شهرستان محمود آباد

جاذبه های دیدنی و مناطق تفریحی در شهر محمود آباد به قدری است که همه را در یک مقاله جمع آوری کرده ایم

جاذبه های دیدنی محمودآباد

محمودآباد و مناطق دیدنی این شهر از جمله مقاصد پرطرفدار گردشگری و تفریحی ایران است. محموداباد به نسبت دیگر شهرهای شمالی ایران شاید جدیدتر باشد اما چند سالیست با توجه به شهرک سازی های زیاد و همچنین تاسیس مناطق تفریحی مانند شهربازی محموداباد و راه اندازی سایت های تفریحات آبی؛ بسیار پر طرفدار شده است. ما در این مقاله از لوکس ویلا قصد داریم به معرفی مناطق دیدنی محمودآباد بپردازیم. تا آخر همراه ما باشید.

مکان های تفریحی محمود آباد

می توان یکی از مدرن ترین شهربازی های شمال را سرزمین رویاهای محمودآباد دانست. این شهربازی یا پلاژ خط آهی، مناسب ترین ساحل محمودآباد برای شنا و خوشگذرانی است. زیرا تمام امکانات را یکجا دارد و نیازی نیست برای هرکدام به جاهای دیگر بروید. این پارک ساحلی با داشتن امکاناتی مانند: شهربازی، آلاچیق، قایق سواری و سفره خانه سنتی و رستوران هایی که در اطرافش است، میتواند لحظات خوبی را برایتان رقم بزند و تمام نیاز های شما را برطرف کند. همچنین بخاطر انجام طرح سالم سازی دریا ها در این ناحیه می توان یکی از تمیز ترین پلاژ ها مخصوص زنان و مردان را دید که برای شنا بسیار مناسب می باشد.

پارک های محمود آباد

روستای محمودآباد، چهار پارک به نام های مرکزی، لاله، ملت و پارک طاهباز دارد که طرح سالمسازی دریا هم در آنها اجرا شده است و دارای ساحلی زیبا و تمیز می باشد. اما پارک ساحلی شهرداری محمود آباد را نیز نباید از دست بدهید یکی از اماکن تفریحی این شهر که دارای شهربازی، رستوران و هم فضای سبزی است که میتوان از چشم انداز دریا نیز در این پارک استفاده نمود.

سرزمین رویاها محمودآباد، از پرطرفدارترین مکان های تفریحی محمودآباد

از مدرن ترین و مجهزترین شهربازی های شمال، سرزمین رویاهای محمود آباد است. سرزمین رویاها یا پلاژ خط آهی، مناسب ترین ساحل محمودآباد برای شنا و خوشگذرانی است. چرا؟ چون تمام امکانات را یکجا دارد و برای هرکدام لازم نیست به جاهای دیگر بروید. این پارک ساحلی با داشتن شهربازی، آلاچیق، قایق سواری و سفره خانه سنتی و رستوران هایی که در اطرافش است، میتواند لحظات خوبی را برایتان رقم بزند و هر آدم بد سفر و بی حوصله ای را سر ذوق آورد.

طرح سالم سازی دریا در این ناحیه انجام شده و پلاژ مخصوص زنانه و مردانه هم دارد. شهربازی سرزمین رویاها در ۴ هکتار بازی های متنوعی دارد و چه دلتان بازی های آرام مثل قطار بخواهد، چه دلتان بازی های مهیجی مثل سقوط آزاد، پاندول،سفینه فضایی و سرسره چرخان امکاناتش در شهربازی سرزمین رویاها فراهم است و سینمای ۶ بعدی هم کامل کننده این امکانات است.

آبگرم لاویج محمودآباد

در سفرتان به محمودآباد میتوانید از روستای لاویج نیز دیدن کنید. ده لاویج ۵۷ کیلومتر با محمودآباد فاصله دارد و در مسیر نور است. لاویج با داشتن آب و هوای مطبوع و خنک و جنگلی پوشیده از راش قطعا می تواند خاطره دل انگیزی را برای شما ایجاد کند . همچنین قابل توجه بازدید کنندگان این منطقه که جنگل های راش این منطقه از جنگل های هیرکانی محسوب می شود که دارای قدمتی بسیار زیاد می باشد آنچه این ناحیه را به منطقه ای توریستی تبدیل کرده جاذبه های بی شمارش است. در ابتدای جاده این روستا جنگل و چشمه کشپل از تفرجگاه هاى منطقه لاویج قرار دارد که در نوع خود بى همتاست و یک منظره تکرار نشدنی را در اختیار شما میگذارد. همچنین این ناحیه دارای چشمه های آبگرم می باشد که دارای خواص درمانی زیادی برای گرفتاران به پادرد و کمردرد می باشد بعد از گذر از آب گرم لاویج، با حداقل ده دقیقه پیاده روی، می توانید از فیل سنگی این منطقه هم که بر اثر فرسایش ایجاد شده دیدن کنید. در این منطقه علاوه بر اینها آبشار زیبایی نیز قرار دارد که دارای ارتفاعی 28 متری می باشد.

منطقه سرخورد

در منطقه شرقی محمودآباد، منطقه سرخرود واقع شده است که رودخانه هراز که از وسط آن می گذرد و به دلیل اتصال این رودخانه به دریا، سطح آب آن همگام با دریا بالا و پایین می رود که موجب می شود شهر به دو قسمت تقسیم شود و زیبایی طبیعی منحصربفردی برای شهر ایجاد کرده است. این شهر در امتداد دریا به طول پنج کیلومتر ادامه دارد که اگر بخواهید جایی دنج تر از سواحل محمودآباد را تجربه کنید، گزینه خوبی خواهد بود. همچنین پلاژ های ساحلی در طول نوار ساحلی، امکانات تفریحی مناسبی برای گردشگران در خود جای داده اند.

ساحل سرخ رود

مناطق دیدنی محمودآباد، سرخرود

یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی محمودآباد در بهار و سایر فصول سال، ساحل شنی سرخ رود است. ساحل شهر سرخ رود بسیار وسیع است و تنها چند صد متر از شهر فاصله دارد. چون اقتصاد محمودآباد از طریق ماهیگیری تامین می شود، در ساحل سرخ رود می توانید کشتی های مخصوص صید ماهی را هم ببینید. در طول خط ساحلی هم پلاژهایی در گلشهر، چکسر، قوری و... وجود دارد که مهمانان می توانند آن ها را اجاره کنند. سرخ رود از یک طرف با ساحل و از طرف دیگر با پهنه ی گسترده ای از دست های سرسبز محصور شده است و دوست داران طبیعت می توانند از مناظر زیبای این شهر لذت ببرند.

تالاب سرخ رود

مناطق دیدنی محمودآباد، سرخرود

اگر در فصل زمستان به تالاب سرخ رود سفر کنید، مزیت دیدن قوی های مهاجر هم نسیبتان می شود. این قوی ها که به قوی فریادکش معروف هستند، شش سال است که زمستان ها مسافتی 5000 کیلومتری را از نواحی سردسیر به سمت به سرخ رود طی می کنند و تالاب های این شهر را جذاب تر از قبل می کنند. اگر می خواهید این قوی های فریادکش را ببینید، از اوایل آذرماه فرصت دارید به محمودآباد سفر کنید. در اوایل دی ماه تعداد این قوی های مهاجر در تالاب های سرخ رود از 5000 قطعه هم بیش تر می شود. یکی از این پرندگان تک درنا است که از سیبری و از مسیر روسیه به سمت مازندران پرواز می کند.

آب بندان سرخ رود

پارک های جنگلی از زیباترین جاهای دیدنی محمودآباد هستند. یکی از پارک های جنگلی زیبای محمودآباد، آب بندان سرخ رود است. در آب بندان شرقی و غربی سرخ رود، علاوه بر لذت بردن از مناظر جذاب پارک جنگلی، گردشگران می توانند پرندگان مهاجری را که به این آب بندان ها مهاجرت کرده اند را هم تماشا کنند. در نزدیکی آب بندان سرخ رود، ویلاهایی هم برای اجاره وجود دارد که مسافران می توانند با اجاره کردن آن ها برای چند روز از اقامت خود در این شهر زیبا لذت ببرند. همچنین آب بندان سرخ رود و منظره ی قوی های مهاجر، صحنه ی چشم نوازی برای عکاسی و علاقه مندان به این هنر فراهم کرده است. اما برای لذت بردن از قوهای مهاجر، می بایست در فصل مهاجرت آن ها به محمودآباد مراجع کنید تا علاوه بر گشت و گذار میان دیدنی های محمودآباد، از مشاهده قوها مهاجر هم نهایت لذت را ببرید.

پارک ملت محمودآباد

یکی از پارک های ساحلی محمودآباد است که امکانات جذابی برای خانواده ها و به ویژه کودکان فراهم آورده است. اگر به دنبال مکانی آرام برای تماشا کردن منظره ی دریا می گردید، پارک ملت پارک ملت محمودآباد یکی از جاهای دیدنی محمودآباد است که این نیاز شما را برآورده می کند. در پارک ملت مانند سایر پارک های ساحلی محمدآباد، امکانات رفاهی مانند آلاچیق، رستوران، سرویس های بهداشتی و وسایل بازی مخصوص کودکان، برای گردشگران و مردم محلی فراهم شده است. برای ورود به این پارک نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست و ورود به پارک در تمام ساعات شبانه روز برای عموم آزاد است اما در ایام اوج سفر گردشگران، پارک ملت به یکی از شلوغ ترین جاهای دیدنی محموداباد تبدیل خواهد شد.

سقانفارهای عبدالله آباد و گلیرد

در نقاط مختلف مازندران، بناهایی مشاهده می شود که به عنوان نماد مذهبی شناخته می شوند و در میان مردم مازندران، به سقانفار معروف هستند. سقانفار که با نام های سقانپار و سقاتالار هم شناخته می شود قدمتی تاریخی دارند و در گذشته های دور، برای برگزاری مراسم های مذهبی مورد استفاده قرار می گرفتند اما امروزه، اکثر آن ها یا از بین رفته اند یا دیگر چندان مورد توجه قرار نمی گیرند.

در شهر محمودآباد دو سقانقار در مناطق عبدالله آباد و گلیرد وجود دارد که همچنان برای برگزاری مراسم های مذهبی مردم به سمت آن ها می روند. سقانفار عبدالله آباد بنای چندان بزرگی نیست و معمولاً به صورت دو طبقه ساخته می شود تا مداح در طبقه بالا رفته و مردم هم در طبقه پایین بنشینند تا از آن ها پذیرایی شود. همچنین در ایام محرم نیز مداح همچنان در طبقه بالا رفته و مردم در اطراف سقانفار عزاراداری می کنند. لازم به ذکر است تمامی سقانفارهای استان مازندران امروزه وقف امام حسین (ع) شده اند.

جاذبه های دیدنی محمودآباد

تپه های باستانی سرخرود

سرخرود یکی از شهرهای نزدیک به محمودآباد است که جاذبه های تاریخی مختلفی دارد. قدیمی ترین جاذبه تاریخی در اطراف محمودآباد و نزدیک به سرخرود، تپه هایی باستانی با نام قلاع کتی که قلعه ای با نام ماهان سر بیانگر قدمت هزاران ساله منطقه هستند.

باستان شناسان و کاوشگران هنگامی که درحال بررسی تپه قلاع کتی و قلعه ماهان سر، نوشته هایی پیدا کردند با توجه به خط آن ها مربوط به دوران ساسانیان هستند. اما در دوران اشکانیان، از تپه قلاع کتی برای مرزبانی استفاده میشده و کاربردی نظامی داشته جراکه از تپه قلاع کتی، کیلومترها دورتر قابل مشاهده است و این کاربرد، تا دوران قاجاریه ادامه داشته است. شاید برایتان جالب باشد بدانید در گذشته های دور، قلاع کتی در میان یکی از مهم ترین مسیرهای تجاری نیز قرار گرفته بود. تپه قلاع کتی بیش از 3هزار متر مربع مساحت دارد که فاصله اش تا سواحل زیبای دریای خزر کمتر از 4 کیلومتر می باشد. لازم به ذکر است تپه قلاع کتی در سال 1390 به فهرست آثار ملی ایران اضافه شد.

جاذبه های دیدنی محمودآباد

جنگل روستای اهلم

روستای اهلم از جمله مهم ترین، قدیمی ترین و پرجمعیت ترین روستاهای محمودآباد است که در غرب محمودآباد واقع شده است. اگر از شهر محمودآباد می خواهید وارد روستای اهلم شوید، می بایست محمودآباد را به سمت غرب و شهرهای ایزدشهر و نور ترک کرده و پس از 11 کیلومتر، تابلوی ورود به روستای اهلم را ببینید.

روستای اهلم جاهای دیدنی و طبیعت زیبایی دارد که بخش قابل توجهی از زمین های روستا را زمین های شالی تشکیل داده است. اما همواره اکثر گردشگران وارد روستا می شوند تا از جنگل اهلم بازدید کنند. جنگل روستای اهلم از جمله بکرترین جاهای دیدنی محموداباد است که می توانید ساعت ها در جنگل اتراق کرده و از هوای دلنشین، صدای پرندگان و آرامشی بی نظیر لذت ببرید و همچنین خوب است بدانید در این جنگل، پوشش گیاهی شامل انواه درختان راش، ولیک، لرگ، کرات، زبان گنجشک، بلوط، ممرز، توسکا و غیره نیز وجود دارد.

جاذبه های دیدنی محمودآباد

جنگل بون ده

بون ده نیز جزء روستاهای مهم و دیدنی محمودآباد است که از محبوب ترین جاذبه های گردشگری محمودآباد برای طبیعت گردی به شمار می رود و اگر می خواهید از روستا بازدید کنید، می بایست ابتدا محمودآباد را به سمت غرب ترک کرده، سپس وارد روستای اهلم شوید تا روستای اهلم را به سمت جنوب ترک کرده تا پس از روستای تجروکنار به روستای بون ده برسید.

روستای بونده کمتر از 1000 نفر جمعیت دارد که شغل اصلی آن ها، کشاروزی، شالیکاری و دامداری بوده گردشگری از جمله قطب های مهم درآمدی مردم روستا هستند. در کنار روستا، جنگل بون ده واقع شده است که جزء بزرگترین جنگل های مازندران به حساب می آید. گردشگران در جنگل بون ده با تنوعی از درختان گزنا، شالدم، چماز، گردو، انجیلی و ده ها درخت دیگر روبرو خواهند شد. پیشنهاد می کنیم اگر در سفر و گشت و گذار میان جاهای دیدنی محموداباد به دنبال منطقه ای سرسبز و بکر بودید، در صورتیکه جنگل روستای اهلم شلوغ بود، می توانید به جنگل بون ده مراجعه کنید که به مراتب خلوت تر، بکرتر و زیباتر می باشد.

جاذبه های دیدنی محمودآباد

پارک جنگلی تشبندان

پارک جنگلی تشبدان مابین محمودآباد و نور و مقابل روستای کلوده واقع شده و از جذاب ترین دیدنی های محموداباد است که در فصل بهار و تابستان، گردشگران بسیاری را در این پارک جنگلی مشغول طبیعت کردی و پیک نیک میبینیم. پارک جنگلی تشبندان 45هزار متر مربع از زمین های دهستان اهلم رستاق جنوبی را به خود اختصاص داده است و گردشگران می توانند از منطقه ای محافظت شده به دور از حیوانات مختلف ساعاتی را در میان درختان بلند قامت از طبیعت زیبای شمال لذت ببرند. پیشنهاد می کنیم همواره با بساط پیک نیک وارد پارک جنگلی تشبندان شوید چراکه در این پارک، آلاچیق ها و مکان های مناسبی برای اتراق در نظر گرفته شده است.

جاذبه های دیدنی محمودآباد

اجاره ویلا در محمودآباد

اجاره ویلا در محمودآباد

مسافرت به شهرهای شمالی ایران با اجاره ی یک ویلای مناسب و با قیمتی ارزان می تواند سفر شما را خاطره انگیزتر از همیشه کند. ما این امکان را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید با کم ترین قیمت، بهترین ویلاهای محمودآباد را اجاره کنید. کافیست برای اجاره ویلا در محمودآباد بر روی لینک کلیک کنید و تمامی ویلاهای موجود در لوکس ویلا را مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها   

0 #4 نوید 1400-03-02 07:49
نمیدونم چرا این شهر اینقدر شلوغه و واقعا دریای کثیفی داره نسبت به سایر شهر های شمالی اصلا پیشنهاد نمیکنم برید محمود اباد
نقل قول کردن
0 #3 نریمان 1400-01-30 11:34
جنگل روستای اهلم رفتم بد نبود، شاید چون زمان سفرم کم بود زیاد نتونستم درست حسابی ببینم اما در مجموع جاذبه های گردشگری محمودآباد رو میپسندم
نقل قول کردن
0 #2 امیر 1400-01-24 11:40
یکی از شلوغ ترین و کثیف ترین ساحل های شهر های شمالی همین محمود آباد هست که واقعا هم خیلی شلوغه هم خیلی کثیف و پر آشغاله چند بار این موضوع رو تست کردم و همیشه تو تعطیلات همینه وضعش یکی از ساحل های باحال و خلوتی که دیدم ساحل چالوس هست که پیشنهاد میکنم یه سر بزنید بهش .
نقل قول کردن
0 #1 زیبا رستمی 1400-01-23 10:43
ما بهار رفتیم جنگل بون ده، انگار تکه ای از بهشت بود، مناطق دیدنی محمودآباد انقدر زیاده که وقت نکردیم بریم همه جاشو بگردیم، ایشالا دفعه بعدی
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید