کارتینگ نمک آبرود، می بایست به بلوار صنوبر و مجموعه تفریحی تله کابین نمک آبرود مراجعه کرد اما کارتینگ، کمی جلوتر از مجموعه و در ضلع جنوبی میدان قرار دارد. کارتینگ نمک آبرود همه روزه از ساعت 10 صبح تا 8 شب پذیرای گردشگران است تا گردشگران بتوانند با پرداخت هزینه ورودی، به مدت شش دقیقه لذت هیجان سوار شدن بر ماشین های کارتینگ را داشته باشند. در نظر داشته باشید کارتینگ نمک آبرود یک مسر 200 متری برای نوجوانان دارد و یک مسیر 600 متری برای بزرگسالان و خودروهای موجود در پیست نوجوانان به نهایت سرعت 40 کیلومتر بر ساعت و خودروهای موجود در پیست بزرگسالان به نهایت سرعت 80 کیلومتر بر ساعت می رسیند. لازم به ذکر است پیست کارتینگ نمک آبرود نه تنها جنبه تفریحی دارد، بلکه برای آموزش و تجربه رانندگی نیز می تواند تا حدودی موثر باشد. در آخر خوب است بدانید اگر قصد بازدید از پیست کارتینگ نمک آبرود را دارید خوب است بدانید در روزهای بارانی، پیست کارتینگ تعطیل می باشد.

نگاهی به جاهای دیدنی نمک آبرود

باشگاه تیراندازی نمک آبرود

یکی از تفریحات جذاب نمک آبرود که در مجموعه تله کابین نمک آبرود واقع شده است، باشگاه تیراندازی است. در این باشگاه تیراندازی گردشگران هم می توانند آموزش تیراندازی را یاد بگیرند و هم می توانند با اسلحه های موجود در باشگاه، لذت تیراندازی را تجربه کنند. برای تیراندازی می بایست ابتدا بر روی سکوی تیراندازی بروید تا یک اسلحه دو لول به شما داد شود. سپس از فاصله جلوتر، بشقاب هایی به سمت هوا پرتاب می شود که می توانید آن ها را ببینید به آن ها شلیک کنید. باشگاه تیراندازی نمک آبرود در سال 1380 افتتاح شد که در زمینی به وسعت 50هزار متر مربع واقع شده و طولی نکشید تا به یکی از محبوب ترین تفریحات نمک آبرود تبدیل شد. لازم به ذکر است در صورتیکه اسلحه مجاز به همراه دارید، می توانید در باشگاه از اسلحه شخصی خود استفاده کنید. در آخر خوب است بدانید افراد زیر 12 سال نمی توانند وارد مجموعه شوند و همچنین در کنار تیراندازی، بخش تیروکمان نیز وجود دارد.

نگاهی به جاهای دیدنی نمک آبرود

مجموعه پروازی نمک آبرود

برای تجربه هیجان انگیز پرواز بر فراز نمک آبرود، می بایست به ضلع شمالی مجموعه تفریحی مراجعه کنید. اگر علاقه مند به آموزش پرواز هستید، می توانید در کلاس های آموزش این مجموعه شرکت کنید و اگر هم می خواهید دقایقی را بر فراز شهر نمک آبرود باشید، مجموعه پروازی بهترین جا خواهد بود. گردشگران در مجموعه پروازی نمک آبرود می توانند تجربه سوار بر هواپیماهای گلایدر و پاراگلایدر، کایت سواری، سوار بر بالگرد و همچنین سقوط آزاد با چتر را داشته باشند. به دلیل محبوبیت مجموعه پروازی در میان گردشگران، همواره با ازدحام جمعیت در این مجموعه روبرو هستیم اما در نظر داشته باشید روزهایی که نمک آبرود در شرایط ناهموار جوی مانند هوای ابری، بارانی و طوفانی قرار دارد، مجموعه پروازی به کسی اجازه پرواز را نمی دهد.

نگاهی به جاهای دیدنی نمک آبرود

آکوالیون و نمایش شیر دریایی نمک آبرود

آکوالیون نمک آبرود مجموعه ای متفاوت، دیدنی و جذاب در شهر است که هدف از ساخت مجموعه، ایجاد دقایقی شاد و دل انگیز برای گردشگران می باشد. همانطور که از نام مجموعه مشخص است، گردشگران می توانند در آکوالیون از برکه فلامینگوها، آکواریوم ها و جاهای جذاب مجموعه بازدید کنند اما یک قسمت وجود دارد که گردشگران بر روی صندلی می نشینند و یک شیر دریایی به همراه مربی اش وارد صحنه می شوند. این شیر دریایی بیش از 80 حرکت جالب و هیجان انگیز را برای گردشگران اجرا می کند که بسیار جذاب می باشد. لازم به ذکر است در مجموعه آکوالیون، چندین کافه هم وجود دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

پارک جنگلی نمک آبرود

همواره اکثر گردشگران، نمک آبرود را با تله کابین معروفش و همچنین مناطق جنگلی بی نظیری که دارد میشناسند. پارک جنگلی نمک آبرود با بیش از 200هزار متر مربع مساحت، به عنوان بزرگترین پارک جنگلی شهر شناخته شده و همچنین در میان بزرگترین پارک های جنگلی غرب مازندران قرار دارد.

بخش قابل توجهی از پارک جنگلی نمک آبرود دارای مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری است و در کنار آبنماهای مختلف، گردشگران همواره بهترین خاطرات سفر به نمک آبرود و پیاده روی در این پارک را برای خود ثبت می کنند. همچنین در اطراف پارک جنگلی نمک آبرود بخصوص جنوب این پارک، مناطق بسیار جذابی برای آفرود سورای، طبیعت گردی و غیره وجود داشته و همواره در فصول مختلف سال، آفرود سواران بسیاری را در این منطقه مشاهده خواهید کرد.

پارک جنگلی نمک آبرود به لطف امکانات و خدمات رفاهی و همچنین محبوبیت پارک در میان گردشگران، به یکی از مناطق نمونه گردشگری استان مازندران تبدیل شده و همچنین خوب است بدانید در برخی از نقاط پارک، درختان شمشادی وجود دارد که قدمتشان به 700 سال پیش برمیگردد. لازم به ذکر است مجموعه تله کابین تله کابین نمک آبرود و همچنین تفریحات جذاب اطراف تله کابین نیز در پارک جنگلی نمک آبرود قرار دارند.

نگاهی به جاهای دیدنی نمک آبرود

اقامت در نمک آبرود

یکی از چالش های پیش رو در سفر به نمک آبرود، اقامت در این شهرک تفریحی و مسکونی است. در نمک آبرود تنوع بالایی از انواع ویلاهای عادی، سوئیت ها، ویلاهای استخردار و لوکس در بخش جنگلی شهر وجود دارد. برای اجاره ویلا در نمک آبرود تنها یک تماس با کارشناسان لوکس ویلا کافیست تا متناسب با بودجه و سلیقه خود، بهترین ویلا را در نمک آبرود رزرو کنید.

دیدگاه‌ها   

-2 #3 فربد الغدیر عراقی 1400-01-26 08:53
شهرک نمک آبرود همه امکانات لازم برای تفریح و رفاه رو داشت با این حرف امیر که گفت سیستم فروش بلیطش مشکل داره مخالفم چون ما بدون معطلی بلیط گرفتیم برای تله کابین نمک آبرود
نقل قول کردن
-1 #2 امیر 1400-01-25 09:24
این سیستم فروش بلیط تله کابین نمک ابرود واقعا مسخرست 1 ساعت باید تو صف صبر کنی آخر میگن بلیط خط یم نداریم مجبوری 2 سوار بشی و هزار تا داستان هر بار هم که ما رفتیم موقع برگشتش 1 ساعت مارو نگه داشتن چون قطعه خراب شده بود این یا از شانس بد ما هست یا کیفیت پایین تله کابین ها
نقل قول کردن
+2 #1 مژگان برخوردی 1400-01-21 11:08
وای تله کابین نمک آبرود یادش بخیر، چه اقامتی داشتیم داخل شهرک نمک آبرود، از جاذبه های دیدنی نمک آبرودم که دیگه نگم براتون، عالی عالی عاااالی
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید