جاذبه های گردشگری تنکابن

تنکابن شهری است که به لطف جاهای دیدنی و طبیعتی بسیار جذاب، در میان گردشگران بسیار محبوب واقع شده.

جاذبه های گردشگری تنکابن

تنکابن از جمله شهرهای توریستی غرب مازندران است که به لطف جاهای دیدنی، طبیعت زیبا و ساحل جذاب، به یکی از بهترین شهرهای غرب مازندران برای سفر و ساخت بهترین خاطرات تبدیل شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به جاذبه های گردشگری تنکابن بیاندازیم.

تنکابن کجاست و راه های دسترسی به تنکابن

تنکابن مابین دو شهر توریستی عباس آباد و رامسر واقع شده است و اگر قصد سفر به تنکابن را دارید، سریع  ترین راه دسترسی به این شهر از طریق جاده چالوس می باشد بطوریکه از شهر تهران وارد جاده چالوس می شوید و در انتها هنگامی که به شهر چالوس رسیدید، شهر را به سمت غرب ترک خواهید کرد تا پس از طی کردن 60 کیلومتر و میانگین 1 ساعت، به تنکابن برسید. بطور کلی، از شهر تهران میانگین 4 ساعت طول می کشد تا به تنکابن رسید اما این زمان برای مواقعی است که جاده چالوس فاقد ترافیک های سنگین می باشد لذا در روزهای آخر هفته و ایام خاص مانند تعطیلات چند روزه، به لطف ترافیک های سنگین جاده چالوس، این مسیر 4 ساعته گاه به بیش از 5 ساعت هم می رسد. مسیر دیگری هم برای دسترسی به تنکابن وجود دارد و آن هم از طریق جاده قزوین – رشت است. گردشگران می بایست از شهر تهران به سمت قزوین حرکت کنند و از شهر قزوین هم به سمت رشت بروند تا با گذر از شهر رامسر، به تنکابن برسند اما در نظر داشته باشید با انتخاب جاده قزوین – رشت، میانگین 6 ساعت در راه خواهید بود ولی در روزهایی که چالوس شاهد ترافیک های بسیار سنگین است، برای رهایی از ترافیک و همچنین لذت بردن از طبیعت زیبای رشت، انتخاب این مسیر می تواند منطقی تر باشد.

جاذبه های گردشگری تنکابن

تاریخچه تنکابن

در میان شهرهای مختلف استان مازندران، تنکابن در میان قدیمی ترین شهرها به شمار می رود چراکه گفته می شود قدمت سکونت بشر در این منطقه به دوران هخامنشیان برمیگردد. در آن زمان، قوم های آمارد، تپوری و کادوسی در شهر تنکابن زندگی می کردند و لازم به ذکر است آماردها، بیشترین جمعیت را در شهرستان طبرستان یا مازندران امروزی داشتند. شهر تنکابن تا پیش از انقلاب اسلامی، شهسوار نام داشته هرچند عده ای بر این معتقد هستند نام تنکابن در اواخر دوران قاجاریه انتخاب شد.

مردم تنکابن بخش قابل توجهی از درآمد خود را از طریق صنعت گردشگری به دست می آورند و شغل بومی های تنکابن شامل دامداری، کشاورزی، گندم، جو، لوبیا و غیره بوده و خوب است بدانید تنکابن در میان بزرگترین تولید کننده های چای در استان مازندران و خرمالو در کشور می باشد لذا همواره در بازارهای سنتی شهر، تنوع بالایی از چای و خرمالو مشاهده شده و اکثر گردشگران آن ها را به عنوان بهترین سوغاتی های شهر تهیه می کنند.

غار آبی دانیال

در میان غارهای آبی ایران، غار آبی بعد از غار قوری قلعه، به عنوان دومین غار آبی بزرگ ایران به شمار می رود و همچنین در میان جذاب ترین و بزرگترین غارهای ایران و جهان نیز قرار دارد. اگر در سفر به تنکابن قصد بازدید از غار آبی دانیال را دارید، می بایست به 30 کیلومتری تنکابن مراجعه کنید تا در ارتفاعات کوه ها، ورودی غار را ببینید. غار آبی دانیال محیطی بسیار شبیه به غار علیصدر، بزرگترین غار ایران دارد و گردشگران هنگام ورود به غار، به محیطی آهکی روبرو خواهند شد که قطرات آب از سقف غار درحال چکیدن هستند. شاید برایتان جالب باشد بدانید دمای غار آبی دانیال به مراتب خنک تر از بیرون می باشد و در روزهای گرم و شرجی تابستان، می توانید برای چند دقیقه ای رهایی از گرمای هوا در طول طبیعت گردی، به غار دانیال مراجعه کنید. همچنین پیش بینی شده قدمت غار به میلیون ها سال پیش برمیگردد چراکه هر بخش کوچکی از غار نزدیک به بیش از 100 سال طول کشیده تا ساخته شود.

جاذبه های گردشگری تنکابن

پارک جنگلی چالدره تنکابن

همانطور که میدانیم، تنکابن یکی از بهترین شهرهای طبعیت گردی شمال است و در تنکابن و مناطق اطراف، پارک ها جنگلی و مناطق سرسبز بسیاری مشاهده می شود که پارک جنگلی چالدره، در میان محبوب ترین ها قرار دارد. برای بازدید از پارک جنگلی چالدره تنکابنت می بایست تنکابن را به سمت جنگل های دوهزار ترک کنید تا در فاصله 18 کیلومتری شهر، پارک جنگلی را مشاهده کنید. پارک جنگلی چالدره تنکابن نزدیک به 100 هزار متر مربع مساحت دارد و گردشگران بهترین تجربه طبیعت گردی و پیک نیک را در این پارک می توانند داشته باشند. پارک جنگلی به همراه درختانی همچون توسکا، افرا، سرخس و غیره در منطقه چالدره قرار دارد که دره ای عمیق بوده و مابین رودهای دوهزار و سه هزار تنکابن قرار دارد لذا طبیعتی بکر به همراه صدای دلنشین جریان آب و پرندگان در این منطقه حاکم است. لازم به ذکر می باشد برای گردشگران در نقاطط مختلف پارک جنگلی چالدره تنکابن آلاچیق ها و امکانات رفاهی مختلفی در نظر گرفته شده است.

جاذبه های گردشگری تنکابن

چشمه آبگرم فلکده

با فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان، چشمه آبگرم فلکده به یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی تنکابن تبدیل می شود. برای دسترسی به چشمه آبگرم فلکده، می بایست تنکابن را به سمت روستای قلعه گردن ترک کنید و هنگامی که به روستا رسیدید، در جنوب روستا مسیر دسترسی به منطقه جنگلی محافظت شده بلس کوه را مشاهده کنید تا در این مسیر، به سمت روستای لیره سر رفته و با عبور از روستا، به چشمه برسید. چشمه آبگرم فلکده خاصیت درمانی دارد اما برخلاف اکثر چشمه های آبگرم، فاقد املاحی همچون گوگرد بوده و قابل شرب می باشد.

جاذبه های گردشگری تنکابن

پارک ملی خشکه داران

اگر می خواهید در سفر و گشت و گذار میان جاهای دیدنی تنکابن وارد یکی از بهترین مناطق طبیعت گردی و بکر شهر شوید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به پارک ملی خشکه داران بیاندازید. پارک ملی خشکه داران یکی از بزرگترین پارک های استان مازندران به حساب می آید که مساحتی بیش از 2600 هکتار دارد. گردشگران در این پارک ملی با ده ها گونه جانوری شامل گرگ، خوک، گربه وحشی، پرندگانی همچون غاز، قو، مرغابی، اگوت های بزرگ و کوچک، حواصیل خاکستری و غیره و گیاهانی همچون ممرز، کرات خرمندی، بلوط، لیکلی، ملج، شمشاد، ازگیل جنگلی و غیره روبرو خواهند شد و شاید برایتان جالب باشد بدانید به دلیل تنوع بالای گونه گیاهی و جانوری، این پارک در میان پژوهشگران نیز محبوب می باشد.

لازم به ذکر است گردشگرانی که قصد بازدید از پارک ملی خشکه داران را دارند می بایست در سفر به تنکابن راهی چالوس شوند و در کیلومتر 30 جاده تنکابن چالوس، به این پارک دیدنی برسند. همچنین خوب است بدانید پارک ملی خشکه داران کمتر از 120 متر فاصله دارد.

جاذبه های گردشگری تنکابن

جنگل دوهزار تنکابن

همواره اکثر گردشگرانی که به شهر تنکابن سفر می کنند، نگاهی هم به مناطق طبیعت گردی جذاب میان جاهای دیدنی تنکابن نیز میاندازند تا بهترین خاطرات سفر و طبیعت گردی را برای خود رقم بزنند. یکی از این مناطق جذاب، جنگل دوهزار تنکابن است.

اگر شما هم در سفر به تنکابن قصد بازدید از جنگل دوهزار تنکابن را دارید، یکی از راه های پرطرفدار برای دسترسی به جنگل، مراجعه به روستای خرم آباد است چراکه گردشگران از این روستا، وارد منطقه ای خواهند شد که شمال آبشارهای جذاب، مسیرهای ماشین رو و غیره می باشد هرچند در برخی ایام به لطف شلوغی منطقه، گردشگران ترجیح می دهند از مسیرهای دیگری وارد جنگل دوهزار تنکابن شوند. لازم به ذکر است اگر قصد کوهنوردی در این منطقه را دارید، پیشنهاد می کنیم به روستای عسل محله در اطراف جنگل دوهزار تنکابن مراجعه کنید چراکه این روستا، بهترین و جذاب ترین مسیر برای کوهنوردی را دارد.

جنگل دوهزار تنکابن در میان بزرگترین جنگل های مازندران و جاهای دیدنی تنکابن است و گردشگران در این منطقه از امکانات بی نظیری برخوردار خواهند شد که شامل رستوران و کافه، آلاچیق های مختلف و همچنین پارک بازی برای کودکان می باشد اما این امکانات تنها در بخش بسیار کوچکی از جنگل قرار دارند و سایر نقاط منطقه، دشت های سرسبز، تنوعی از پوشش گیاهی و جانوری و غیره مشاهده می شود. لازم به ذکر است جنگل دوهزار تنکابن در ایام بارانی سال، غرق در مه خواهد بود.

جاذبه های گردشگری تنکابن

روستای قلعه گردن تنکابن

اگر میخواهید با نماد تنکابن بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم در سفر به این شهر نگاهی به روستای قلعه گردن از معروف ترین جاذبه های گردشگری تنکابن بیاندازید. این روستا منطقه ای بسیار سرسبز و خوش آب و هوا بوده و به لطف وجود قلعه ای تاریخی در روستا، در میان گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار است.

قلعه واقع در روستا با نام قلعه تنکا شناخته می شود لذا روستای قلعه گردان تنکابن نیز با نام روستای قلعه تنکا شناخته می شود. قدمت این بنای تاریخی به قرن 6 هجری قمری برمیگردد و هنگام بازدید از روستا و قلعه متوجه خواهید شد که این بنای تاریخی 350 متر مربعی در مرتفع ترین نقطه روستا واقع شده و گردشگران در این منطقه، از چشم انداز بی نظیر جنگل دوهزار تنکابن و مناطق سرسبز اطراف بهرمند خواهند شد. لازم به ذکر است گردشگران برای بازدید از روستای قلعه گردن تنکابن کافیست در این شهر به سمت خرم آباد حرکت کنند تا وارد دهستان بلده شده و در این دهستان، به روستای قلعه گردان خواهند رسید. همچنین خوب است بدانید این روستا در ایام سفر، یکی از شلوغ ترین مناطق دیدنی تنکابن خواهد بود.

جاذبه های گردشگری تنکابن

آبشار سنگ بن چشمه تنکابن

در میان جذابیت های جنگل دوهزار تنکابن، آبشار سنگ بن چشمه یکی از محبوب ترین مناطق دیدنی تنکابن به حساب می آید چراکه در فصل تابستان، هوای بسیار خنک و دلنشینی در منطقه حاکم بوده و در فصل زمستان هم هوای اطراف آبشار بسیار سرد می باشد.

گردشگران برای بازدید از آبشار سنگ بن چشمه تنکابن کافیست به جنوب غربی شهر مراجعه کرده و در دوراهی کلشیم، به آبشار برسند اما لازم به ذکر است در فصل تابستان، این آبشار یکی از شلوغ ترین و جذاب ترین جاذبه های دیدنی تنکابن به حساب می آید بطوریکه در اطراف آبشار، هتل ها و کلبه های مختلفی قرار دارد تا گردشگران با اقامت در منطقه ای بسیار سرسبز و دلنشین، خاطرات خوبی را برای خود رقم بزنند.

جاذبه های گردشگری تنکابن

پل چشمه کیله

گردشگرانی که علاقه مند به بازدید از جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی هستند، پیشنهاد می کنیم در سفر به تنکابن نگاهی به پل چشمه کیله بیاندازند. این پل در خیابان امام واقع شده می بایست برای دسترسی به این خیابان، به شمال تنکابن مراجعه کنید.

پل چشمه کیله که در سال 1379 به فهرست آثار ملی ایران افزوده شده، امروزه یکی از پرطرفدارترین جاذبه های دیدنی تنکابن به حساب می آید که قدمتش به دوران پهلوی اول برمیگردد. شاید برایتان جالب باشد بدانید در سال 1309 که این پل ساخته شد، مهندسان آلمانی و روسی طراحی پل را برعهده داشتند و این موضوع باعث شد امروزه پل چشمه کیله در میان زیباترین پل های ایران قرار داشته باشد.

جاذبه های گردشگری تنکابن

دشت دریاسر

احتمالاً در سفر به تنکابن، نام بهشت اردیبهشت ایران را بارها شنیده اید. این منطقه درواقع نام دیگر دشت دریاسر است که در ارتفاع 2هزار متری از سطح دریا واقع شده است. دشت دریاسر منطقه ای بسیار خوش آب و هوا و دلنشین است به عنوان یکی از سرسبزترین و جذاب ترین مناطق دیدنی جنگل دوهزار واقع در جنوب تنکابن شناخته می شود.

دلیل اینکه دشت دریاسر را با نام بهشت اردیبهشت ایران میشناسند به لطف رویش گل های زرد رنگ در این منطقه است که در فصل اردیبهشت، منظره ای بسیار جذاب و دیدنی را به وجود می آورند. اما لازم به ذکر است به دلیل تراکم بالای درختان در این دشت، فصل پاییز نیز برای علاقه مندان نیز می تواند بسیار جذاب باشد چون شاهد ریزش برگ های زرد در منطقه خواهید بود. در نظر داشته باشید در پایین دشت دریاسر نیز چندین چشمه و آبشار وجود دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

جاذبه های گردشگری تنکابن

آبشار کوه سر

آبشار کوه سر از جمله آبشارها جذابی است که در سفر و گشت و گذار میان دیدنی های تنکابن، پیشنهاد می کنیم حتماً از آن بازدید کنید. گردشگران برای دسترسی و بازدید از آبشار کوه سر کافیست ابتدا به شهرستان نشتارود از توابع تنکابن مراجعه کنید و در حد فاصل روستای جنگلی سفیدآب و کوه سر، به این آبشار جذاب و دیدنی برسید.

آبشار کوه سر در منطقه ای سرسبز و دیدنی قرار دارد که در اطرافش، آبشارها و چشمه های بسیاری وجود داشته و در فصل بهار و تابستان، گردشگران زیادی را در این منطقه مشاهده خواهید کرد که بساط پیک نیک خود را پهن کرده اند. آبشار کوه سر هم همانند سایر آبشارها در منطقه ای خوش آب و هوا قرار داشته و می توان به لطف نقاط مناسب اطراف آبشار، بساط پیک نیک را پهن کرده و ساعت ها از طبیعت بکر به همراه صدای دلنشین پرندگان و آبشار نهایت لذت را برد.

پیشنهاد می کنیم اگر در سفر به تنکابن قصد بازدید از آبشار کوه سر را داشتید، نگاهی هم به دیدنی های جذاب اطراف آبشار از جمله منطقه جنگلی دینا سرا، مرداب نشتارود، آبشار کمیلیه، منطقه ییلاقی داغ کوه و پارک ملی خشکه داران هم بیاندازید.

جاذبه های گردشگری تنکابن

پل علی آباد پایین

از دیگر تاریخی ترین مناطق دیدنی تنکابن که در میان یادگاری های قاجاریه می باشد، پل علی آباد پایین است. این پل تاریخی در میان بومی های روستای علی آباد پایین از ارزش بالایی برخوردار می باشد. اگر در سفر به تنکابن قصد بازدید از پل علی آباد پایین را دارید می بایست ابتدا به بخش مرکزی شهر مراجعه کرده و وارد دهستان گلیجان شوید. سپس در این دهستان، با دو مسیر روبرو خواهید شد که یکی به سمت علی آباد بالا رفته و دیگری به سمت علی آباد پایین که در روستای علی آباد پایین، به این بنای تاریخی خواهید رسید. لازم به ذکر است پل علی آباد پایین در سال 1386، فهرست آثار ملی ایران افزوده شده است.

مرداب نشتارود

مرداب نشتارود در میان پرطرفدارترین جاذبه های دیدنی تنکابن قرار دارد و برای بازدید از مرداب کافیست به فاصله 5 کیلومتری تنکابن مراجعه کنید. شاید برایتان جالب باشد مرداب نشتارود تا چند سال پیش در میان پرطرفدارترین دیدنی های تنکابن قرار داشت اما امروزه، چندان به آن اهمیتی داده نمیشه و گردشگران کمتری هم از این مرداب بکر بازدید می کنند.

در مرداب نشتارود ماهی های مختلفی زندگی می کنند که شامل سفید، کفال، اردک ماهی، کپور و غیره بوده و همچنین این ماهی ها در مرداب نشتارود تخم گذاری هم می کنند لذا برای علاقه مندان به صید ماهی، بازدید از این مرداب پیشنهاد می شود. لازم به ذکر است در برخی از نقاط مرداب نشتارود گردشگران می توانند اقدام به قایق سواری کرده و همچنین ویلاها و اقامتگاه های مختلفی در کنار مرداب با چشم انداز زیبا از منظره سرسبز وجود دارد که به صورت روزانه اجاره داده می شوند.

جاذبه های گردشگری تنکابن

رودخانه لیرسر

لیره سر منطقه ای بسیار سرسبز و دیدنی در اطراف تنکابن است و گردشگران برای بازدید از آبگرم فلکده، می بایست از این منطقه عبور کنند. در منطقه لیره سر رودخانه ای با نام لیرسر وجود دارد که یکی از جذاب ترین دیدنی های تنکابن بوده و پیشنهاد می کنیم اگر قصد بازدید از این رودخانه را دارید، با خود لوازم پیک نیک را هم به همراه داشته باشید تا در کنار رودخانه اتراق کرده و ساعت ها از طبیعت بکر و دیدنی اطراف نهایت لذت را ببرید.

لازم به ذکر است رودخانه لیره سر میان چشمه آبگرم فلکده و یک رودخانه آبسرد قرار دارد و همچنین در اطراف هم تنوع بالایی از پوشش گیاهی مشاهده می شود. اگر میخواهید از این منطقه بازدید کنید خوب است بدانید لیرسر در فاصله 33 کیلومتری از مرکز شهر تنکابن قرار دارد و همچنین بخشی از مسیر برای دسترسی به رودخانه را هم می بایست در میان جنگل ها سرسبز و طبیعتی بکر پیاده روی کنید.

جاذبه های گردشگری تنکابن

منطقه حفاظت شده بلس کوه

از جمله جاذبه های گردشگری تنکابن که اهمیت بسیار بالایی دارد، منطقه محافظت شده بلس کوه می باشد. این منطقه در نگاه اول تنها دشتی سرسبز و دیدنی است که شاید تصور کنید منططقه بسیار مناسب و جذابی برای اتراق و لذت بردن از طبیعت به حساب می آید اما در نظر داشته باشید در منطقه محافظت شده بلس کوه، جانورانی همچون خرس قهوه ای، دارکوب، پلنگ، روباه، هدهد، خرگوش، عقاب جنگلی، چکاوک، پازن و غیره وجود دارد اما به لطف حضور دو گونه نادر و باارزش شوکا و مرال، این منطقه از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد.

گردشگران برای بازدید از منطقه محافظت شده بلس کوه می بایست به منطقه جنگل دوهزار و سه هزار تنکابن مراجعه کنند و کنار رودخانه مابین جنگل دوهزار و سه هزار، به این منطقه جذاب برسند. لازم به ذکر است منطقه محافظت شده بلس کوه در میان باارزش ترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر قرار داشته و هرگونه شکار در این منطقه، ممنوع می باشد.

جاذبه های گردشگری تنکابن

آبشار تودارک

اگر روزی تصمیم گرفتید در سفر به تنکابن وارد مناطق جنگلی شهر شده و بهترین خاطرات طبیعت گردی در این شهر را برای خود رقم بزنید، پیشنهاد می کنیم حتماً از آبشار تودارک بازدید کنید. این آبشار به عنوان مرتفع ترین آبشار تنکابن شناخته شده و در میان مرتفع ترین آبشارهای مازندران و ایران قرار دارد چراکه ارتفاع آبشار تودارک به بیش از 45 متر می رسد.

برای بازدید از آبشار تودارک، یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری تنکابن کافیست از شهر تنکابن به سمت رامسر رفته و مسر، وارد روستای لشتو شوند. در جنوب روستا منطقه ای خاکی وجود دارد که اکثر گردشگران خودروهای خود را در آنجا پارک کرده و باقی مسیر را در میان جنگل های مازندران پیاده می روند تا در میان طبیعت سرسبز، به آبشار برسند اما در نظر داشته باشید ابتدا به آبشاری با نام لیمرا خواهید رسید که نزدیک به 7 متر ارتفاع دارد اما کمی جلوتر، با آبشار دیدنی تودارک روبرو خواهید شد.

پیشنهاد می کنیم در طول بازدید از آبشار تودارک نگاهی هم به مناطق سرسبز اطراف هم بیاندازید چراکه تمشک های جنگلی بی نظیری در منطقه جنگلی اطراف آبشار وجود دارد و اگر عجله نکنید، گردشگران دیگر تمام تمشک ها را جمع آوری خواهند کرد.

جاذبه های گردشگری تنکابن

منطقه ییلاقی سه هزار

منطقه ییلاقی سه هزار جنگلی بسیار بزرگ و سرسبز در جنوب تنکابن است که درواقع در شمال منطقه محافظت شده بلس کوه قرار داشته و اگر در سفر به تنکابن قصد بازدید از این منطقه جنگلی را دارید، می بایست ابتدا تنکابن را به سمت شرق ترک کرده و راه نشتارود شوید سپس در این منطقه وارد خیابان اصلی کترا شده و در امتداد خیابان، وارد جاده دینار سرا شوید تا در انتهای مسیر، به منطقه ییلاقی سه هزار برسید. در نظر داشته باشید این مسیر نزدیک به 26 کیلومتر بوده و گردشگران کمتر از یک ساعت در راه خواهند بود تا از تنکابن به منطقه ییلاقی سه هزار برسند.

جنگل های ییلاقی سه هزار تنکابن، منطقه ای بی نظیر در ایران به حساب می آید چراکه شامل آبشارها و چشمه هایی پرآب، جنگل های جلگه ای، طبیعتی بکر و تنوعی از پوشش گیاهی و جانوری مختلف بوده و همچنین شاید برایتان جالب باشد بدانید که در گذشته های دور، نشانه هایی از زندگی انسان های اولیه در این منطقه مشاهده می شود. بی شک در سفر به تنکابن، منطقه ییلاقی سه هزار یکی از بهترین مقاصد برای طبیعت گردی، اتراق و لذت بردن از طبیعت بکر و هوای دلنشین خنک می باشد.

لازم به ذکر است در منطقه ییلاقی سه هزار تنکابن رودخانه ای با نام شلف وجود دارد که مملو از مواد معدنی همچون اکسید آهن، نمک، آهک، فسفر، پتاس، کلر، کربنات، سیلیس و اسید سولفوریک بوده و دارای خواص درمانی بسیاری می باشد که بازدید از آن، خالی از لطف نیست.

جاذبه های گردشگری تنکابن

آبشار فرهاد جوی

اگر در سفر به تنکابن نمی خواهید مسافت طولانی را برای بازدید از جاذبه های گردشگری تنکابن طی کنید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به آبشار فرهاد جوی واقع در 8 کیلومتری مرکز شهر تنکابن بیاندازید. این آبشار در میان آبشارهای مرتفع شهر تنکابن قرار دارد چراکه ارتفاع آبشار به بیش از 10 متر رسیده و جالب است بدانید ارتفاع آبشار فرهاد جوی در برخی از ایام سال به بیش از 50 متر نیز می رسد.

گردشگران برای بازدید از آبشار فرهاد جوی می بایست در شهر تنکابن وارد جاده خرم آباد قلعه گردن شده و در نزدیکی جنگل های دوهزار و سه هزار تنکابن، آبشار را مشاهده کنند. همچنین پیشنهاد می کنیم با خود بساط پیک نیک نیز به همراه داشته باشید چراکه آبشار در منطقه ای خوش آب و هوا قرار داشته و در اطرافش، نقاط سرسبز و مناسبی برای پیک نیک مشاهده می شود.

جاذبه های گردشگری تنکابن

پل لپاسر

در میان جاذبه های گردشگری تنکابن، اگر به دنبال بناهای تاریخی شهر هستید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به پل لپاسر بیاندازید. این پل همانطور که از نامش مشخص است، در روستای لپاسر قرار داشته و خوب است بدانید قدمت این پل تاریخی به دوران قاجاریه برمیگردد. امروزه نیز در سال 1386، بنای تاریخی لپاسر در فهرست آثار ملی ایران قرار دارد.

پل خشتی قلعه گردن

پل خشتی قلعه گردن از جمله یادگاری های حکومت صفویه است که برای مردم تنکابن و گردشگران ساخته شده و شاید برایتان جالب باشد بدانید این پل تماماً از خشت ساخته شده و همچنان در طی این سال ها، برپا مانده است. پل خشتی قلعه گردن در فاصله 1 کیلومتری روستای خرم آباد قرار داشته و گردشگران می بایست ابتدا به جنوب تنکابن مراجعه کنند تا جاده خرم آباد قلعه گردن، به پل خشتی برسند. امروزه هم این بنای تاریخی در سال 1386 به فهرست آثار ملی ایران افزوده شده است.

سوغات تنکابن

همواره اکثر گردشگران در سفر به شهرهای شمالی کشور، به بازارهای سنتی مراجعه کرده و کالاهای مختلفی از جمله صنایع دستی را به عنوان سوغاتی تهیه می کنند. در تنکابن نیز تنوع بالایی از سوغاتی هایی مختلف وجود دارد و کافیست به بازارهای سنتی شهر مراجعه کنید تا با هر بودجه و سلیقه، بهترین سوغاتی های مد نظر را تهیه کنید.

در سفر به تنکابن، محصولاتی مانند برنج، چای، آغوزنون، خشکبار، عسل و غیره در میان محبوب ترین سوغاتی های شهر قرار دارند و همچنین پیشنهاد می کنیم نگاهی به بازار معروف ماهی فروشان شهر هم بیاندازید چراکه در ایام صید، این بازار مملو از گردشگر بوده و تنوعی بالایی از انواع ماهی های دریایی و پرورشی شمال کشور را می توان به عنوان سوغاتی خریداری کرد.

جاذبه های گردشگری تنکابن

اقامت در تنکابن

گردشگرانی که قصد سفر و اجاره ویلا در تنکابن را دارند همواره می توانند با هر بودجه و سلیقه میان تنوعی از ویلاها و سوئیت های ساحلی و جنگلی شهر بهترین را رزرو کرده و خاطرات بی نظیری را برای خود در سفر به تنکابن رقم بزنند. برای اجاره ویلا و سوئیت در تنکابن همواره می توانید با کارشناسان لوکس ویلا در تماس باشید.

دیدگاه‌ها   

0 #2 فربد 1400-04-14 12:12
جنگل دوهزار تنکابن و سه هزار یکی از بهترین جنگل های ایران هستن که واقعا آدم هربار بره واسش تازگی داره
نقل قول کردن
0 #1 علیرضا 1400-01-30 11:01
یکی از بهترین جنگل های شمال کشور همین جنگل دو هزاری هست که در موردش نوشتید واقعا یه تیکه از بهشته پیشنهاد میکنم شدیییید
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید