تله کابین نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود یکی از جاذبه های گردشگری این شهر بوده که طرفداران بسیاری دارد. این تله کابین دارای دو خط جداگانه با مسیرهای متفاوت می باشد.

تله کابین نمک آبرود

نمک آبرود یکی از جذاب ترین شهرهای شمالی به شمار می آید. این شهر دارای دو قسمت شهرک توریستی و شهرک مسکونی می باشد که هر کدام کاربری خود را دارند. در شهرک مسکونی انواع اقامتگاه های زیبا از جمله ویلاهای ساحلی، جنگلی، آپارتمان و سوئیت برای گردشگرها ساخته شده. اما بخش جذاب نمک آبرود برای گردشگرها، شهرک توریستی آن است که انواع امکانات و تجهیزات تفریحی مدرن در میان جنگل و کوه و دریا در آن ایجاد شده. یکی از جذاب ترین این امکانات تفریحی بدون تردید تله کابین نمک آبرود می باشد که بسیار معروف بوده و طرفداران بسیاری دارد.

شهر نمک آبرود، در مسیر چالوس به تنکابن قرار گرفته و 650 هکتار مساحت دارد. بخش جنوبی این شهر با بلندی های مدوبن رشته کوه البرز محدود شده و مرزهای شمالی آنرا دریای خزر تشکیل می دهد. از دیگر تفریحات نمک آبرود می توان به کارتینگ، پل معلق و پینت بال اشاره کرد. در این میان تله کابین نمک آبرود مانند پلی میان تفریحات و جاذبه های طبیعی این شهر عمل می کند. این تله کابین در جنوب شرقی شهرک توریستی قرار گرفته و با استفاده از آن می توان به فراز قله مدوبن صعود کرد. اختلاف دما میان پایین و بالای قله حدود ده درجه می باشد. خنکای هوا تجربه دلنشین صعود به قله را جذاب تر می کند.

ویژگی های تله کابین نمک آبرود

این مجموعه در سال 1372 توسط یک شرکت سوئیسی تاسیس و افتتاح شده و همچنان پس از نزدیک بیست سال که از آغاز به کار آن می گذرد بدون هیچ مشکل یا حادثه ای به کار خود ادامه می دهد. در ساخت این تله کابین از تکنولوژی های امنیتی استاندارد و به روز استفاده شده و همین موضوع این تله کابین را یکی از بهترین تله کابین های کشور ساخته است. فیلم تله کابین نمک آبرود شکوه و امنیت کار این مجموعه را نشان می دهد

.

تله کابین نمک آبرود دارای دو خط مجزا می باشد که هر کدام مسیر و شرایط خود را دارند و از مناطق متفاوتی می گذرند. خط دوم این مجموعه در سال های اخیر به آن اضافه شده. این مجموعه هر روز بازرسی و بازدید فنی می شود تا از جهت امنیتی و کارایی در بهترین شرایط باشد. این مجموعه یک موتور برق اضطراری و هوشمند دارد که در شرایط قطعی برق یا خطر فعال شده و امکان تخلیه مسافرین را فراهم می آورد.

تله کابین نمک آبرود خط 1

این خط تله کابین، خط اصلی آن می باشد که در همان ابتدای کار یعنی در سال 1372 ساخته شده. این تله کابین در روزهای عادی از نه و نیم صبح تا ساعت ده شب باز می باشد. هزینه بلیط این خط تله کابین نمک آبرود بر حسب شرایط اقتصادی کشور متغیر است و شما می توانید قبل از استفاده از آن با اطلاعات تله کابین تماس گرفته و از قیمت آن جویا شوید. با توجه به این که گردشگران بسیار مشتاق استفاده از آن هستند، به ویژه در روزهای تعطیل باید حساب ازدحام و شلوغی را داشته باشید و بدانید که برای پانزده دقیقه تله کابین سواری، باید مدت زیادی را در صف بگذرانید.

نکته دیگر هم آن است که امکان دارد در روزهای تعطیل بلیط ها زودتر از زمان کاری به اتمام برسند و شما نتوانید از تله کابین استفاده کنید.. با این حال آنقدر مناظری که در خط یک تله کابین نمک آبرود برابر چشمان تان قرار می گیرند، زیبا و بدیع هستند که بی تردید ارزش انتظار را خواهند داشت. سرعت این خط تله کابین 3 متر بر ثانیه بوده و طول مسیر 2100 متر می باشد.

انتهای مسیر و ایستگاه آخر همان گونه که گفته شد، قله مدوبن بوده که در کمتر از 15 دقیقه پیموده می شود. این خط در بخش های مختلف مسیر خود بلندی دکل های متفاوتی دارد که بین 4 تا 50 متر متغیر می باشد. این خط از تله کابین نمک آبرود 42 کابین سرخ رنگ با ظرفیت 4 نفر در هر کابین دارد و تا بلندی 970 متر از سطح دریا بالا می رود.

عکس تله کابین نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود خط 2

خط دوم تله کابین نمک آبرود، از خط یکم آن بسیار جوان تر است و در راستای نوسازی و تکمیل امکانات این مجموعه تله کابین شکل گرفته. این خط دارای 35 کابین فایبرگلاس با ظرفیت 6 نفر می باشد و مسیری 1700 متری را در ده دقیقه می پیماید. سرعت حرکت این کابین ها در طول راه دو برابر خط یک و 6 متر بر ثانیه بوده و انتهای مسیر آن قله دیو حمام می باشد. درباره این قله افسانه های محلی جالبی وجود دارد، از جمله آن که گفته می شود در روزگاران کهن این منطقه محل حمام دیوها بوده.

این قله دارای غارهای طبیعی بسیاری بوده و بلندی آن از سطح دریا، 700 متر می باشد. چشم انداز این قله به جنگل و دریا هم بی نظیر است. ساعات کار این خط از تله کابین نمک آبرود از ساعت 9 صبح تا هشت شب خواهد بود. قبل از سفر به این تله کابین باید حتما از باز بودن آن مطمئن شوید. بر فراز قله دیو حمام کافه ها و رستوران های زیبایی انتظار شما را می کشند. امکانات دیگری از جمله عکاسی با لباس های قجری، زیپ لاین و پل معلق نیز از جذابیت های این بخش از تله کابین می باشد. آلاچیق هایی هم که در پارک ماجراجویی در این ناحیه وجود دارند، پذیرای شما هستند.

تله کابین نمک آبرود کجاست

تله کابین نمک آبرود یکی از نقاط دیدنی نمک آبرود بوده و از این رو برای دسترسی به این تله کابین باید به شهرک توریستی این شهر تازه تأسیس شمالی بروید. فاصله تهران تا نمک آبرود 214 کیلومتر بوده که زمان پیمودن آن حدود 4 ساعت و پانزدده دقیقه خواهد بود. این مسیر از جاده چالوس می گذرد. نمک آبرود بین چالوس و تنکابن واقع گردیده است. وقتی که در جاده از شهر چالوس رد شدید باید به خروجی های نمک آبرود در سمت چپ جاده توجه کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید