نمایشگاه خزندگان کیش

نمایشگاه خزندگان کیش در کنار پارک آهوان و آکواریوم این شهر قرار گرفته و مجموعه ای دیدنی از خزندگان و مارسانان جهان است.

نمایشگاه خزندگان کیش

جزیره مرجانی و زیبای کیش را اغلب با دریا، تفریحات و مراکز خرید تجملاتی و لوکس می شناسیم. برنامه ریزی بیشتر ما هم در سفر به کیش به این شکل است که بیشترین زمان خود را در این سه مورد مصرف کنیم، به ساحل دریا برویم، خرید کنیم و تفریح نماییم. با این حال توریست های حرفه ای می دانند که سفر کیش خیلی بیشتر از اینها می تواند باشد. کیش به عنوان یک جزیره تاریخی و ارزشمند ایران، پر از جاذبه های تاریخی و طبیعی شگفت چون شهر باستانی حریره یا درخت سبز می باشد. علاوه بر این، مجموعه های تازه تأسیس و معاصر این جزیره همچون باغ پرندگان و نمایشگاه خزندگان کیش نیز ارزش بارها دیدن را دارند.

آشنایی با نمایشگاه خزندگان کیش

نمایشگاه خزندگان کیش در کنار پارک آهوان این جزیره توریستی قرار گرفته و حدود 100 گونه خزنده و مارسان در آن در معرض نمایش قرار گرفته اند. این خزنده ها از مواردی چون مارهای عظیم الجثه بوآ و پیتون آفریقایی و آمازونی تا سوسمارهای ایگوانای ماداگاسکار را شامل می شوند. از دیگر انواع این خزندگان می توان به موارد عجیب و نادری چون مار پرنده تایلندی، عقرب سیاه امپراتورآفریقا و عنکبوت کبوترخوار برزیلی اشاره نمود. در این نمایشگاه انواع و اقسام خزندگان از بزرگ و کوچک در معرض چشم بازدید کنندگان قرار گرفته اند. در کنار هر خزنده نیز اطلاعات کاملی از زیست بوم، فیزیولوژی، تغذیه و تولید مثل آن حیوان برای آشنایی بیشتر بازدیدکنندگان قرار داده شده.

بازدید از نمایشگاه خزندگان کیش

برای آن که بتوانید از نمایشگاه خزندگان کیش بازدید کامل و جامعی داشته باشید، زمان بازدید پیشنهادی ما بین یک ساعت و نیم تا دو ساعت و نیم خواهد بود. اختلاف یک ساعته زمان مربوط به این می شود که چقدر شما علاقمند به دنیای حیوانات حیات وحش هستید و می خواهید برای بازدید از این جانوران وقت بگذارید. ساعات بازدید از نمایشگاه هم هر روز از شنبه تا پنج شنبه از 8 صبح تا 6 یا 8 عصر خواهد بود.

بلیط نمایشگاه خزندگان کیش در سال های 98 و 99 حدود سی هزار تومان بوده اما با گذشت زمان و تورم، قیمت آن بر اساس شرایط اقتصادی تغییر می کند. در بازدید از حیوانات برای استفاده از فلاش دوربین محدودیت هایی وجود دارد، چون نور آن، باعث بی قراری حیوانات می شود. البته در بازدید از این نمایشگاه می توانید از امنیت خود و عزیزان تان اطمینان خاطر داشته باشید. با این حال برای رعایت حال حیوانات به قفس آنها خیلی نزدیک نشده و به آن ضربه نزنید. همچنین اجازه دهید کودکان تان با آرامش، به دیدن این حیانات پرداخته و تجربه متفاوتی به دست بیاورند.

عکس نمایشگاه خزندگان کیش

دیدنی های اطراف نمایشگاه خزندگان کیش

پس از بازدید از نمایشگاه خزندگان کیش، شما می توانید از دیگر مناطق دیدنی کیش هم که در نزدیکی این جاذبه توریستی قرار دارند، بازدید کنید. از نزدیک ترین این موارد پارک آهوان و پارک هنگام کیش است. پارک آبشار نیز در چند متری نمایشگاه قرار داشته و بازدید از آن تجربه جذابی به ویژه برای کودکان شما خواهد بود. بعد از این موارد حتما به سراغ آکواریوم کیش بروید که در آن مجموعه ای از نادرترین و زیباترین موجودات آبزی کنار هم قرار گرفته اند. مورد دیگری که بازدید از آن را به شما پیشنهاد می دهیم، دره پرتغالی هاست.

دره پرتغالی ها بخشی از منطقه شمالی کیش را در بر گرفته. در گذشته ها، پرتغالی ها در این دره سکونت داشتند. درخت کهنسال انجیر معابد، آب انبار کیش و شهر تاریخی حریره نیز در این دره قرار دارند. پایاب کیش جای دیگریست که پس از بازدید از نمایشگاه خزندگان کیش می توانید به دیدنش بروید. پایاب کیش قدمتی 2000 ساله داشته و پس از مرمت به یک مکان توریستی تبدیل شده. در دوران کهن، این پایاب ها کانال ها و یا دهلیزهایی بودند که در کنار قنات ها قرار داشته و از طریق چند پله، فرد را به سطح آب قنات در زیرزمین نزدیک می کردند.

نمایشگاه خزندگان کیش کجاست

آدرس نمایشگاه خزندگان کیش در بخش ساحل شرقی کیش قرار دارد. این نمایشگاه در خیابان فردوسی این جزیره بوده و در کنار پارک آهوان واقع شده. این مجموعه بخشی از ساختمان هنر جزیره کیش می باشد.

انتخاب و رزرو اقامتگاه در کیش، مروارید خلیج فارس

اغلب افراد در سفر به کیش و بازدید از دیدنی های آن چون نمایشگاه خزندگان کیش، ترجیح می دهند برای اقامت خود هتل ها را انتخاب نمایند. البته این کار انتخاب اشتباهی نمی باشد. چون این جزیره زیبا و گردشگرپذیر، هتل های بسیار مدرن، لوکس و مجهزی دارد. اما حقیقت آن است که برخی از افراد نگاه متفاوتی در سفر به کیش دارند. این افراد به دنبال این هستند که در کیش، اقامتگاهی دربست و بزرگ در اختیار داشته باشند تا با بتوانند با اعضای فامیل و دوستان در کنار هم بوده و از دورهمی هایشان در سفر نیز لذت ببرند. این گونه افراد به دنبال گزینه های ویلا کیش می روند. لوکس ویلا همراه این افراد برای انتخاب بهترینهاست.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید