پارک دلفین کیش

پارک دلفین کیش از جاذبه های گردشگری تفریحی این جزیره است که بازدید از آن شامل دلفیناریوم، باغ پرندگان و باغ گیاهان می شود.

پارک دلفین کیش

ارتباط با حیوانات همیشه یکی از زیباترین جنبه های زندگی انسانی بوده است. این موجودات بسیار مهربان و دیدنی همیشه همراه و در کنار انسان بوده اند. از میان حیوانات، باید دلفین ها را جزء مهربان ترین ها، باهوش ترین ها و دوست داشتی ها به شمار آورد. این حیوانات ویژگی هایی کودکانه داشته و بسیاز از بازی با انسان لذت می برند. از آن جا که این حیوانات برای نفس کشیدن دارای شش هستند، ناچارند برای نفس گیری به روی آب بیایند و همین موضوع به ارتباط آنها با انسان بسیار کمک کرده و باعث شده بتوان از آنها در نمایش هایی در جاهایی مانند پارک دلفین کیش استفاده کرد.

پارک دلفین ها یا دلفیناریوم در واقع مکانیست که در آن دلفین هایی که برای نمایش و اجرا آموزش های ویژه ای دیده اند در استخرهایی که اطراف آن ها را صندلی های تماشاچیان پر کرده، به اجرای نمایش بپردازند. این پارک ها به ویژه برای کودکان بسیار محبوب بوده و علاقمندان زیادی دارد. در ایران پارک دلفین های کیش، برج میلاد و تبریز معروف هستند. در میان دلفیناریوم های معروف درکشورهای همسایه نیز می توان دلفیناریوم استانبول، دبی و شهر باتومی گرجستان را نام برد. دلفیناریوم استانبول در واقع بزرگترین دلفیناریوم اروپا به حساب می آید. در دلفیناریوم دوبی نیز می توانید با دلفین ها شنا هم بکنید.

با وجود همه زیبایی و جذابیت این گونه پارک ها و نمایش ها باید به این نکته توجه داشت که محصور کردن حیوانات در فضاهایی غیر از محیط زیست طبیعی آنها مانند پارک دلفین ها کیش، گرفتن حق آزادی و زندگی طبیعی از یک موجود زنده است و به چرخه طبیعت آسیب می زند. این دلفین ها از دیرباز همواره همراه مهربان انسان بوده اند. نقاشی این دلفین ها در سنگ های 9 هزار سال پیش نشان دهنده این امر می باشد. در یونان باستان نیز مشاهده پریدن دلفین در آب های دریا خوش یمن تلقی می شده. بنابراین کار درست آن خواهد بود که دیگر برای تفریح خود آنها را مجبور به نمایش در این فضاهای غیر طبیعی نکنیم.

دلفیناریوم کیش

آشنایی با پارک دلفین های کیش

پارک دلفین کیش در واقع اولین دلفیناریوم احداث شده در ایران به شمار می آید. دلفیناریوم کیش در جنوب شرقی این جزیره، در انتهای بلوار خلیج فارس و در وسعتی به اندازه 100 هکتار ساخته شده. در این دلفیناریوم، دلفین ها و دیگر پستانداران دریایی که توسط مربی های متخصص و مجرب آموزش دیده اند، به اجرای برنامه های نمایشی شاد و پر هیجان می پردازند. صاحب پارک دلفین ها کیش در ابتدا آقای حسین ثابت، سرمایه دار بزرگ این جزیره و مالک هتل های مشهور و گرانقیمت داریوش هلیا، لاله و تماشا در این شهر بوده که سپس این پارک به عبدالرضا موسوی، مالک شرکت هواپیمایی زاگرس واگذار شد.

در انتهای نمایش دلفین ها دردلفیناریوم کیش نیز برنامه کلاسیک شو شامل موسیقی های شاد و آیتم های مفرح و پر هیجان اجرا می گردد. برنامه اجرایی بازدید از دلفیناریوم کیش به گونه ای تنظیم شده که بازدیدکنندگان ابتدا وارد باغ پرندگان می شوند، سپس از تونل آکواریوم رد شده، بعد به تماشای نمایش دلفین ها و در نهایت کلاسیک شو می پردازند. کل این فرایند 3 ساعت زمان برده و شما می توانید از عکاسان داخل مجموعه در خواست نمایید از شما تصاویر زیبا و خانوادگی بگیرند.

حیوانات پارک دلفین کیش

در دلفیناریوم کیش، علاوه بر دلفین های باهوش و زیبای این دلفیناریوم، پستانداران دریایی دیگری چون شیر دریایی، گراز دریایی، گربه دریایی شمالی، شیر دریایی شمالی و پنگوئن نگهداری می شوند. برخی از این جانوران با پرواز اختصاصی چارتر از آکواریوم های ژاپن به ایران آورده شده اند. در این مجموعه 21 پستاندار دریایی در فضایی با حجم 18000 متر مکعب پر شده از آب دریا، زیست می کنند. تلاش شده که محیط زیست این حیوانات در این پارک به شرایط طبیعی نزدیک شود به گونه ای که 3 شیر دریایی جنوبی و شمالی این دلفیناریوم، توانسته اند در این محیط به تولید مثل نیز بپردازند.

بخش های پارک دلفین ها کیش

پارک دلفین کیش از جاهای دیدنی کیش به حساب می آید که باید حتما سری به آن بزنید. بازدیدکنندگان می توانند پس از بازدید پارک دلفین های کیش، از باغ پرندگان کیش و هم چنین فضای سبزی با گونه های مختلف گیاهی در کنار این دلفیناریوم، دیدار داشته باشند. علاوه بر اینها این مجموعه دارای چندین سالن کنسرت و آمفی تئاتر برای اجرای برنامه های هنری، تفریحی، جشنواره ها و نیز سفره خانه سنتی و فروشگاه می باشد. در این پارک اتوبوس های قطاری همراه شما هستند تا بتوانید بین بخش های مختلف آن رفت و آمد کنید.

در باغ پرندگان کیش بیش از 50 گونه پرنده و خزندگانی چون تمساح، مار بوآ، افعی و پایتون زندگی می کنند. از میان پرندگان نادر و دیدنی این باغ می توان به انواع پلیکان، طوطی ماکائو، توکان، لک لک، طاووس، شترمرغ و توراکو اشاره نمود. این پرندگان در این فضا، به صورت آزاد زیست کرده و محیطی شبیه محیط زندگی طبیعی خود را تجربه می نمایند. در فضای سبز پارک دلفین کیش نیز، صد گونه گیاهی مانند درختان اکالیپتوس، نخل، بنجامین، انجیر معابد، آکاسیا، اوکالیپتوس، شیشه شور، گل ختمی، تکوما و جونیا پروس پرورش داده شده اند. گل های نیلوفر آبی و آفریقایی این محوطخ گیاهات سبز نیز بسیار جذاب و دل انگیز است.

پارک دلفین ها کیش

قیمت بلیط پارک دلفین کیش

بلیط ورودی دلفیناریوم، باغ پرندگان، تونل آکواریوم و فضای سبز این مجموعه مشترک هستند و شما می توانید با تهیه بلیط پارک دلفین ها کیش، همزمان از همه این فضاها دیدن نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که بلیط خود را از چند روز قبل خریداری و رزرو کنید تا با مشکل پر شدن ظرفیت پارک دلفین های کیش مواجه نشوید. بلیط این مجموعه را می توانید از سایت های تخفیفی مانند نت برگ، تخفیفان، کیش برگ و یا تورهای کیش با تخفیف های مناسبی خریداری نمایید. قیمت بلیط این مجموعه برای بزرگسالان در نیمه دوم سال 1400، 340 هزار تومان، برای کودکان زیر دو سال رایگان و برای کودکان 2 تا 4 سال، نیم بها بوده است.

پارک دلفین کیش کجاست

پارک دلفین های کیش در جنوب شرقی جزیره، در نزدیکی ساحل سیمرغ، در انتهای بلوار خلیج فارس قرار گرفته. برای رفتن به جزیره کیش هم می توان از پروازهای مستقیم به فرودگاه کیش استفاده کرد و هم زمینی به بندرهای نزدیک این جزیره در ساحل خلیج فارس همچون بندرعباس، لنگه، آفتاب یا چارک رفته و سپس با کشتی به این جزیره بروید. زمانی هم که با خودروی شخصی به این سفر اقدام می کنید، می توانید برای ورود به جزیره شناورهای مخصوصی به نام لندیگراف برای انتقال اتوموبیل خود را به کار ببرید. در داخل شهر نیز برای رسیدن به پارک دلفین ها کیش، می توانید به غیر از وسیله شخصی از تاکسی ها و مینی بوس های جزیره استفاده نمایید.

پارک دلفین کیش کجاست

آدرس پارک دلفین کیش: جزیره کیش، انتهای بلوار خلیج فارس و ابتدای جاده جهان

ساعت بازدید از پارک دلفین های کیش: از ساعت 15 الی 22

شماره تماس پارک دلفین کیش: 07644445237

اقامت در نزدیکی پارک دلفین کیش

جزیره کیش، جزیره دیدنی های ناب طبیعی تاریخی و تفریحی چون پارک دلفین کیش می باشد. برای کامل شدن تجربه این سفر و بازدید از این دیدنی ها باید اقامتگاهی مناسب و زیبا در این جزیره پر از جاذبه انتخاب کنیم. به غیر از رزرو هتل های این شهر، اجاره روزانه ویلا و آپارتمان در کیش گزینه انتخابی بسیاری از مسافران این جزیره زیبای مرجانی می باشد. در میان این ویلاها و آپارتمان ها، پیشنهاد ویژه ما به دوستداران مروارید زیبای خلیج فارس، اجاره ویلا استخردار در کیش است. در این ویلاها شما می توانید در گرمای هوای این جزیره نیز با آب تنی در استخر، گرما را بدل به یک تجربه لذت بخش نمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید