روستای اسبچین

روستای اسبچین یکی از جاذبه های گردشگری متل قو است که هر سال توریست های فراوانی را به خود جذب میکند.

روستای اسبچین

روستای اسبچین یکی از روستاهای قدیمی شهرستان عباس آباد است که پس از گذشت سال های قراوان هنوز هم نام خود را به عنوان روستایی تاریخی و مذهبی و آباد حفظ کرده است. مورخ خای بزرگی چون ابن اسفندیار، ظهیر الدین مرعشی و اولیاء اله آملی بسیار از این روستا به عنوان های اسبه چین و اسبچین نام برده اند. این روستا دارای 650 خانوار بومی است. قدمت این روستا به بیش از هزرا سال می رسد. پل تاریخی اسبچین در سال 1309 شمسی ساخته شد. اهالی اسبچین در سال 1365 به پرورش کیوی روی آوردند. در این روستا برای کسب درآمد به تولید و پرورش انواع گل و گیاه زینتی و آپارتمانی می پردازند. اسبچین از ضلع شمالی به محدوده قانونی شهرداری های سلمان شهر و عباس آباد از ضلع شرقی به روستای سلامت سرا و تازه آباد، از ضلع جنوبی به روستای خشکلا از ضلع غربی به روستای کرکاس و تالش خیل متصل است. مردمان اسبچین ارادت خاصی به اهل بیت و نشانه آن وجود بارگاه امام زاده سید علی و آقا سید محمد است و در طول دفاع مقدس 6 شهید تقدیم انقلاب کرده اند. این روستا که از مکان های دیدنی سلمانشهر است دارای مناظر بسیار جذاب و دیدنی است و چشم انداز های بکری مانند دریا، رودخانه و مزارع است.

روستای اسبچین

دلیل نامگذاری روستای اسبچین

نام این روستا از دیوار های سنگی رشته کوه البرز برگرفته شده است به دلیل اینکه وقتی از دور به آن نکاه می کنید دیوار سفید رنگی را می بینید. واژه اسبه در زبان تبری به معنی سفید و چینه به معنی دیوار است که اسبه چینه از این برگرفته شده است و به مرور زمان ه آخر کلمه های آن حذف شده و اسبچین نام گرفته است.

رودخانه اسبچین

روستای اسبچین دارای رودخانه ای است که آن هم اسبچین نام دارد. این رودخانه یک رودخانه دائمی است که از چشمه ای به نام گوشیر سرچشمه میگیرد. دلیل نامگذاری این رودخانه به این دلیل است که رنگ آب این رودخانه شیری رنگ است. این چشمه هم از روستای آسمان سرا سر چشمه میگیرد و بعد از اینکه از روستای آسمان سرا و تالش خیل عبور کرد به روستای اسبچین می رسد. جالب است بدانید که این رودخانه در گذشته حدود 150 هکتار از زمین های اراضی را آبیاری میکرده است. از ویژگی های جالب و دیدنی این رودخانه وجود ماهی های مخلف است که از مشهور ترین آنها می توان به ماهی سفید اشاره کرد و به دلیل اینکه در بستر این رودخانه جلبرگ وجود دارد طعم این ماهی با ماهی های دیگر بسیار متفاوت است.

رودخانه اسبچین

اجاره ویلا و آپارتمان در متل قو

سلمانشهر یکی از شهر های پر از جذابیت های فراوان شمال کشورمان است که امروزه به متل قو شهرت دارد و کمتر کسی از اسم سلمانشهر عنوان می کند. متل قو در استان مازندران قرار دارد و هر ساله گردشکران فراوانی را به خود جذب می کند. بیشتر افرادی که به این شهر سفر میکنند به دنبال مکانی مناسب برای اقامت خود هستند تا بتوانند نهایت لذت را از سفر خود ببرند و خاطری خوش از این سفر برای خود به یادگار بگذارند. در متل قو انواع ویلا های استخر دار، بدون استخر و سوییت های قیمت مناسب وجود دارد که شما می توانید بسته به سلیقه خود به رزرو آنها بپردازید و اقامتی راحت و درجه یک را تجربه کنید. همچنین شما میتوانید برای اجاره ویلا استخر دار در متل قو با کارشناسان ما تماس بگیرید و مناسب ترین ویلا ها را از ما بخواهید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید