پل معلق نمک آبرود

پل معلق نمک آبرود یکی از جاذبه های بسیار پرهیجان نمک آبرود است. برای گذر از این پل باید ابتدا سوار خط دوم تله کابین این شهر بشوید.

پل معلق نمک آبرود

نمک آبرود در شمال کشور و 12 کیلومتری چالوس را همه به خوبی می شناسیم. این شهر زیبا و دیدنی یکی از محبوب ترین شهرهای مازندران برای گردشگرها به شمار می رود. نمک آبرود از ابتدای ساخت خود در ده شصت به شکل یک شهر توریستی طراحی شد و هدف از احداث آن، پاسخ به نیاز روزافزون مسافران شمال برای اقامت و تفریح در این منطقه بود. بنابراین عجب نیست برخی از مدرن ترین و جذاب ترین تفریحات شمال را می توان در نمک آبرود پیدا کرد. پل معلق نمک آبرود که موضوع یادداشت امروز ماست، یکی از این تفریحات پرهیجان و جوان پسند می باشد که به زیبایی طبیعت این شهر، چاشنی هیجان و ماجراجویی را نیز اضافه کرده.

البته پل معلق نمک آبرود تنها تفریح امروزی و مدرن نمک آبرود نیست. در واقع جذابیت این پل زیبا در کنار تفریحاتی همچون تله کابین معروف نمک آبرود، سورتمه یا کارتینگ معنا پیدا می کند و کامل می شود. به این ترکیب انگیزه بخش و پرانرژی باید فرودگاه تفریحی، زیپ لاین، کارتینگ، باشگاه تیراندازی و پیست های دوچرخه سواری و موتور چهارچرخ را نیز افزود. این درست که نمک آبرود از نظر زیبایی طبیعت که تلفیقی بی نظیر از جنگل، کوه و دریاست، هیچ چیزی کم ندارد، اما اقتصاد گردشگری حکم می کند که برای سرگرمی مسافران جوانی که عازم این طبیعت ناب می شوند، هر نوع امکانی را فراهم آورد.

پل معلق نمک آبرود بر بالای افسانه حمام دیوها

پل معلق نمک آبرود، در شهرک توریستی نمک آبرود و بالای قله دیو حمام و بر روی یک دره قرار گرفته. پیرامون این قله زیبا قصه های بومی جالبی بر سر زبان هاست. خط دوم تله کابین نمک آبرود به این قله ختم می شود و در آن چاله ای به عرض و طول 35 متر و عمق 30 متر قرار دارد. بلندی قله دیو حمام نیز 800 متر می باشد. این چاله بزرگ دیواره هایی بسیار صاف و تقریبا عمودی دارد و توسط درختان و بوته ها پوشیده شده. شکل ظاهر این گودال شبیه خزینه های حمام های قدیمی بوده و هیچ اثری از فرسایش طبیعی در آن دیده نمی شود.

بنا بر قصه های شاهنامه، رستم بعد از آن که از هفتمین خوان سفر خود گذشت، به جنگ اکوان دیو در منطقه ای در مازندران می رود. این منطقه در میانه اردبیل و گرگان، در کناره دریا و در وسط جنگل های صخره ای سرسبز بوده. مشخصات این نقطه بسیار شبیه این بخش در زیر پای پل معلق نمک آبرود است. قصه های محلی زیادی درباره اینکه اینجا در چند هزار سال پیش محل حمام کردن دیوها بوده بر سر زبان ها افتاده. علاوه بر این صخره های استخوانی رنگی که در کنار چاله هستند و شبیه مجسمه های سنگی انسان های سوارکار می مانند، یادآور قصه تبدیل شدن سپاهیان فریدون به سنگ بر اثر جادوی فولادزره دیو می باشد.

ویژگی های پل معلق نمک آبرود

قرار گرفتن این پل بر بالای چنین قله پر افسانه ای، هیجان، لذت و ماجراجویی سفر بر فراز آن را بیشتر می کند. این پل که از چوب و طناب ساخته شده، و بر روی یک دره سرسبز قرار گرفته، از سطح زمین 45 متر بلندی دارد. طول پل معلق نمک آبرود 150 متر بوده و دارای عرض باریکی می باشد. به طوری که افراد باید یک نفر یک نفر و پشت سر هم از روی پل رد بشوند. جذابیت دیگر این مسیر کوتاه اما پر از دلهره آن است که کاملاً در میان جنگل های انبوه بوده و حتی گاهی برای جلو رفتن مجبورید شاخ و برگ درختان را نیز کنار بزنید.

نکته مهم درباره پل معلق نمک آبرود آن است که می توانید با اطمینان از امنیت و استحکام آن، بر روی آن به پیش بروید. برای امنیت شما لباس ها و کلاه مخصوصی به شما داده خواهد شد. حتی وقتی هوا مه آلوده می شود و به نظر می آید عبور از پل خطرناک باشد هم می توانید با خیال راحت بر روی آن قدم بزنید. این مه آلودگی هوا که به دلیل آب و هوای منطقه و ارتفاع آن بسیار هم اتفاق می افتد، جذابیت گذر از پل را چند برابر می کند. با این که عبور از این پل تنها چند دقیقه به طول می انجامد، اما خاطره آن تا مدتها با شما خواهد ماند.

پل معلق نمک آبرود کجاست

مسیر دسترسی به پل معلق نمک آبرود

پس از آن که وارد بخش تفریحی نمک آبرود شدید، برای دسترسی به پل معلق نمک آبرود باید از تله کابین استفاده کنید. از آنجا که این پل بر روی ارتفاعات قرار گرفته تنها راه رسیدن به آن همین تله کابین معروف نمک آبرود است. خط دوم تله کابین این شهر که جوان و تازه تاسیس نیز هست، شما را به این پل می رساند البته جذابیت های رسیدن به این پل، لذت عبور از آن را دو چندان می کند و بخشی از تفریحات آن محسوب می شود. در واقع در نمک آبرود همه تفریحات چه تله کابین و چه حتی رستوران ها، یک مجموعه کامل را ساخته و در کنار هم معنا و زیبایی پیدا می کنند.

طول این خط دوم تله کابین 1700 متر بوده و کابین های آن با سرعت 6 متر بر ثانیه شما را از فراز چشم انداز دریا و جنگل عبور داده و به کناره قله دیو حمام و غارهای طبیعی بی نظیر آن می رساند. این تله کابین 35 کابین هر کدام با گنجایش 6 نفر را دارا بوده و برای رسیدن به قله دیوحمام، ده دقیقه در داخل آن خواهید بود. پس از پیاده شدن در ایستگاه آخر این خط تله کابین می توانید از منظره طبیعت ناب آن لذت ببرید و سپس اندکی پیاده روی و کوه پیمایی کرده تا به ورودی پل معلق نمک آبرود در ارتفاعات بالاتر برسید.

بهترین زمان سفر به پل معلق نمک آبرود

برای سفر به نمک آبرود و تجربه دیدنی های آن از جمله پل معلق نمک آبرود، باید ترکیبی از دو عامل را در کنار هم در نظر بگیرید تا بتوانید به اندازه کافی از سفر خود لذت ببرید. فاکتور اول آب و هوا می باشد. وضعیت جوی شهر نمک آبرود به علت مرتفع بودن و همین طور دیگر عوامل جغرافیایی اش، از اواخر پاییز تا اواخر زمستان پر از بارش برف و باران بوده و سرمای هوا در آن زیاد می شود و بنابراین برای سفر زیاد مناسب نخواهد بود. در بهار و پاییز بهترین آب و هوا را در منطقه شاهد خواهید بود. البته تابستان ها هم هوا با وجود گرمای کلی اش، شاید به اندازه دیگر مناطق شمالی گرم و شرجی نشود.

فاکتور مهم دیگر در تعیین زمان سفر به نمک آبرود، شلوغی و ازدحام مسافران می باشد. در ایام تعطیلات به ویژه تعیلات نوروز، تابستان و تعطیلات خاص و مناسبتی دیگر، تعداد زیاد گردشگرانی که راهی این منطقه شده اند، شاید مانع آن باشد که شما بتوانید از پل معلق نمک آبرود به راحتی استفاده کند. بسیاری از افراد ده ها دقیقه معطل ایستادن در صف انتظار را برای استفاده چند دقیقه ای از یک وسیله تفریحی مثل این پل دوست ندارند. بنابراین اگر از جمله این افراد می باشید، بهتر است سفر خود را در زمان های کم رفت و آمد میان هفته تنظیم کنید که کمترین زمان را در صف های انتظار بگذرانید.

طول پل معلق نمک آبرود

هزینه پل معلق نمک آبرود

برای استفاده از پل معلق نمک آبرود همچون دیگر جاذبه های تفریحی این منطقه باید مبلغی را بپردازید. این مبلغ بابت نگهداشت و توسعه این امکانات تفریحی از بازدیدکنندگان گرفته می شود. از آنجا که هزینه ها و قیمت ها با توجه به شرایط اقتصادی کشور بسیار متغیر بوده، نمی توانیم رقم دقیق هزینه استفاده از پل را برای شما ذکر کنیم.

اما در هر دوره زمانی، هر قیمتی که برای استفاده از پل باید بپردزاید را باید با هزینه رفت و برگشت استفاده از خط دوم تله کابین جمع کنید. چون بدون گذر از این خط و بازگشت از آن، نمی توانید به این پل رسیده یا از آن بازگردید. با این حال جذابیت استثنایی عبور از پل معلق فلزی نمک آبرود که از چوب و طناب ساخته شده، آنقدر زیاد هست که ارزش هزینه ای که برای آن می کنید را، داشته باشد.

دیدنی های اطراف پل معلق نمک آبرود

همان گونه که پیش از این نیز گفته شد، پل معلق نمک آبرود تنها یکی از تفریحات پرشمار و پر هیجان بازدیدکنندگان این شهر است. در این شهر مجموعه بسیار کاملی از امکانات تفریحی و جاذبه های گردشگری وجود دارد که می توانید از آنها بازدید کنید. البته این جاذبه ها کاملاً در هم تنیده هستند، به طوری که برای بازدید از یکی از آنها حتما باید از یکی دیگر استفاده کنید. اگر بیش از همه علاقمند به طبیعت، سکوت و زیبایی آن هستید، پیشنهاد ما به شما بازدید از پارک جنگلی نمک آبرود خواهد بود. خط یکم تله کابین نمک آبرود، از فراز این جنگل فوق العاده زیبا می گذرد. شمشادهای 700 ساله این جنگل و چشمه های آن دل شما را خواهد برد.

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود دیگر جاییست که در کنار پل معلق نمک آبرود بازدید از آن را به طبیعت دوستان پیشنهاد می دهیم. این تفرجگاه در کناره شمالی شهر واقع شده و ساحل آن بسیار آرام و زیباست. البته تفریحات ساحلی جذابی هم در آن انتظار شما را می کشد. جت اسکی، هاورکرافت و قایق سواری از جمله آنها می باشند. از دو خط تله کابین نمک آبرود که یکی از مشهورترین جاذبه های این شهر هستند نیز که در این یادداشت بسیار گفتیم. اما یک از مواردی که افراد کمتر از آن خبر دارند، موزه خودروهای تاریخی ایران می باشد. در این موزه از رولزرویس سیلورگوست سلطنتی احمد شاه قاجار تا بنز کا پانصد انتظار شما را می کشند.

در کنار تجربه گذر از پل معلق نمک آبرود، سورتمه سواری نیز بسیار جذاب خواهد بود. سورتمه با سرعت 25 کیلومتر در ساعت، 1250 متر مسیر را طی کرده و رکورددار طولانی ترین سورتمه ایران است. زیپ لاین دیگر مورد پیشنهادی ما به شما می باشد که هیجان و خطر آن دست کمی از پل معلق ندارد. برای استفاده از زیپ لاین، باید اول سوار تله کابین شده و به بلندی های نمک آبرود بروید. زیپ لاین لباس و کمربند ویژه داشته و در آن با طناب و قرقره از روی دره ای سرسبز گذر می کنید. فرودگاه تفریحی در شمال شهرک هم با مربیان و کادر تخصصی اش، شما را به تجربه پاراگلایدر، کایت و بالگرد دعوت می کند.

عکس پل معلق نمک آبرود

اقامت در نزدیکی پل معلق نمک آبرود

برای اقامت و شب مانی در نزدیکی پل معلق نمک آبرود گزینه های بسیار زیاد و البته بسیار جذابی نیز پیش روی شما وجود دارند. اصولاً برای تجربه همه جاذبه ها و زیبایی های نمک آبرود باید چند شبانه روزی را در این شهر بمانید. در دسترس ترین گزینه، اجاره اقامتگاه در شهرک مسکونی نمک آبرود است که ویلاها، سوئیت ها و آپارتمان های بسیاری در آن وجود دارد. ویلاهای ساحلی و جنگلی و همچنین کلبه های جنگلی نمک آبرود نیز چشم به راه مسافران این شهر هستند.

هتل های نمک آبرود نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و چشم اندازهای بی نظیری دارند. و در پایان اگر علاقمند به تجربه های طبیعی تر و دست اول تر از زندگی در جنگل و کوه هستید، کمپینگ در پارک جنگلی نمک آبرود پیشنهاد ویژه ما به شما خواهد بود. لذت تجربه پل معلق فلزی نمک آبرود پس از یک شب کمپینگ هیجان انگیز در میان درختان افرا و شمشاد این پارک، هر توریستی را سرحال خواهد کرد.

پل معلق نمک آبرود کجاست

برای دیدن پل معلق نمک آبرود که یکی از جاذبه های گردشگری نمک آبرود به شمار می آید، باید راهی این شهر شده و سپس سوار خط دوم تله کابین شوید. فاصله نمک آبرود تا تهران نیز 211 کیلومتر بوده که گذر از آن حدود 4 ساعت زمان می برد. البته در محاسبه این زمان باید ترافیک سنگین جاده نمک ابرود را در ایام تعطیل به حساب آورد. بهترین مسیر برای رسیدن به نمک آبرود نیز جاده چالوس می باشد. بعد از عبور از چالوس و در دوازده کیلومتری آن، تابلوی خروجی نمک آبرود در برابر چشم شما قرار می گیرد. برای استفاده از پل باید وارد بخش توریستی شهرک بشوید که ورودی نداشته و رایگان می باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید