سایت پروازی کردان

سایت پروازی در کردان یکی از مراکز تفریحی و تخصصی پرواز با پاراگلایدر دو استان تهران و البرز است که طرفداران بسیاری دارد.

سایت پروازی کردان

نام سایت پروازی کردان برای عاشقان پرواز نامی بسیار آشناست، چرا که این مجموعه پروازی مجهز استان البرز در منطقه ای بسیار نزدیک به تهران واقع شده و با طی حدود یک ساعت راه از خروجی تهران در روزهای کم ترافیک می توان به سادگی به آن رسید. علاوه بر این، واقع شدن آن در کنار روستای ویلانشین و توریستی کردان و در منطقه ای خوش آب و هوا که آن را کوهسار می نامند، بر جاذبه های آن افزوده.

در واقع سایت پروازی کردان، علاوه بر جذابیت های منحصر به فرد خودش، در کنار مجموعه ای از جاهای دیدنی طبیعی، تفریحی و تاریخی قرار گرفته. همین موضوع باعث می شود در قیاس با دیگر مراکز پروازی استان های تهران و البرز این مرکز محبوب تر و پر طرفدارتر باشد. برای همین هم هست که گاهی در رزوهای تعطیل به ویژه در بهار و تابستان، برای تجربه پرواز در آن با صف علاقمندان به پرواز مواجه شده و برای استفاده از پاراگلایدر باید اندکی انتظار بکشید.

سایت پروازی کردان و شهر کردان

بی شک نام سایت پروازی کردان با منطقه کردان و جاذبه هایش پیوند خورده. همین موضوع هم باعث رونق بیشتر این سایت شده است. روستای کردان با این که در سال های اخیر تا این اندازه رشد کرده و به عنوان یکی از ییلاقات ویلایی اطراف تهران، جای خود را بیشتر باز نموده، اما در استان البرز و منطقه کرج تاریخچه طولانی دارد. اشیائ تاریخی که از این روستا به دست آمده اند، نشان دهنده قدمت هزار ساله این روستا هستند. بر اساس این مستندات تاریخی که نقشه های قدیمی هم شامل آنها می شوند، این روستا پیش از قرن ششم هجری به وجود آمده و پس از آن نیز به عنوان مرکز سیاسی و نظامی کرج مطرح بوده.

مردمان روستای کردان که سایت پروازی کردان در آن واقع گردیده، مردمانی بسیار اصیل، مهربان و مهمان نواز هستند. سنت ها و آداب و رسوم این مردمان، خود بخشی از جاذبه های گردشگری این روستا از نوع فرهنگی و مردم شناسانه آن را تشکیل می دهند. باغ های میوه این روستا نیز بسیار معروف هستند. ازآنجا که زمین های این منطقه بسیار حاصلخیز هستند، انواع باغات آلبالو، زردآلو، توت، گیلاس و گردو در آن رشد و شکوفایی عالی داشته اند. یکی از مهم ترین دلایل آبادانی این روستا، وجود رودخانه کردان در آن است که از کوه های کهار سرچشمه می گیرد. این رودخانه، کردان و روستاها و شهرهای ساوجبلاغ و نظر آباد را آبیاری می کند.

پرواز در سایت پروازی کردان

سایت پروازی کردان در هجدهم آبان سال 1396 در این منطقه توسط مدیر کل ورزش و جوانان البرز، تعداد زیادی از دوستداران هوانوردی و پرواز و بیشتر از 100 خلبان کارکشته و حرفه ای افتتاح شد. در این مرکز پروازی مجموعه ای از متخصص ترین خلبان ها و مربیان گرد هم آمده اند تا به علاقمندان پرواز، تجربه پرواز با پاراگلایدر را هدیه دهند. با آن که پرواز کردن با پاراگلایدر کاری بسیار سخت و تخصصی و برای آماتورها و بی تجربه ها ناممکن به نظر می رسد، اما این مجموعه این ناممکن را ممکن کرده است.

شما پیش از آغاز پرواز، ابتدا با آفرود و یا وسایل نقلیه دیگر به بالای تپه ای که قرار است از فراز آن پرواز را آغاز کنید، برده می شوید. در آنجا یا پیش از آن، مربی به شما در یک بازه زمانی کوتاه تمام نکات لازم مربوط به پرواز را آموزش می دهد. اما باز هم نباید نگران باشید. این مربی خلبان، تا انتهای پرواز که با ترانسفر اولیه حدود یک ساعت به طول می انجامد، با شما خواهد بود تا شما با خیال راحت بر پهنه آسمان کردان گشت و گذار کنید. از آن جه تمام نکات ایمنی لازم در این زمینه رعایت شده، شما هیچ نگرانی از بابت هیچ خطری نخواهید داشت.

در این پاراگلایدرها، دو صندلی مجزا برای مسافر و خلبان در نظر گرفته شده که به وسیله یک رابط فلزی به هم وصل می شوند. صندلی خلبان از صندلی مسافر با فاصله قرار گرفته و در ضمن ارتفاع آن 30 سانتی متر بالاتر از نشیمن مسافر می باشد. صندلی خلبان در عقب و صندلی مسافر در جلو خواهد بود. شما کلاه مخصوص و لباس ویژه پرواز را به تن خواهید کرد، آموزش های لازم ر اخواهید دید و بعد با اطمینان خود را به دستان خلبان حرفه ای و جریان باد خواهید سپرد و در طول پرواز از منظره زیبای کوهستان ها و باغات سرسبز کردان و نواحی اطرافش لذت خواهید برد.

سایت پروازی کردان کجاست

بسیاری از افراد علاقمندند که این تجربه خاص و استثنایی خود را بر صفحه دوربین ثبت کنند تا پس از تمام شدن پرواز، با دیدن دوباره ویدئوها، حسابی از دیدن دوباره آن هم لذت ببرند. برای این کار شما باید هزینه اضافی را پرداخته و قبل از پرواز با مربی خود هماهنگ کنید. همچنین باید یک حافظه جانبی به شکل فلش مموری با دست کم دو گیگا بایت فضای خالی، همراه داشته باشید. برای فیلمبرداری و عکاسی از پرواز، دوربین های ویژه گوپرو بر روی پایه مونوپاد قرار گرفته و با بندی مستحکم به صندلی وصل شده است. فیلمبرداری به شکل فول اچ دی انجام می شود.

پرواز در سایت پروازی کردان فقط مختص تازه کارها و یا تفریحی یک ساعته بر فراز آسمان کردان نیست و آموزش های جدی تر پرواز نیز در این سایت انجام می پذیرد. علاقمندان حرفه ای هوانوردی و پاراگلایدر، می توانند با مربیان و خلبانان متخصص این سایت، دوره های مبتدی و حرفه ای پاراگلایدر سواری را گذرانده و خود بدل به خلبانی حرفه ای شوند. آموزش ها شامل دوره های مختلفی چون مبتدی، مستقل، متوسطه، پیشرفته، امنیت پرواز، دو نفره، مربیگری و آکروباسی می شود. تجهیزات در طی دوره از طرف مرکز داده شده یا امکان اجاره آن وجود خواهد داشت. در نهایت گواهینامه معتبر سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن ورزش های هوایی به هنرجویان داده می شود.

پاراگلایدر سواری در سایت پروازی کردان

نام سایت پروازی کردان با نام پاراگلایدر پیوند خورده. این ابزار پروازی نوظهور در سال های انتهایی دهه هشتاد میلادی ابداع شده. علت جذابیت این وسیله آن است که اولاً بسیار ساده و در واقع ساده ترین هواپیمای ساخته شده می باشد و دوم آن که سرنشین و خلبان این هواپیما در کابین نمی نشینند و بلاواسطه با هوا و فضای اطراف در ارتباط می باشند. نکته آخر این که پاراگلایدر، هیچ گونه موتوی نداشته و بلند شدن و نشستن آن تمامی با حرکات پای خلبان صورت می پذیرد. پاراگلایدر از مجموعه ای از بندها و پارچه ها تشکیل شده که در برابر جریان هوا همچون تشک بادی رفتار می کنند.

بسیاری از بازدید کنندگان سایت پروازی کردان در اولین تجربه سفر با گلایدر این پرسش و نگرانی را دارند که آیا پرواز با پاراگلایدر ترسناک یا خطرناک نیست؟ البته بعد از تجربه پرواز خواهید فهمید که این نگرانی ها بی مورد بوده است. برای آغاز پرواز هیچ نیازی نیست که شما به بلندی ها بروید و یا سقوط آزاد انجام بدهید. شما فقط به آرامی در شیب کوه رو به پایین می دوید و سپس با وضعیتی همچون سر خوردن در آسمان از کوه کنده می شوید. برای پرواز با پاراگلایدر نیاز به یک سری تجهیزات ایمنی مناسب از جمله آلتی متر، کلاه پرواز، لباس پرواز، دستکش پرواز، کفش مناسب و وسیله ای به نامAAD می باشد.

در موقع پرواز با پاراگلایدر در سایت پروازی کردان و یا دیگر مراکز خدمات تفریحی پرواز، در خاطر داشته باشید که نباید به دنبال عملیات های آکروباتیک باشید ،چرا که ممکن است با سطح توانایی پرواز شما نخوانده و خطرناک شود. همچنین در موقع پرواز به جای نگاه کردن به چیزی که ترس برخورد با آن را دارید، به اطراف خود با دقت نگاه کرده و بعد به سمتی بنگرید که می خواهید به آن سو بروید.

مسیر سایت پروازی کردان

دیدنی های اطراف سایت پروازی کردان

سایت پروازی کردان در منطقه کردان واقع شده و همه دیدنی های این منطقه به این سایت نیز نزدیک می باشد. اگر علاقمند به جاذبه های گردشگری تاریخی هستید، می توانید سری به پل بانوصحرا مربوط به دوره صفوی و یا برج مقبره کردان مربوط به دوران سلجوقی بزنید. از نظر دیدنی های طبیعی نیز رود کردان، کوه کهار و نیز باغ های میوه از مواردی هستند که گشت و گذار در آنها و نواحی اطرافشان بسیار لذت بخش و دل انگیز خواهد بود. از منظر تفریحات نیز دهکده فرهنگی و ورزشی ایثار با زمین های ورزشی همچون والیبال، فوتیال، بسکتبال و با امکانات سوارکاری و ورزش های آبی گزینه ای عالی خواهد بود.

اقامت در نزدیکی سایت پروازی کردان

پیدا کردن اقامتگاه در نزدیکی سایت پروازی کردان، یکی از ساده ترین چیزهاست. شما می توانید در یکی از اقامتگاه های روستای کردان یا منطقه کوهسار و ساوجبلاغ مکانی را رزرو و اجاره نمایید. همان طور که پیش از این نیز گفته شد، کردان یک منطقه ویلا نشین می باشد که در ان انواع ویلاها و باغ ویلاها با تجهیزات و امکانات متنوع مانند استخر، جکوزی، میز بیلیارد ساخته شده. می توانید در این مناطق به دنبال خانه، آپارتمان و سوئیت مبله نیز بگردید. اگر هم سفر شما شبانه روزی نیست و بیشتر از یک روز طول نمی کشد و یا نمی خواهید هزینه اقامتگاه بپردازید، کمپینگ در کنار رودخانه کردان، انتظار شما را می کشد.

نکات مهم پرواز در سایت پروازی کردان

برای استفاده از پاراگلایدرهای سایت پروازی کردان، یک سری شروط سنی و وزنی وجود دارد. البته شما با هر جنسیتی می توانید پرواز را تجربه کنید و مشکلی از این بابت نخواهید داشت. کودکان زیر 4 سال امکان استفاده از پاراگلایدر را ندارند. تمام افرادی نیز که بالاتر از این سن هستند، به شرطی می توانند سوار پاراگلایدر شوند که بتوانند حداقل ده متر را به طور پیوسته بدوند. افرادی با زیر وزن 40 کیلو و نیز بالای 120 کیلو اجازه پرواز ندارند. البته اگر وزن شما بین 110 تا 120 کیلوگرم باشد، در صورتی می توانند پرواز را انجام دهند که باد مساعد در جریان باشد.

آدرس سایت پروازی کردان

هزینه پرواز در سایت پروازی کردن با پاراگلایدر متغیر است و در سال 1400 رقمی بین600 هزار تا 750 هزار تومان می باشد. این مبلغ برای حدود یک ساعت زمان بوده که بخشی از آن به ترانسفر با آفرود تا بالای کوه، آموزش اولیه و آماده شدن و پوشیدن لباس پرواز می گذرد. در نهایت شما حدود 15 تا 30 دقیقه در هوا خواهید بود. هزینه فیلمبرداری و ترانسفر هم جداگانه لحاظ می شود که در سال 1400 فیلمبرداری حدود صد هزار تومان و ترانسفر چهل هزار تومان می شود. البته شما می توانید در سایت های تخفیفی مانند نت برگ و تخفیفان همیشه این پروازها را با تخفیف های ویژه پیدا و رزرو کنید.

آخرین نکته درباره استفاده از سایت پروازی کردان و سفر به آن این می باشد که قبل از رفتن به سمت سایت، شرایط آب و هوایی روز را بررسی کنید. پرواز با پاراگلایدر فقط در آب و هوای صاف و بدون ابر ممکن است. در روزهایی که بارش برف و باران وجود دارد، پرواز تعطیل خواهد بود. همچنین وزش طوفان و رعد و برق نیز باعث اختلال و کنسلی پروازها در سایت می شود. از این منظر بهترین زمان سفر به منطقه کردان برای استفاده از مرکز پروازی آن، اواخر بهار و نیز تابستان خواهد بود که بارندگی و طوفان وجود ندارد.

سایت پروازی کردان کجاست

مسیر سایت پروازی کردان که یکی از جاذبه های گردشگری کردان محسوب می شود، از جاده تهرن کرج می گذرد. برای دسترسی به این سایت ابتدا باید از طریق این اتوبان به کرج رفته و سپس ادامه راه آزادراه را به سمت قزوین بروید. در کیلومتر بیستم این مسیر، تابلوی خروجی روستای کردان را مشاهده خواهید کرد که باید وارد آن بشوید. البته این مجموعه پروازی دقیقاً در خود روستا قرار ندارد و باید در مسیر پس از آن که تابلوی سایت پروازی را دیدید به سمت آن بروید تا به این مجموعه برسید. لازم به ذکر می باشد که کردان در 65 کیلومتری شمال غرب تهران 5 کیلومتری کوهسار ، 25 کیلومتری کرج 15و کیلومتری هشتگرد واقع شده.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید