جاهای دیدنی نور

نور یکی از شهرهای توریستی و محبوب در مرکز مازندران است که مملو از جاهای دیدنی و تفریحی می باشد

نگاهی به جاهای دیدنی نور

شهرستان نور یکی از قدیمی ترین مناطق مسکونی مازندران است که در گذشته رستمدار نام داشته. شهر نور امروزه به یکی از بهترین شهرهای مازندران برای سپری کردن اوقات فراغت تبدیل شده که در ادامه می خواهیم با برخی از جاهای دیدنی این شهر بیشتر آشنا شویم.

پارک جنگلی نور

اگر در سفر به نور به دنبال مکانی هستید که ساعت ها غرق در آرامش باشید در کنار طبیعت زیبا و صدای دلنشین پرندگان، حتماً از پارک جنگلی نور بازدید کنید. پارک جنگلی نور را با نام پارک سعید آشتیانی نیز میشناسند چراکه همت حسن سعیدی آشتیانی بود که باعث شد پارک جنگلی نور با بیش از 3600 هکتار مساحت در سال 1351 احداث شود.

پارک جنگلی نور مسیری آسفالته دارد تا هر خودرویی بتواند از میان درختان بلند قامت پارک عبور کند. همچنین امکانات رفاهی مختلفی هم در پارک وجود دارد که می توان به پارک کودکان، اجاره موتور چهارچرخ و زمین اسب سواری اشاره کرد. همچنین اگر هم حوصله پیک نیک و غذا درست کردن را هم ندارید می توانید به رستوران و قهوه خانه واقع در پارک جنگلی نور مراجعه کنید.

بازدید از پارک 24 ساعته است و به ازای هر خودرو مبلغ 5هزار تومان به عنوان ورودی دریافت می شود. همچنین میانگین 1 الی 5 ساعت زمان نیاز است تا از تمام امکانات و تفریحات پارک نهایت لذت را برد.

 

جاهای دیدنی نور

 

مجموعه تفریحی توریستی دشت نور

در شهر نور، مجموعه تفریحی و اقامتی دشت نور یکی از بهترین جاها برای خرید ویلا، سرمایه گذاری و اجاره ویلا است. مجموعه تفریحی و توریستی دشت نور 3 فاز اقامتی دارد که شامل آپارتمان، آپارتمان های لوکس و یلاهای مختلف است. تمامی بناهای مجموعه تفریحی توریستی دشت نور از معماری بروز و زیبایی برخوردارند.

مجتمع تفریحی و توریستی دشت نور در سال 1390 شروع به ساخت گردید و تا به امروزه، 3 فاز آن افتتاح شده است. این مجموعه به عنوان یکی از بزرگترین مجتمع های تفریحی و توریستی ایران و شمال کشور شناخته می شود بطوریکه فقط 4هزار متر مربع از مساحت مجتمع را دریاچه ای بزرگ تشکیل داده است. گردشگران در این دریاچه می توانند علاوه ب ماهیگیری، تفریحاتی مانند قایق سواری، قایق های پدالی و همچنین سوار بر توپ های شناور را نیز داشته باشند. بخش دیگری از زمین های مجموعه دشت نور را زمین های بزرگ ورزشی تشکیل داده است که شامل زمین های فوتبال، والیبال، بسکتبال، زمین فوتبال چمن و همچنین فوتبال حبابی بوده و در میان آن ها، فوتبال حبابی محبوب ترین تفریح در میان گردشگران می باشد.

از دیگر امکانات و تفریحات مجموعه تفریحی و توریستی دشت نور می توان به زمین بزرگ اسب سواری، مسیرهای مخصوص دوچرخه سواری در طبیعت، زمین کوچک گلف، باشگاه سوارکاری و تیراندازی و شهربازی برای کودکان در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است در مجموعه می توانید از سالن بدنسازی، خدمات ماساژ اسپا، رستوران ها و کافی شاپ های بی نظیر نیز بهرمند شوید.

 

جاهای دیدنی نور

 

آبشار آب پری

برای بازدید از آبشار آب پری، می بایست نور را به سمت رویان ترک کنید و پس از 5 کیلومتر، مسیر دسترسی به آبشار را مشاهده خواهید کرد. آبشار آب پری در میان درختان پنهان شده است و با مشاهده آبشار متوجه خواهید شد که آبشار آب پری چندان شباهتی به آبشارهای دیگر ندارد چراکه بخشی از سنگ های کوه در اثر رانش زمین در منطقه ی با شیب زیاد جمع شده اند و آب از میان آن ها عبور کرده است.

آبشار  آب پری را جزء زیباترین آبشارهای مازندران می شناسند و در مناطق اطراف آبشار، همواره متوجه خنک تر بودن هوا خواهید شد که از جمله بهترین مناطق برای گردش و اتراق می باشد.

 

جاهای دیدنی نور

 

روستای لاویج شهر نور

روستای لاویج را کمتر کسی پیدا می شود که نشناسد. یکی از بهترین مناطق سرسبز مازندران که از توابع شهرستان نور می باشد و از جمله مناطق محبوب برای طبیعت گردی به حساب می آید.

در روستای لاویج چشمه های آبگرم بسیاری مشاهده می شود که آب گرم حاوی مقادیر بسیاری گوگرد از آن ها می جوشد و برای پوست و بیماری های پوستی بسیار مفید هستند لذا در روستای لاویج، استخرهای آبگرم و حمام های گوگردی مختلفی را مشاهده می کنید.

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث محبوبیت لاویچ در میان مردم شده است، عسلش است. به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط مساعد، اکثر بومی های روستا به پرورش زنبور عسل مشغولند لذا عسل های بسیار باکیفیتی را در روستا می توانید به عنوان سوغاتی تهیه کنید.

 

جاهای دیدنی نور

 

اقامت در نور

نور شهری ساحلی است که به طبع آن، تنوعی از ویلاهای نوار ساحلی و جنگلی را در این شهر می توان مشاهده کرد. گردشگرانی که قصد اجاره ویلا در نور را دارند همواره با هر سلیقه و بودجه ای می توانند بهترین اقامتگاه خود را در این شهر اجاره کنند. اکثر ویلاهای نوار ساحلی نور به صورت سوئیت یا ویلاهای عادی هستند و ویلاهای لوکس و استخردار بیشتر در نوار جنگلی شهر واقع شده اند. اگر هم به دنبال ویلاهای لوکس و دیدنی هستید پیشنهاد می کنیم نگاهی به شهر رویان در نزدیکی نور بیاندازید.