دریاچه کامی کلا

دریاچه کامی کلا در روستای کامی کلای شهرستان بابل قرارگرفته. این دریاچه، فصلی بوده و در فصل بهار در اوج زیبایی قرار دارد.

دریاچه کامی کلا در بابل

بابل را باید از کهن ترین شهرهای مازندران به شمار آورد که بعد از رشت، مرکز استان گیلان، پر جمعیت ترین شهر نوار شمالی ایران است. در گذشته های دورتر این شهر را با نام مه میترا می نامیدند که بعد از ورود اسلام به ایران، مامطیر نام گرفت و در دوره حکومت قاجاریه نیز به نام بارفروش خوانده شده. در این شهر چندین دانشگاه برتر کشور قرار گرفته اند که آن را بدل به قطب علمی منطقه کرده اند. این شهر دیدنی های بسیاری دارد که از جمله آنها می توان به آبشارهای درازکش و شی الیم، آبگرم ازرو، سد و جنگل شیاده و جنگل نارنجلو اشاره نمود. یکی از دیدنی های این شهر نیز دریاچه کامی کلا می باشد که در این نوشتار با آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

معرفی دریاچه کامی کلا

دریاچه کامی کلا در بخش بندپی شرقی بابل قرار گرفته و با کوهستان البرز همسایه می باشد. این دریاچه، در واقع دریاچه ای فصلی بوده و در فصل بهار که برف ها آب شده و هوا خنک تر است، در اوج پرآبی قرار دارد. در فصول دیگر سال تقریباً این دریاچه کم آب و خشک بوده و در مردادماه و اوج گرمای تابستان کاملا خشک می شود. البته در سال های پرباران، این دریاچه به طور دائمی برقرار خواهد بود. این دریاچه در واقع در روستایی به همین نام واقع گردیده که شغل مردمان آن از قدیم الایام، دامپروری و کشاورزی بوده.

مردمان روستای کامی کلا که این دریاچه نیز در آن قرار دارد، بیش از هر کار دیگری به کشت برنج و نیز تهیه و فروش زغال مشغول هستند. در شرق روستای کامی کلا رودخانه پلنگ دره و در غرب آن روستای پلنگ دره واقع شده. یک جنگل نیز در جنوب این روستا قرار دارد. در شمال نیز روستای کاردیلا در مجاورت کامی کلا قرار گرفته. از تفریحات سفر به این دریاچه می توان به کمپینگ در کنار دریاچه، طبیعت گردی و همچنین عکاسی از طبیعت اشاره نمود. آب تنی در آب دریاچه و نیز جنگل نوردی در جنگل های اطراف را نیز باید به این تفریحات افزود. عکس دریاچه کامی کلا نشانگر زیبایی بکر آن است.

دیدنی های اطراف دریاچه کامی کلا

حقیقت آن است که پیش از سفر به بابل و دریاچه کامی کلا باید به دنبال آن باشیم که بابل را بشناسیم و با جاذبه های آن بیشتر آشنا شویم. از این رو در این بخش از نوشتار خود به طور خلاصه جاذبه های دیدنی این شهر را معرفی خواهیم نمود. یکی از این موارد پارک جنگلی بزچفت می باشد که مسیر آن از جاده گنج افروز است. این پارک منطقه ای حفاظت شده نیز می باشد. پل محمدحسن خان نیز به عنوان یک اثر تاریخی بابل مربوط به دوره زندیه بوده و دیدار از آن بسیار جذاب خواهد بود. در کنار اینها باید حتما سری هم به موزه بابل در چهاراه گنجینه بزنید.

مسیر دریاچه کامیکلا

این موزه از سال 1307 فعال بوده و قدمت برخی آثار ارائه شده در آن به چهار هزار سال پیش از میلاد مسیح می رسد. علاوه بر این ها بازدید از کاخ سلطنتی بابل نیز خالی از لطف نخواهد بود. این کاخ در محوطه دانشگاه علوم پزشکی این شهر بوده و مربوط به دوره پهلوی می شود. البته نباید از دیگر جاذبه های طبیعی نزدیک به دریاچه کامی کلا همچون جنگل های نارنج لو و شیاده غافل شد. هفت آبشار نیز جاذبه ای طبیعیست که در دل جنگل قرار گرفته. روستای فیلبند را نیز جزء مناطق دیدنی بابل به شمار می آورند. این روستا بسیار مرتفع بوده و پدیده اقیانوس ابر آن نیز بسیار مشهور می باشد.

دریاچه کامی کلا کجاست

مسیر دریاچه کامیکلا از جاده ای به نام جاده صالحی می گذرد. برای دسترسی به دریاچه کامی کلا باید ابتدا به بابل رفته سپس در بخش بندپی غربی این شهرستان به روستای کامی کلا بروید. برای رسیدن به این دریاچه شما باید 2 کیلومتر مسیر خاکی را طی کرده و پس از پارک نمودن اتوموبیل، حدود 300 متر نیز پیاده روی نمایید. در این بخش از طبیعت، امکانات رفاهی وجود ندارد و باید با تجهیزات لازم به این منطقه بروید. البته در این منطقه آنتن دهی موبایل و نیز دسترسی به اینترنت برقرار بوده و از این بابت مشکلی نخواهید داشت.

رزرو اقامتگاه در بابل و در نزدیکی دریاچه کامی کلا

اقامت در نزدیکی دریاچه کامی کلا در روستای کامی کلا ممکن است. برای این کار می توانید خانه ای روستایی اجاره کرده و چند روزی را در دل طبیعت بکر این روستا سپری نمایید. حتی امکان کمپینگ و شب مانی نیز در اطراف خود دریاچه وجود دارد. با این حال اغلب افراد ترجیح می دهند در اقامتگاهی مجهزتر و بزرگ تر سفر خود را به شمال و شهرستان بابل بگذرانند. پیشنهاد ما به این مسافران استان مازندران، بررسی موارد مربوط به اجاره ویلا بابل است. ما تعداد بسیار زیادی از بهترین اقامتگاه ها را برای شما فراهم نموده ایم که می توانید در آنها لحظات خوشی را سپری نمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید