باغ پرندگان فریدونکنار

باغ پرندگان فریدونکنار در پارک ساحلی لاله این شهر قرار گرفته و پرندگان زیبای بسیاری در آن زیست می کنند.

باغ پرندگان فریدونکنار

یکی از گونه های جانوری سرزمین های شمالی پرندگان ساکن در این مناطق هستند. علاوه بر پرندگانی که ساکن همیشه دشت ها و جنگل ها و سواحل این شهرها می باشند، همواره تعداد زیادی از پرندگان مهاجر نیز در فصل های سرد سال به ویژه از منطقه سیبری عازم این مناطق می شوند. محل اسکان پاییزه و زمستانی این پرندگان، عموماً در تالاب های این مناطق می باشد. شهر فریدونکنار نیز دارای تالابیست که هر ساله تعداد زیادی از پرندگانی چون درناهای سیبری، خوتکاها، اردک ها و شاهین ها به طرف آن پرواز می کنند. از این رو شهر فریدونکنار، مکان خوبی برای برپایی یک باغ پرندگان می باشد. در این مقاله به معرفی باغ پرندگان فریدونکنار می پردازیم.

آشنایی با باغ پرندگان فریدونکنار

باغ پرنگان فریدونکنار در پارک لاله این شهر قرار گرفته. این باغ پرندگان اولین باغ پرندگان در شمال کشور است. هر چند که نمونه های کامل تر و وسیع تری از باغ های پرندگان در شهرهای تهران، اصفهان و کیش نیز وجود دارند. در این باغ پرندگان، می توانید با پرندگانی همچون غازهای وحشی، مرغابی های هوایی، خوتکا، قوی وحشی، قو، پلیکان، مرغ وحشی و همین طور پرندگانی که از سیبری به ایران مهاجرت کرده اند، رو به رو بشوید. از آن جا که این باغ در پارک لاله واقع شده، شما می توانید از امکانات این پارک همچون آلاچیق های ساحلی، سرویس بهداشتی، نمازخانه و نیز طرح سالم سازی دریا استفاده نمایید.

باغ پرندگان فریدونکنار کجاست

جاذبه های گردشگری اطراف باغ پرندگان فریدونکنار

در سفر به فریدونکنار می توانید در کنار بازدید از باغ پرندگان فریدونکنار، از دیگر مناطق دیدنی فریدونکنار نیز بازدید نمایید. همان گونه که پیش از این نیز گفته شد، یکی از این جاذبه ها پارک ساحلی لاله در این شهر می باشد. در این پارک می توانید با خیال راحت در کنار دریا چادر زده و شب مانی را تجربه نمایید. علاوه بر این امکانات تفریحی و رفاهی این پارک برای سفری ساحلی بسیار مناسب می باشند. در کنار این پارک می توانید از دیگر نواحی ساحلی فریدونکنار هم لذت ببرید. چرا که ساحل ماسه ای این شهر، از زیباترین سواحل ماسه ای کشور است. برای دسترسی به این ساحل باید از خیابان امام به سمت میدان ماهی بروید.

اما یکی از دیدنی ترین مناطق فریدونکنار را باید تالاب این شهر دانست. در این تالاب اکوسیستمی منحصر به فرد پذیرای پرندگان مهاجر و کمیاب سرزمین های شمالی هستند. این تالاب جزء بزرگ ترین و اصلی ترین تالاب های کشور بوده و درنای سیبری معروف یعنی درنای امید، هر ساله در پاییز به این تالاب سفر می کند. نمونه بسیاری از این پرندگان را می توانید در باغ پرندگان فریدونکنار هم مشاهده نمایید. البته درست آن است که این پرندگان زیست آزادنه خود را داشته باشند، نه آن که برای تماشای انسان در یک محوطه محدود، اسیر گردند. پس چه بهتر خواهد بود که برای بازدید از این پرندگان به جای باغ پرندگان، در کناره این تالاب به نظاره بنشینیم.

دیگر اماکن دیدنی این شهر به غیر از باغ پرندگان فریدونکنار را باید بناهای تاریخی آن دانست. از جمله این موارد سقاخانه، گورستان های قدیمی، امامزاده ادریس، امامزاده قاسم و تپه قلاکتی می باشند. پل فلزی فریدونکنار را نیز باید یک جاذبه تاریخی دانست که در مرکز این شهر قرار گرفته و 80 سال عمر دارد. روستای جزین نیز با 60 هکتار پوشش جنگلی دست نخورده و50 هکتار دریاچه از دیدنی ترین های این شهر است. رودخانه جنگل جزین نیز بسیار فوق العاده می باشد. روستای ازباران نیز با آب بندها و پرندگان مهاجرش را بی تردید باید در لیست بازدیدهای خود در این شهر بگنجانید.

مسیر باغ پرندگان فریدونکنار

باغ پرندگان فریدونکنار کجاست

در بند پیشین از فریدونکنار در یک نگاه گفتیم، شما می توانید برای آشنایی با فریدونکنار و جاذبه هایش و همچنین دیگر شهرهای شمالی کشور، مقالات مرجع وبسایت ما را دنیال نمایید. اما برای سفر به باغ پرندگان فریدونکنار، نیاز است شما ابتدا به این شهر رفته و بعد به راحتی از اهالی نشانی باغ پرندگان و پارک لاله را بپرسید. فاصله تهران تا فریدونکنار 222 کیلومتر بوده و در 3 ساعت و 21 دقیقه پیموده می شود.

ویلاهای فریدونکنار

برای آن که بتوانید از باغ پرندگان فریدونکنار بازدید داشته باشید، بهتر است چند روزی را در فریدونکنار اقامت داشته و به بازدید از دیدنی های دیگر این شهر و لذت از سواحل و جنگل های آن اختصاص دهید. برای این کار جستجوی عبارت اجاره ویلا فریدونکنار بسیار کارگشا خواهد بود. از این طریق شما می توانید با بهترین ویلاهای فریدونکنار آشنا شده و مناسب ترین را انتخاب نمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید