پارک جنگلی صفارود

بوستان جنگلی صفارود در نزدیکی روستای جواهرده رامسر قرار گرفته است. این بوستان دارای امکانات تفریحی مناسبی می باشد.

بوستان جنگلی صفارود

با آن که همه رامسر را به عنوان عروس شهرهای ایران می شناسند، اما این شهر خود گل سرسبدی به نام روستای جواهرده دارد. مسیر رسیدن به این روستا جاده ای رویایی و مه آلوده بوده که زیبایی منحصر به فرد آن هر بیننده ای را مسحور می کند. جواهرده روستایی در سی کیلومتری شهر رامسر و در بلندی های 2000 متری البرز است. فاصله این روستا تا تهران 260 کیلومتر بوده و برای رسیدن به آن باید 5 ساعت را طی نمود. این روستا در برخی اوقات با ابرها پوشانده شده و در آن دقیقا در میان ابرها قدم می زنید. یکی از دیدنی های این روستا بوستان جنگلی صفارود می باشد.

آشنایی با بوستان جنگلی صفارود

بوستان جنگلی صفارود، در 9 کیلومتری جواهرده و جاده جواهرده به رامسر قرار گرفته و طبیعتی بسیار بکر و دل انگیز دارد. رودخانه صفارود در درون این پارک جنگلی صفارود مانند شریان حیات در جریان است. این رود از کوه سماموس سرچشمه گرفته و بعد از گذر از روستای جواهرده، تنگ دره، صیقل محله و همچنین آبرسانی به اراضی کشت و کار در نهایت به دریای خزر می پیوندد. چشمه پرآبی نیز در قسمتی از این پارک جنگلی وجود دارد که مردم محلی از آب آن می نوشند. به دلیل وجود این چشمه، محلی ها به این جنگل، آب معدن می گویند. تفریحاتی که می توان در این جنگل تجربه نمود، جنگل نوردی، پیاده روی، پیک نیک و عکاسی می باشد.

پوشش گیاهی بوستان جنگلی صفارود بسیار متنوع بوده و شامل درختان بلندقامت ممرز، توسکا، ون، افرا، انجیلی و راش می شود. وجود رود صفارود به تنوع این پوشش گیاهی بسیار یاری رسانده. این جنگل همچنین از منظر پوشش جانوری و گونه های جانوری که در آن زیست می کنند نیز بسیار پربار و غنی می باشد. در این بوستان جنگلی انواع حیواناتی چون بزکوهی، روباه، خرگوش، شوکا، گرگ، میش، سمور، پلنگ، خرس و خوک زندگی می کنند. در گذشته نه چندان دور این جنگل زیستگاه ببر مازندران نیز بوده. بازدید از این پارک جنگلی صفارود در تمام ساعات شبانه روز آزاد و رایگان است.

امکانات جنگل صفارود رامسر

در بوستان جنگلی صفارود، آلاچیق هایی برای اتراق کردن و کمپینگ ساخته شده که شما می توانید در آنها ساعاتی را در دل طبیعت در کنار خانواده و دوستان سپری نمایید. این آلاچیق ها د رمیان درختان انبوه و پرشاخ و برگ ممرز، توسکا، راش و ون این جنگل قرار گرفته و از سایه سار آنها بهره می برند. در پارک جنگلی صفارود جواهرده، علاوه بر اینها منقل ها، بوفه ها و نیز رستوران هایی برای کیفیت بخشی به تجربه سفر گردشگران این روستا به وجود آمده. با وجود این امکانات، همچنان مسیر دسترسی به این پارک خاکی بوده و خودروها برای عبور از آن با مشکل مواجه می شوند. همین آسفالته نبودن و نامناسب بودن این جاده باعث ایجاد ترافیک سنگین در زمان هایی که تعداد گردشگران زیاد است، شده. این مسیر در عین حال پر از چاله و ناهمواری نیز می باشد.

بوستا نجنگلی صفارود

بهترین زمان سفر به بوستان جنگلی صفارود

از آن جا که روستای جواهرده و بوستان جنگلی صفارود در میان ارتفاعات واقع شده و به نوعی کوهستانی تلقی می گردند، بهترین زمان سفر به این منطقه، در فصل های گرم تر سال یعنی بهار و تابستان می باشد. در این دو فصل این منطقه در اوج سرسبزی، طراوت و شکوفایی خود قرار دارد. سفر به این جنگل در فصل های پاییز و زمستان علاوه بر مسئله سرما و برودت هوا، به احتمال زیاد شما با لغزندگی و یخ بندان جاده نیز مواجه می سازد.

پارک جنگلی صفارود کجاست

بوستان جنگلی صفارود را باید از جمله مناطق توریستی رامسر به شمار آورد. برای دسترسی به این جنگل باید با خودروی شخصی به رامسر رفته و سپس در جاده جواهرده حرکت کنید. این جنگل دو ورودی دارد که هیچ کدام آنها تابلوی مشخصی بر سر در خود ندارند. یکی از این ورودی ها برای پیاده روی ساخته شده و پلکانی می باشد. در پیاده روی از این پلکان ها و بالارفتن از آن به درون این جنگل هدایت خواهید شد. مسیر و ورودی دیگر مسیر ماشین رو می باشد. روستای جواهرده در 27 کیلومتری رامسر واقع شده و برای سفر به آن باید در جنوب رامسر وارد سه راهی فلسطین شده تا در جاده روستا قرار بگیرید.

رزرو اقامتگاه در نزدیکی صفارود جواهرده

اقامت در روستای جواهرده از دیرباز طرفداران بسیاری داشته. برای همین نیز کسانی که می خواسته اند در نزدیکی بوستان جنگلی صفارود، اسکان کنند، در این روستا خانه ای روستایی و یا ویلا اجاره می کرده اند. برای اجاره خانه روستایی در رامسر ، شما می توانید سری به وبسایت ما در قسمت اجاره ویلا زده و وارد صفحه رامسر شوید. در این صفحه شما می توانید گستره بسیار زیادی از ویلاها، اقامتگاه ها و خانه های روستایی را با تصاویر و مشخصاتش مشاهده کرده و از میان آنها موردی را که به شرایط شما نزدیک تر است، انتخاب نمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید