سورتمه نمک آبرود

سورتمه نمک آبرود اولین سورتمه کشور بوده که رکورددار طولانی ترین مسیر سورتمه های ایران نیز به شمار می آید. سری به این سورتمه بزنیم.

سورتمه نمک آبرود

با این که شهرک توریستی نمک آبرود با وسعتی بالغ بر 650 هکتار، یکی از جوان ترین شهرهای شمال ایران است، با این حال از توریستی ترین آنها نیز محسوب می شود. این شهر زیبا بیش از همه به تله کابینش شهرت دارد. اما همه جاذبه های آن، فقط در این تله کابین خلاصه نمی شود. به غیر از سورتمه نمک آبرود که در این یادداشت از آن سخن خواهیم گفت، تجهیزات تفریحی بسیار زیاد دیگری نیز در این شهرک ایجاد شده که از جمله آنها می توان به زیپ لاین، پل معلق، کارتینگ، تفرجگاه ساحلی و شهربازی اشاره نمود. علاوه بر این که طبیعت این منطقه نیز با کوه و جنگل و دریایش بسیار دیدنی است.

آشنایی با سورتمه نمک آبرود

سورتمه ریلی نمک آبرود را باید نخستین سورتمه ایران دانست. این سورتمه توسط شرکت عمران و مسکن شمال و با نظارت تخصصی شرکت ویگاند آلمان احداث شده. این سورتمه پرهیجان طرفداران بسیاری در رده های مختلف سنی دارد و اغلب برای سوار شدن به آن صف های طولانی ایجاد می شود. سرعت سورتمه نمک آبرود، در بیشترین حالت، 25 کیلومتر بر ساعت بوده و مسیر آن نیز از میان درختان جنگلی نمک آبرود و منظره ها و چشم اندازهای طبیعت بی نظیر آن می گذرد. این سورتمه طولانی ترین مسیر سورتمه سواری را در ایران را دارد و در مجموع، مسیری برابر با 1250 متر را می پیماید.

بر خلاف زیپ لاین یا پل معلق نمک آبرود که برای استفاده از آن باید اول سوار تله کابین شد، از آن جا که این سورتمه در قسمت پایینی شهر واقع شده، برای رسیدن به آن نیازی به تله کابین نیست. در این مسیر سورتمه ای، 56 سورتمه تا بلندای 90 متری بالا رفته و بعد در طی مسیر به پایین باز می گردند. سرعت هر سورتمه با ترمز دستی قابل تنظیم و کم شدن است. اما باید در حین حرکت، فاصله استاندارد لازم با سورتمه جلویی حفظ شود. عکس سورتمه نمک آبرود نشان می دهد که چقدر طی این مسیر برای مسافران، هیجان انگیز و پرنشاط می باشد.

قیمت سورتمه نمک آبرود

قیمت سورتمه نمک آبرود، بسته به زمان های مختلف و شرایط اقتصادی کشور متغیر است و با بالا رفتن قیمت ها، هزینه آن نیز به تناسب بالاتر می رود. در طی دو سال گذشته از سال 98 تا 1400، قیمت بلیط این سورتمه بین 25 تا 30 هزار تومان و هزینه بلیط کودکان بین 5 تا 10 سال به همراه یک بزرگسال 35 تا 40 هزار تومان بوده. برای ورودیه پارکینگ نیز باید مبلغ 10 هزار تومان پرداخت می کرده اید. کودکان کمتر از 5 سال نمی توانند از سورتمه استفاده کنند. کودکان بین 5 تا 10 سال نیز به همراه یک بزرگسال می توانند سوار سورتمه نمک آبرود شوند.

عکس سورتمه نمک آبرود

ساعات کار سورتمه نمک آبرود

ساعات کار سورتمه نمک آبرود، نه و نیم صبح تا ده شب می باشد. در زمان های بارندگی سورتمه کار نمی کند. در بین راه نیز به دلیل حفظ امنیت مسافران، امکان پیاده شدن از سورتمه یا متوقف کردن آن وجود ندارد. استفاده از این دستگاه برای کسانی که بیماری قلبی دارند، توصیه نمی شود. اگر صف سوار شدن به سورتمه خیلی طولانی نباشد، برای بازدید از آن بین 15 تا 30 دقیقه زمان کافیست. امنیت این سورتمه با توجه به معاینه های هر روزه آن و رعایت نکات لازم، تضمین شده است. تلفن سورتمه نمک آبرود 01152188121 می باشد که می توانید در تماس با آن از باز یا بسته بودن آن اطمینان حاصل کنید.s

سورتمه نمک آبرود کجاست

سورتمه نمک آبرود در شهرک نمک آبرود در کیلومتر 12 جاده چالوس به تنکابن قرار دارد. برای رسیدن به این سورتمه باید ابتدا به جاده چالوس رفته و پس از گذر از چالوس به سمت تنکابن حرکت کرده و در میانه راه به سمت خروجی شهرک توریستی نمک آبرود بروید. فاصله نمک آبرود تا تهران، مشهد، ساری و اصفهان به ترتیب 211 ، 963 ، 185 و 615 کیلومتر می باشد. فراموش نکنید که در سفر به نمک آبرود، فقط به بازدید از سورتمه اکتفا نکرده و حتما به گونه ای برنامه ریزی کنید که بتوانید به مجموعه دیدنی های نمک آبرود ، از جمله فرودگاه تفریح، پارک جنگلی، باشگاه تیراندازی و پیست دوچرخه سواری آن نیز سر بزنید.

اقامت در نمک آبرود

نمک آبرود شهرکی توریستی بوده که هدف از ساخت آن، گسترش امکانات گردشگری مازندران از نظر تفریحات و اقامتگاه هاست. بنابراین این شهر، از همه نظر برای اسکان و اقامت مسافرین بهینه سازی و آماده شده. طبیعت بکر این منطقه با منظره هایش به کوهستان، دریا و جنگل، همیشه گردشگران زیادی را به سمت این شهر کشانده. از این رو مسافرانی که به دنبال اجاره ویلا در نمک آبرود می گردند، باید حتما در زمان مناسب برای رزرو ویلاهای خود اقدام کنند تا اقامتگاهی دلخواه و متناسب با شرایط خود بیابند. پس از آن که خیال تان از بابت اجاره ویلا در شهرک نمک آبرود راحت شد، می توانید با اطمینان خاطر سری به سورتمه نمک آبرود و دیگر جاذبه های این شهر بزنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید