آبشار لار محله

آبشار لار محله یکی از آبشارهای منطقه زیبا و ییلاقی فشم است. در لوکس ویلا نگاهی به این آبشار زیبا خواهیم انداخت.

آبشار لار محله در فشم

منطقه زیبای فشم که از ییلاقات قدیمی پایتخت محسوب می شود، در شمال شرقی این شهر قرار داشته و مقصد سفرهای نیم روزه و یک روزه تفریحی پایتخت نشینان است. البته جاهای دیدنی این منطقه زیبا چنان زیاد است که برای بازدید از همه آنها باید روزها به این منطقه سفر کرد و هر روز را به بازدید از یکی از آنها اختصاص داد. آبشارهایی چون آبنیک و لالون، دره هایی چون دره آهنگرک و جانستون و در کنار آن کوه ه و باغ های میوه پربار، ترکیبی پرجاذبه و دیدنی در کنار هم فراهم آورده. در این یادداشت به معرفی یکی از این زیبایی ها یعنی آبشار لار محله می پردازیم.

مشخصات آبشار لار محله

آبشار لار محله در سیزده کیلومتری شرقی فشم و در حاشیه جاده ای که به گرمابدر و آبنیک می رسد، قرار گرفته. این آبشار فصلی بوده و در هنگامه فصل بهار به پر آب ترین و خروشان ترین حالت خود می رسد. این آبشار در جنوب رودخانه و نزدیک به دوراهی گمابدر به آبنیک واقع شده. البته برای اینکه بتوانید از این آبشار دیدن نمایید باید در کناره جاده از عرض رودخانه نیز عبور نمایید. این آبشار از بلندی های کوه کاسونک در فشم، به پایین فرو می ریزد.

بهترین زمان بازدید از آبشار لار محله، فصل بهار می باشد، چرا که این آبشار فصلی را می توانید در جریان خود مشاهده کرده و در زیر آب ها و درون حوضچه آن آبتنی کنید. با توجه به ییلاقی و کوهستانی بودن منطقه، فصل های سرد سال یعنی پاییز و زمستان، برای سفر به این منطقه مناسب نیستند، چون اولا جاده لغزنده خواهد بود و دوم آن که سرمای هوا ممکن است آزاردهنده شود. در حاشیه این آبشار و در کناره جاده و رودخانه می توان کمپ کرده و نیز به تفریحاتی چون پیاده روی، کوه پیمایی و عکاسی پرداخت.

دیدنی های اطراف آبشار لار محله

در کنار بازدید از آبشار لار محله، حتما باید سری هم به دیگر دیدنی های فشم بزنید تا تجربه سفر شما کامل شود. یکی از این موارد، آبشار دربندسر است. برای بازدید از این آبشار باید از شمشک به دیزین رفته و بعد از سه کیلومتر، در سمت راست جاده، به این آبشار برسید. این آبشار در دامنه جنوبی کوه کلون بستک واقع شده و مکانی بسیار مناسب برای کمپینگ و طبیعت گردیست. اگر به دنبال یک مجموعه تفریحی در فشم باشید ،حتما سری به باغ ایرانی فشم در مسیر جاده فشم بزنید. این مجموعه گردشگری و باغ ایرانی سه سالن لاکچری با چشم اندازی بی نظیر به سمت طبیعت دارد.

آبشار لار محله کجاست

در این سالن ها می توانید منوی کاملی از غذاهای ایرانی و فرنگی را سفارش دهید. علاوه بر این، باید به سالن بیلیارد، کتابخانه و اتاق بازی کودک و بزرگسال اشاره کرد. دیگر دیدنی نزدیک آبشار لار محله فشم، دره اوشان فشم می باشد. این دره در مسیر اوشان به طرف فشم قرار گرفته. بهترین زمان بازدید از این دره، بهار و تابستان است. رودخانه فشم نیز از این دره گذر می کند و می توان در کنار آن اتراق کرد. اگر هم به دنبال رستوران های فشم باشید می توانید سری به رستوران هایی مانند گیله وا، برگ بو، فرهان، باغ بهشت و مهستان بزنید.

آبشار لار محله کجاست

مسیر آبشار لار محله فشم همان گونه که گفته شد از دوراهی گرمابدر و آبنیک می گذرد. برای رسیدن به این قسمت نخست باید به فشم بروید. در داخل تهران بهترین مسیر برای این کار، بزرگراه بابایی می باشد. باید در اتوبان بابایی شرق حرکت کرده و سپس وارد خروجی لشگرک شوید. هنگامی که از پیچ و خم های جاده لشگرک گذشتید، به لواسانات می رسید. در میدانی که یک طرف آن به لواسان می رسد و طرف دیگرش به فشم، باید به طرف فشم حرکت کنید.

اقامت در ویلاهای فشم

همان گونه که گفتیم، فشم علاوه بر آبشار لار محله، آن قدر دیدنی دارد که می توان یک سفر چند روزه را در آن برنامه ریزی کرد. برای این کار، شما نیاز دارید که در این منطقه ویلانشین و توریستی اقامتگاهی را رزرو کنید. بهترین گزینه این کار، جستجوی اجاره ویلا فشم در وبسایت ماست تا بتوانید به بهترین موارد اقامتی دسترسی داشته و سفری خوش را پیش رو داشته باشید. البته باید به این نکته توجه داشت که ویلاهای فشم، دارای طیف متنوعی از امکانات شامل استخر، جکوزی، میز بیلیارد، سیستم های صوتی، باربکیو و آلاچیق می باشند. طیف قیمتی این ویلاها نیز بسیار متغیر است و با هر بودجه ای قابل تطبیق می باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید