دریاچه دو خواهران آمل

یکی از بکر ترین جاهای دیدنی آمل دریاچه دو خواهران است .

دریاچه دو خواهران آمل

شهرهای شمال کشورمان سرشار از طبیعتی بکر و جذاب است که یکی از این شهرهای دیدنی، آمل می باشد. دریاچه دو خواهران یکی از جاذبه های گردشگری آمل به شمار می رود که از لحاظ ژئوفیزیکی بسیار بکر و عالی است وتوریست ها و گردشگران زیادی را همواره به سمت خود جذب می کند. این دریاچه در دامنه های غربی قله دماوند در بخش لاریجان شهرستان آمل قرار گرفته است که در جاده هراز و در قلب منطقه البرز مرکزی قرار دارد. در اطراف این دریاچه کوهستان هایی سفید و پوشیده از برف وجود دارد و همین امر باعث شده که این ناحیه زمستان هایی سرد و تابستان هایی معتدل داشته باشد. دریاچه دو خواهران در ارتفاع 3880 متری از دریا و در ناحیه ای بسیار آرام و به دور از تابش مستقیم خورشید واقع شده است که اگر برای یکبار هم که شده به این ناحیه سفر کرده باشید قطعا از فضای آرامش بخش آن بهره مند شده اید.

دریاچه دو خواهران آمل

این دریاچه در محدوده ای قرار دارد که اطراف آن با درختانی سرسبز پوشیده شده است و این سرسبزی در کنار رنگ آبی دریاچه فضایی دلنشین را برای طبیعت دوستان فراهم میکند. این دریاچه عمق چندانی ندارد ولی شنا در آن برای افرادی که آموزش کافی ندیده اند میتواند خطر آفرین باشد. آب این دریاچه از ذوب برف ها و بهمن های بسیار سنگین اطراف آن تامین می شود و به همین دلیل سرمای شدیدی هم دارد. اوج شلوغی این منطقه از اواسط اردیبهشت تا اواخر خرداد ماه است که آب و هوای مطبوع آن و طبیعت بکرش باعث جذب هرچه بیشتر توریستان به این ناحیه میشود .

لوازم لازم برای سفر به دریاچه دو خواهران

همانطور که قبلا گفته شد مسیر دسترسی این دریاچه کوهستانی است و به همین دلیل سرمای شدیدی هم دارد پس مهمترین چیزی که باید در لیست لوازم مورد نیاز برای سفر به این دریاچه در نظر داشت لباس گرم است. مورد دوم خوراکی های فساد ناپذیر و انرژی زا هستند که میتوانند خستگی یک طبیعت گردی مهیج را از تن افراد بیرون کنند. برای مورد سوم کیسه خواب را باید قرار دهیم تا بتوانیم با خوابی خوب خستگی طولانی بودن مسیر را از تنمان بیرون کنیم و مورد آخر، یک کوله پشتی مقاوم و سبک است که قابلیت حمل وسایل مورد نیازمان را داشته باشد.

دریاچه دو خواهران آمل

دریاچه دو خواهران کجاست و مسیر دسترسی

برای رسیدن به دریاچه دو خواهران با پشت سر گذاشتن دو سوم جاده هراز در قلب منطقه البرز مرکزی، به محلی معروف به دو راهی پنجاب می رسید. این دو راهی و مسیری که در ادامه آن قرار دارد از چند آبادی به نام های پنجاب، سوا، شیخ محله، کلری و غیره عبور کرده و در انتها به آبادی می رسد که نمارستاق نام داشته و آبادی نمارستاق در کنار رودخانه ای خروشان قرار دارد که از کوه های ناظر و شکر لقاس سرچشمه میگیرد. سپس از پلی که بر رودخانه واقع شده است عبور کنید و در ادامه در مسیری پاکوب قرار میگیرید که باید به سمت غرب ادامه مسیر بدهید.

پس از یک ساعت به دشتی سرسبز و بیکران میرسید که دریوک نام دارد. تمامی این دشت سرسبز را طی میکنید و به جنوب مایل می شوید و سپس، وارد دره کوچکی در پای قلل لهرا خواهید شد. با ارتفاع گرفتن مسیر در پیچ و خم های متعدد سر انجام پس از 3 ساعت کوه پیمایی گام به گام به ارتفاع 3700 متر میرسید. در پیش رویتان و در سمت جنوب، منظره با شکوهی از خط الرأس دیواره های صخره ای دو خواهرون و چپکرو دیده می شود که برف نسبتاً زیادی شیارها و دهلیزهای آن را پوشانده است. سپس از گردنه سرازیر شوید و به سوی کف دره بیایید تا پس از گذشت حدود نیم ساعت به سرچشمه دیدنی رودخانه سه سنگ برسید.

دریاچه دو خواهران کجاست

دره سه سنگ که یکی از معروف ترین جاهای دیدنی آمل به شمار میرود در منطقه ای برفچالی قرار دارد که در شمال خط الراس است. از اینجا حدود یک ساعت به سمت غرب حرکت کنید و زمانی که درست در مقابل دو قله نزدیک به هم دو خواهرون قرار گرفتید سمت جنوب را پیش بگیرید. در زیر دیواره کوه دو خواهران تپه ای وجود دارد که با رسیدن به آن می توان دریاچه زیبای دو خواهران را دید. پیمودن این مسیر هر چند طولانی و زمان بر است اما طبیعت بکر حاشیه راه باعث می شود گذر زمان برای افراد متوقف گردد. در بالای یکی از این تپه ها در زیر دیواره شمالی دوخواهرون، به دریاچه ای با آبی به رنگ فیروزه می رسید که زیبایی آن چشم هر بیننده ای را به خود خیره میکند.

آدرس دریاچه دو خواهران: آمل - منطقه لاریجان دشت دریوک

بهترین زمان بازدید از دریاچه دو خواهران

بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه طبیعی فصل بهار و تابستان است که ما به شما اواخر خرداد ماه را پیشنهاد میکنیم که هوا رو به گرمی است و این ناحیه از آب و هوای مطبوع و جذابی برخوردار است.

رزرو اقامتگاه در آمل

رزرو اقامتگاه در آمل اگر میخواهید سفری چند روزه به آمل داشته از جاهای دیدنی این شهر سرسبز و خوش آب و هوا بازدید کنید برای رزرو و اجاره روزانه ویلا در آمل می توانید با کارشناسان لوکس ویلا تماس حاصل فرمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید