غار اسحاق تهران

غار اسحاق از جذاب ترین غار های کشورمان محسوب می شود که گردشگران فراوانی را هر ساله مجذوب خود می کند.

غار اسحاق تهران

غار اسحاق از جمله غارهایی است که دارای ویژگی های منحصر به فرد وجذابیت خاصی است. این غار در منطقه هملون و در نزدیکی غار تاریخی کیقباد قرار دارد. برای رسیدن به دهانه این غارها باید از سینه کش سمت چپ دره هملون و در شیبی تند صعود نماییم. حدود نیم ساعت برای دستیابی به دهانه غار اسحاق زمان نیاز است. دهانه این غار در شیبی تند و مشرف به جاده میگون - شمشک قرار دارد. قطر دهانه این غار کمتر از یک متر مربع بوده و دهلیزی تنگ ما را به درون این غار راهنمایی می کند.

ادامه مسیر غار به صورت دهلیزی است که 70 سانتی متر ارتفاع دارد و پس از چند متر به سمت چپ منحرف می شود. پس از این قسمت مسیر به صورت شیبی تند به سمت پایین است و پس از طی کردن حدود 10 متر به تالاری بسیار بزرگ و مرتفع می رسیم. در این قسمت از مسیر 3 راه متفاوت برای ادامه مسیر وجود دارد. یکی از مسیر ها در سمت چپ دیگری مستقیم و دیگر مسیر در ما بین این دو قرار گرفته است. مسیر سمت چپ بعد از ورود به دهلیزی به طول 10 متر مسدود می گردد که در ابتدای آن یک حلقه چاه وجود دارد. مسیر مستقیم به یک پرتگاه می رسد که برای فرود از آن به یک کارگاه نیاز داریم. با فرودی کوتاه با حفره ای تنگ مواجه می شویم که برای عبور از آن به تلاش زیادی نیاز است. با عبور از این حفره تنگ وارد تالاری می شویم که پس از طی کردن حدود 20 متر بسته می شود و نمی توان دیگر به مسیر ادامه داد.

ورودی اصلی غار اسحاق

مهمترین راه این غار که از مکان های دیدنی شمشک محسوب می شود، مسیر میانی است که برای وارد شدن در این مسیر باید از سنگ هاییی به طول حدود 10 متر صعود کرد. پس از طی کردن حدود 150 متر ما به طبقه فوقانی این غار می رسیم که دارای چندین دهلیز و دالان است. با توجه به این که این غار در شیب تند کوه قرار دارد به نظر می رسد این قسمت از غار در نزدیکی سطح غار باشد اما هنوز راهی به خارج آن باز نشده است.

غار اسحاق کجاست

غار اسحاق کجاست و مسیر دسترسی

از طریق بزرگراه شهید بابایی و جاده لشکرک به دوراهی لواسان - فشم ( میدان قائم ) بروید و از آنجا وارد جاده فشم شوید. پس از ۱۶ کیلومتر رانندگی به میدان فشم می رسید. از فشم تا میگون ۵ کیلومتر و از میگون تا هملون ۵ کیلومتر دیگر را پیش رو دارد.

آدرس: 35 کیلومتری شمال شرق تهران، جاده شمشک - میگون

رزرو سوئیت در شمشک

برای بازدید از غار اسحاق شما دوستان عزیز به مکانی برای اقامت نیاز دارید تا بتوانید هم از غار اسحاق و هم از دیگر جاذبه های دیدنی فشم و میگون دیدن کنید. برای اجاره شله در شمشک کارشناسان لوکس ویلا با شما همراه هستند تا اقامتی بی نقص داشته باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید