منطقه توریستی کرفون

منطقه توریستی کرفون، از جمله روستاهای شهر بابلسر است که جزء مناطق گردشگری نمونه مازندران به شمار می آید.

منطقه توریستی کرفون در بابلسر

بابلسر را که در گذشته مشهدسر می خوانده اند، باید یکی از توریستی ترین مناطق ایران دانست. این شهر زیبا با ساحل و جنگل دیدنی و چشم اندازهای طبیعی بی نظیرش، در کنار آثار تاریخی به جا مانده از گذشته های دور در آن را همه مسافران شمال به خوبی می شناسند. کمتر کسی است که با سواحل بابلسر، رودخانه بابلرود و اسکله های قایقرانی اش، پل معلق بابلسر و شهرک ساحلی خزرشهر آشنا نباشد. با این حال شاید هنوز خیلی ها، منطقه توریستی کرفون بابلسر را از نزدیک ندیده یا چیزی درباره آن نشنیده باشند. در این یادداشت به معرفی این جاذبه گردشگری بسیار زیبای بابلسر یعنی روستای کرفون می پردازیم.

آشنایی با منطقه توریستی کرفون

منطقه توریستی کرفون با طبیعت بکر و چشم اندازهای فوق العاده اش، در سیزده کیلومتری جاده ساحلی بابلسر به ساری واقع شده. روستای کرفون در سال 1387 بر طبق مصوبه دولت، از جمله مناطق نمونه گردشگری استان های شمالی شناخته شد. در این روستای ساحلی، 122 خانواده و 600 نفر سکونت دارند که البته این تعداد، نشان دهنده جمعیت بومی های ساکن منطقه و جمعیت ثابت آن است. اما از آن جا که کرفون، روستایی ویلانشین و توریستی به شمار می آید، همواره جمعیت متغیر و توریست حاضر در آن بسیار بالاتر از این رقم می باشد. با این وجود همچنان می توان کرفون را روستایی دنج و خلوت به شمار آورده و بر روی سکوت آن در ایام سفر حساب باز کرد.

طبیعت منطقه توریستی کرفون، بسیار ناب بوده و در آن تلفیقی بسیار دیدنی و زیبا از دریا، ساحل، رودخانه، تالاب، جنگل، کشتزارها و ماسه زارها در کنار هم قرار گرفته اند. یکی از مهم ترین ویژگی های روستای کرفون که گردشگران را به سوی آن می کشاند، سواحل زیبا و بکر آن است. خرید از ماهی های برداشت شده در این سواحل در بازار ساحلی این روستا نیز تجربه ایست که مسافران این روستا آن را از دست نخواهند داد. شرکت تعاونی پره کرفون ارائه دهنده ماه های صید شده در بازار ساحلی این روستاست.

از دیگر ویژگی های منطقه توریستی کرفون، کشتزارهای انبوه گیاه کلزا در این منطقه هستند. این کشتزارها منطقه وسیع و بسیار زیبای زردرنگی در سطح روستای کرفون به وجود آورده اند که چشم هر بیننده ای را مسحور می سازد. درآمد بسیاری از اهالی روستای کرفون از کشت گلزا و برداشت و فروش محصول آن می گذرد. کلزا یکی از گیاهان دانه روغنی مناطق معتدل بوده و از آن برای تولید روغن استفاده می کنند. مرتع ها و چمنزارهای پردرخت روستای کرفون نیز زبانزد بوده و در سفر به این منطقه نباید بازدید از آنها را از دست داد. ایجاد دانشگاه آزاد واحد جویبار در 5 کیلومتری روستای کرفون نیز باعث شده این روستا بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

روستای کرفون

تفریحات منطقه توریستی کرفون

منطقه توریستی کرفون، یک جاذبه گرشگری کمتر شناخته شده در میان مناطق شمال ایران است، اما در عین حال امکانات رفاهی و فرصت های تفریحی مناسب و خوبی دارد. مهم ترین بخش تفریحی سفر به این روستا، کمپینگ در ساحل این روستا می باشد. علاوه بر این در کنار این ساحل می توان تفریحات آبی چون قایق سواری و اسکی روی آب را نیز تجربه کرد. شنا کردن در این ساحل نیز امکان داشته و تفریح بسیار جذاب سواحل کرفون خواهد بود. علاوه بر اینها عکاسی در کنار ساحل را نیز از دست ندهید. استفاده از دیگر بخش های طبیعت روستای کرفون، چون جنگل، رود و تالاب و خرید از بازار ساحلی آن نیز بسیار مفرح است.

روستای کرفون کجاست

روستای کرفون در کیلومتر سیزده جاده بابلسر به ساری و در 5 کیلومتری شهرستان بهنمیر واقع شده. دسترسی به منطقه توریستی کرفون که از مناطق دیدنی بابلسر به شمار می آید به دو طریق امکان دارد. مسیر نخست از طریق بابلسر و جاده بهنمیر است که در آن می توانید از جاده هراز به آمل، بابل و سپس بابلسر رفته و در مسیر جاده بهنمیر به کرفون برسید. مسیر دیگر از طریق فیروزکوه می باشد که در آن ابتدا به فیروزکوه، شیرگاه و بعد قائم شهر رفته و پس از آن به جاده کوهی خیل جویبار و سپس به کرفون خواهید رسید.

اجاره ویلا در کرفون بابلسر

منطقه توریستی کرفون، آن چنان زیباست که باید برای تجربه کامل آرامش و طبیعت ناب آن، چند روزی را در آن منطقه اقامت داشت، طلوع و غروب خورشید را در آن نظاره کرد، در ساحلش قدم زد و در کشتزارهای کلزای آن چند ساعتی را آسود. برای اقامت در روستای کرفون، یکی از گزینه های جذاب، اجاره خانه های روستایی می باشد. البته همانطور که گفتیم، این منطقه ویلانشین بوده و می توانید ویلاهای بسیار خوب و با امکانات و چشم انداز بی نظیر به ساحل و طبیعت را در آن بیابید. برای این کار شما باید در میان موارد اجاره ویلا بابلسر، در جستجوی ویلاهای کرفون برآمده و موردی را متناسب با شرایط خود انتخاب نمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید