جاذبه های گردشگری کیش

کیش یکی از بهترین و پر جاذبه ترین جزیره های ایران است که هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید به آن سفر میکنند

معرفی جاذبه های گردشگری کیش

جزیره‌ای زیبا در جنوب ایران که زیبایی بی حد و مرزی دارد. تاریخچه جزیره کیش پر است از راز و رمزها و افسانه‌ها که برای منطقه‌ای با قدمتی بالغ بر چند میلیون سال از زمان پیدایش خود، می‌تواند بسیار جالب و هیجان انگیز باشد. با لوکس ویلا همراه باشید تا پرده از اسرار جزیره کیش برداریم.

چقدر با مناطق گردشگری ایران آشنایی دارید ؟؟ با توریستی ترین شهر ایران آشنایی دارید؟ با ما همراه باشید تا اسرار جزیره کیش ، از پیدایش تا پیمایش برای شما هویدا شود.جزیره ای در استان هرمزگان ، مروارید خلیج فارس ، دریای آبی و زلال ، آسمانی پاک و آبی و شهری پر از سکوت و آرامش برای ساکنین و گردشگران ایرانی و توریست های خارجی. با تاریخچه جزیره ، به معرفی این منطقه ی زیبا می پردازیم. لوکس ویلا مرجع تخصصی اجاره ویلا و ایرانگردی در کنار شماست.

پیدایش جزیره‌ ی کیش در جنوب سرزمین ایران

200 میلیون سال پیش ، ادامه حرکات صفحات قاره ها و فشار آن ها بر یکدیگر ،پدیده کوه زدایی رخ داد.شبه جزیره عربستان همراه با صفحه قاره آفریقا به سمت شمال حرکت کردند ، در حدود 65 میلیون سال پیش آز آفریقا جدا شد و به قاره آسیا متصل گردید .در اثر این فشارها ، رشته کوه های زاگرس پدید آمدند .و اما جزیره کیش و دیگر جزایر تنگه هرمز ، ناشی از این پدیده زمین شناسی می باشند.با قدمتی بالغ بر 60 میلیون سال .

در زمان پادشاهی هخامنشیان ، جزیره کیش اهمیت خود را به دست آورد.جزیره ای که به عنوان مرکز صید مروارید و محل تجارت شمرده می شد.

حتی بعد از حمله اسکندر به ایران و انقراض هخامنشیان و روی کار آمدن دیگر سلسله های پادشاهی در ایران ، جزیره کیش اهمیت و جایگاه خود را از دست نداد.

نوشته های نیارخوس دریاسالار یونانی که 325 سال قبل از میلاد به فرمان اسکندر ، سفری اکتشافی را در سواحل دریای عمان و خلیج فارس شروع کرد ، اشاره می کند که در سفر اکتشافی خود جزیره ای با بوستان ها و نخلستان های فراوان و طبیعت زیبایی را مشاهده کرده است.

جزیره کیش بعد از گذراندن بسیاری از وقایع تاریخی ،سیاسی،بلایای طبیعی سر انجام در سال 1356 با نشستن اولین هواپیمای کنکورد رسما افتتاح شد و منطقه تویستی کیش دوران جدیدی را از زمان پیدایش خود تجربه کرد.

بعد از تاریخچه ی پیدایش جزیره کیش ، موقعیت جغرافیایی این منطقه مورد بررسی و تحلیل قرار میگیرد.

موقعیت جغرافیایی کیش

جزیره ای بیضی شکل یا محیط 43 کیلومتر که با طولی 46 کیلومتر و عرض 6 کیلومتر دارای مساحتی در حدود 91 کیلومتر مربع می باشد.بلندترین نقطه جزیره نسبت به سطح دریا 43 متر می باشد.رودخانه دائمی در این جزیره وجود ندارد اما منابع آب شیرین زیرزمینی در این منطقه به وفور پیدا می شود.

آب و هوای گرم و خشک کیش ، باعث تابستان های طولانی و گرم و زمستانی کوتاه و فوق العاده شده است.

اطلاعاتی درباره جزیره کیش

پوشش گیاهی جزیره کیش ، باغستان های نخل و درختان بومی و غیر بومی اعم از لور ، کهور ، کنار ، گز ، چریش ، نارگیل ، سمر ، اکالیپتوس و بسیاری از درختان تزیینی با مقاومت بالا در مقابل کم آبی و گرمای شدید ؛ می باشد.

مردمانی از سرزمین پهناور ایران ، با لباس هایی محلی ، دشداشه هایی همراه با عرق چین که اعیاد قربان و غدیر از مهم ترین اعیاد برای این مردم عزیز می باشد.به ماهیگیری ، دریانوردی و تجارت می پردازند و یاآور زمانی می شوند که در این منطقه صید مروارید انجام می شده .

بانوان جزیره کیش ، غذاهای محلی بسیاری را رواج داده اند.قلیه ماهی ، مضروبه ، هریسه و مجبوس که اغلب با ماهی تهیه می شوند و این موضوع باعث شده رستوران گردی در کنار گشت و گذار میان جاهای دیدنی کیش، از تفریحات رایج جزیره به شمار رود. و اما حیات وحش جزیره!!!

کشتی یونانی کیش

در سال 1345، کشتی تجاری به روستای باغو در کیش آمد اما وقتی که نزدیک به ساحل کیش، به گل نشست و هیچ کس در آن زمان نتوانست کشتی را از گل خارج کند لذا کشتی یونانی برای همیشه در جزیره ماند. امروزه کشتی یونانی به نماد کیش معروف شده و یکی از دیدنی های جذاب کیش، مشاهده غروب آفتاب در کنار کشتی است و جالب است بدانید این کشتی درواقع برای تجارت ایران و انگلیس بود و به دلیل اینکه آخرین مالکش شخصی یونانی بود، به کشتی یونانی معروف شد. اما امروزه بخش های زیادی از کشتی یونانی در آب فرو رفته و همچنین نقاطی از بدنه کشتی نیز دچار ترک و شکستگی شده و کسی نمیداند کشتی یونانی تا چند سال دیگر می تواند مهمان جزیره باشد و همچنین خوب است بدانید سازماان میراث فرهنگی کشور نیز گفته به دلیل هزینه های بالای بازسازی و مرمت کشتی یونانی صرفه اقتصادی ندارد.

برای بازدید از کشتی یونانی کیش می بایست در جزیره خود را به پارک ساحلی غروب واقع در میدان غروب برسانید تا در خیابان غروب، کشتی را از فاصله نزدیک تر مشاهده کنید. خوب است بدانید در پارک ساخلی غروب کیش که وسعتی نزدیک به 60هزار متر مربع دارد می توانید بازدید غروب آفتاب با کشتی یونانی را در رستوران های ایرانی، لبنانی، فست فودها و کافی شاپ های پارک مشاهده کنید و همچنین در پارک ساحلی غروب کیش سالن آمفی تئاتر، مسیرهای اسکیت و دوچرخه سواری به همراه اجاره دوچرخه نیز وجود دارد.

 

کشتی یونانی کیش

 

شهر زیرزمینی کاریز کیش

شهر زیرزمینی کاریز به عنوان یکی از قدیمی ترین آثار تاریخی میان مناطق دیدنی کیش به شمار می رود که قدمتش به 2500 سال پیش برمیگردد. در گذشته های دور، کیش یکی از مراکز تجاری مهم خلیج فارس بود و هزاران تاجر و بازرگان به این جزیره می آمدند لذا تهیه آب شیرین، همواره یکی از دغدغه های جزیره بود. شهر زیر زمینی کاریز درواقع قنات است که به لطف بزرگ بودنش، با نام شهر شناخته می شود چراکه شهر زیر زمینی کاریز در عمق 14 متری زمین قرار داشته و بیش از 15 کیلومتر طول دارد.

در گذشته های دور که هیچگونه ابزار و تکنولوژی برای تامین آب شیرین وجود نداشت لذا شهر زیرزمینی کاریز، برای خود نوآوری بی نظیر در آن زمان به حساب می آمد. سقف مرجانی شهر زیرزمینی کاریز کیش به همراه فسیل های گوناگون 500 میلیون ساله باعث تصفیه آب شده و آب را به صورت قابل شرب تبدیل می کرد. شهر زیرزمینی کاریز بعد از هزاران سال در سال 1378 مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت چراکه به لطف استفاده از گل مارون و ساختار مستحکمش، شهر چندان آسیبی در طول زمان ندید.

امروزه شهر زیر زمینی کاریز به دو دلیل یکی از محبوب ترین دیدنی های کیش است. دلیل اول بخاطر هوای خنک شهر است چراکه برای ذخیره و نگهداری آب، می بایست دمای هوای انبار ذخیره آب همواره خنک میبود و دلیل دوم، وجود بازارچه ها و رستوران های سنتی شهر زیرزمینی کاریز است که بازدید از آن ها، خالی از لطف نیست.

 

شهر زیرزمینی کاریز کیش

 

شهر حریره کیش

شهر حریره با قدمتی بیش از 800 سال هم در میان قدیمی ترین جاذبه های دیدنی کیش قرار میگیرد که 120 هکتار از زمین های کیش را به خود اختصاص داده است. برای بازدید از شهر حریره کیش می بایست به شمال جزیره مراجعه کنید. در قسمت شمالی جزیره که بلوار میرمهنا قرار دارد بعد از مجموعه ورزشی المپیک، خانه ها به صورت ویرانه می شود که درواقع وارد شهر حریره شده اید. در این شهر که نزدیک به 3 ساعت زمان می برد تا از همه نقاطش بازدید کنید، جاهای مختلفی به چشم میخورد.

یکی از بناهای شهر حریره کیش، خانه های اعیانی نشین است که گفته می شود در دوران طلایی شهر حریره، افراد ثروتمند در شهر زندگی می کردند. همچنین مسجدی در شهر به چشم میخورد که بجای گنبد، تنها حیاطی با 4 ستون داشته است و پیش بینی می شود در آن دوران، تاجران و ساکنان شهر حریره در این حیاط به دور هم مینشستند تا درباره مسائل مختلف صحبت کنند. همچنین یکی دیگر از ویرانه های شهر حریره کیش، حمام عمومی است که معماری آن با تمام حمام های دورانش متفاوت بوده. اما جذاب ترین بخش شهر حریره کیش، قسمت صنعتی شهر است که در زیر زمین قرار داشته و ابزاری در آن قسمت مشاهده می شود که برای استخراج شیره خرما مورد استفاده قرار میگرفته است و در واقع این ابزارها، مسیرهایی بودند که شیره خرما هنگام عبور خرما از آن مسیرها استخراج میشد و در قسمت صنعتی شهر، حوضچه ای هم دیده می شود که در گذشته برای استخراج مروارید صدف ها از آن استفاده میشده است.

 

شهر حریره کیش

 

خانه مردم شناسی بومیان کیش

خانه تاریخی مردم شناسی بومیان که قدمتش به 200 سال پیش برمیگردد، در منطقه سفین قدیم کیش واقع شده است که به عنوان قدیمی ترین محله کیش شناخته می شود. خانه مردم شناسی بومیان کیش بیش از هزار متر مربع مساحت دارد که از دو حیاط بزرگ، 15 اتاق و حیاط های مجلسی تشکیل شده است. میان جاذبه های دیدنی کیش، بازدید از خانه مردم شناسی بومیان کیش را به شدت توصیه می کنیم تا با سبک زندگی کیشوندان آشنا شوید. این خانه معماری زیبایی دارد و خانه می توان با فرهنگ، تاریخ، صنایع دستی، آداب و رسوم کیشوندان آشنا شد.

مرحوم حاج عبدالله بن شاهین محبوب ترین شخصیت در میان مردم کیش بود که با تجارت مروارید، یکی از بزرگترین لنج های بادبانی جزیره را در اختیار داشت. او صاحب خانه مردم شناسی بومیان کیش است و هدف او از ساخت این خانه، آموزش صنایع دستی، نجاری، فراگیری قرآن و لنج سازی برای مردم کیش بخصوص ساکنین محله سفین بوده است.

 

خانه مردم شناسی بومیان کیش

 

خانه اعیانی کیش

اگر وارد شهر حریره کیش شده و به گشت و گذار در این شهر تاریخی و باارزش بپردازید، وارد یک قسمتی خواهید شد که خانه های لوکس و بزرگی را در آنجا مشاهده خواهید کرد. تاریخ شناسان می گویند در دورانی که شهر حریره یکی از مناطق شلوغ و پر رفت و آمد در کیش بود، تاجران بسیاری وارد این منطقه میشدند و برخی هم تصمیم گرفتند تا در شهر حریره، خانه های لوکس را برای خود بسازند.

قدمت خانه های اعیانی نشین کیش به دوران ایخانیان برمیگردد. گردشگران در خانه اعیانی نشین کیش بخش های مختلفی مانند آشپزخانه، ایوان بزرگ، مهمان خانه و خانه ای که فقط بانوان در آن سکونت داشتند را مشاهده خواهند کرد که تاریخچه این منطقه و جزیره کیش را به خوبی نشان می دهند. همچنین شاید برایتان جالب باشد بدانید خانه اعیانی نشین کیش کانال هایی که برایی مقابله با هجوم دشمن مورد استفاده قرار می گرفتند و در بخش شمالی خانه ها نیز با حوضچه و آثاری روبرو می شوید که برایی صید ماهی و مروارید استفاده میشده اند.

 

خانه اعیانی کیش

 

خانه مردم شناسی بومیان کیش

از سال 1393 که خانه مردم شناسی بومیان کیش افتتاح شد تا به امروزه، به عنوان یکی از پربازدیدترین و جذاب ترین مناطق دیدنی کیش به شمار می رود چراکه مردم می توانند در این خانه مردم شناسی، با سبک زندگی، آداب و رسوم و فرهنگ کیشوندان آشنا شوند.

خانه مردم شناسی بومیان کیش قدمتی 200 ساله دارد که مالک آن، شخصی با نام حاج عبدالله بن شاهین است. مرحوم حاج عبدالله بن شاهین یکی از ثروتمندان کیش بوده که این خانه از پدربزرگش به او ارث رسیده و خود نیز به تجارت مروارید مشغول بوده است. شاید برایتان جالب باشد بدانید مرحوم حاج عبدالله بن شاهین یکی از بزرگترین لنج های بادبانی آن زمان را در اختیار داشت چراکه حرفه او، نجاری و لنج سازی بود و تصمیم گرفت برای خود بزرگترین لنج بادبانی را بسازد.

خانه مردم شناسی کیش دو حیاط بزرگ دارد. یکی از حیاط ها برای برگزاری رسم ها، جشن ها و مراسم های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و دیگری برای دورهمی های کیشوندان و همچنین، در حیاط ها هم چاه آب وجود دارد، هم انباری و هم دو اتاق که یکی برای روزهای گرم تابستان و دیگری برای روزهای سرد زمستان مورد استفاده قرار می گیرند. به داخل خانه که می رویم، چندین اتاق وجود دارد که به سبک معماری بومی ها طراحی شده و می توان انواع صنایع دستی، لباس های محلی و اشیاء عتیقه کیشوندان را در اتاق ها مشاهده کرد. لازم به ذکر است خانه مردم شناسی بومیان کیش امروزه باعث شده اشتغال زایی برای صدها کیشوند شده است

 

خانه مردم شناسی بومیان کیش

 

آب انبار دوقلو کیش

همانطور که می دانید، در گذشته ها دور که کیش یکی از مراکز مهم تجارت در خلیج فارس به حساب می آمد، تهیه و نگهداری آب شیرین امری مهم و حیاتی به شمار می رفت. بناهای مختلفی از جمله شهر زیر زمینی کاریز برای این کار ساخته شدند که اب انبار دو قلوی کیش نیز جزء آن ها می باشد.

آب انبار دوقلو کیش به سبک معماری بناهای تاریخی یزد ساخته شده است. در این آب انبار پنج بادگیر به همراه دو گنبد مشاهده می شود که در داخل بنا، حجم زیادی آب برای خنک ماندن در هوای گرم و شرجی جزیره نگهداری می شود.

آب انبار دوقلوی کیش در سال 1372 ساخته شده است. .وقتی وارد آب انبار می شوید، روزنه های بسیاری را بر رویی سقف بنا  مشاهده می کنید که هوا از میان آن ها وارد فضای آب انبار شده و باعث متعادل کردن هوا می شود اما هدف از ایجاد روزنه این بود که هوا ابتدا از یک طرف آب انبار دوقلو وارد می شوند و به سمت پایین انبار می روند تا خنک شوند و سپس بعد از اینکه  خنک شدند، با آب برخورد کرده، آب را هم خنک می کنند و از سمت دیگر بنا خارج می شوند. در گذشته آب انبار دوقلوی کیش نقش بسیار مهمی در تامین آب جزیره بخصوص در فصل تابستان را داشت و همواره در اطراف بنا، هوای سرد حس میشد اما امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و لوله کشی های مختلف در جزیره، نه تنها آبی در آب انبار دوقلو وجود ندارد بلکه گردشگران هم دیگر نمی توانند هوای سردی آن دوران را در انبار حس کنند. برای بازدید از آب انبار دوقلو کیش می بایست به شمال جزیره مراجعه کرده و بنایی آب انبار را مابین شهر حریره و درخت سبز مشاهده کرد.

 

&

آب انبار دوقلو کیش

باغ پرندگان کیش

گردشگران در سفر به کیش برای بازدید از باغ پرندگان جزیره می بایست به مجموعه تفریحی پارک دلفین یا دلفیناریوم مراجعه کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید مجموعه پارک دلفین کیش جزء زیباترین پارک های تفریحی خاورمیانه به حساب می آید.

باغ پرندگان کیش نزدیک به 3هزار متر مربع از زمین های کیش را به خود اختصاص داده و در سال 1380، با هدف نگهداری بیش از 50 نوع پرنده و همچنین احداث یکی از تفریحگاه های جذاب جزیره افتتاح شد. امروزه گردشگران در باغ پرندگان کیش انواع طاووس، درنای تاج دار، لک لک، طاووس، کاسکو، طوطی هایی سبز، ماکائو، قرقاول، قو، پنگوئن، مرغ شاخ دار و غیره را هم از نزدیک مشاهده کرده و هم با اطلاعاتی از جمله نوع تغذیه آن ها، زیستگاه و غیره نیز آشنا شوند.

لازم به ذکر است باغ پرندگان کیش بطور کلی به دو بخش تقسیم می شود. در یک قسمت، پرندگان درون قفس قرار دارند اما در بخش دیگر، پرندگان می توانند در محیط به صورت آزادانه پرواز کنند. اما برخلاف نام مجموعه، تنها پرندگان در این باغ زندگی نمی کنند بلکه می توانید حیواناتی مانند آهو، تمساح های پوزه کوتاه یا گاندو و میمون ها را هم مشاهده کنید.

 

باغ پرندگان کیش

 

پارک دلفین کیش

یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی در جزیره کیش، پارک دلفین ها است. پارک دلفین های کیش یکی از بزرگترین پارک های تفریحی جزیره و خاورمیانه بوده و در میان گردشگران هم از محبوبیت بالایی برخوردار است.

پارک دلفین های کیش در سال 1394 افتتاح شد و شاید برایتان جالب باشد بدانید مالک این پارک، شخصی با نام حسین ثابت بوده و او، مالک هتل داریوش، یکی از لوکس ترین، بزرگترین، محبوب ترین و بهترین هتل های کیش می باشد هرچند امروزه، مالکیت پارک دلفین های کیش به عبدالرضا موسوی، مالک شرکت هواپیمایی زاگری واگذار شده است.

گردشگران برای بازدید از مجموعه تفریحی پارک دلفین های کیش می بایست به جنوب شرقی جزیره مراجعه کنند و همچنین، مجموعه پارک دلفین های کیش همه روزه از ساعت 16:30 الی 20:30 آماده میزبانی از گردشگران می باشد. در پارک دلفین می توان در برنامه تماشای رقص دلفین ها نشسته و از نمایش های جذاب دلفین ها لذت برد هرچند در نظر داشته باشید بلیط ورود به مجموعه، چندان ارزان نمی باشد اما ارزش نمایش رقص دلفین ها را دارد و خوب است بدانید شما می توانید در پایان نمایش ها، به کنار دلفین ها رفته و با آن ها عکس های یادگاری ثبت کنید.

نگهداری از پارک دلفین های کیش هزینه بالایی دارد چراکه استخر پارک نزدیک به 17هزار متر مکعب آب داشته و این آب می بایست همواره تمیز بماند. همچنین دمای آب برای دلفین ها و نوع غذایی که به آن ها داده می شود نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. پیشنهاد می کنیم در پارک دلفین کیش علاوه بر مشاهده رقص دلفین ها، از باغ پرندگان، فضای سبز مجموعه که 100ها گونه گیاهی را در خود نگهداری می کند هم بازدید کرده و نگاهی هم به رستوران های مجموعه، آکواریوم آب شور و تونل خزندگان پارک نیز بیاندازید.

 

پارک دلفین کیش

 

اسکله تفریحی کیش

در هر زمانی که به کیش سفر کنید، همواره گردشگران بسیاری را می بینید که در اسکله تفریحی جزیره در حال قدم زدن بوده از منظره زیبای دریا لذت می برند چراکه اسکله تفریحی، همواره یکی از مهم ترین و جذاب ترین تفریحگاه های کیش می باشد هرچند پیشنهاد می کنیم در فصل پاییز و زمستان به جزیره سفر کنید چراکه در این زمان، کیش از هوای معتدل تری برخوردار بوده و گردشگران می توانند ساعت ها در اسکله تفریحی قدم بزنند.

برای بازدید از اسکله تفریحی کیش می بایست وارد بلوار دریا شده و در انتهای بلوار به بازار ونوس برسید چراکه ورودی اسکله در پشت بازار قرار دارد. فاز اول اسکله تفریحی کیش در سال 1385 ساخته شده و مسیری به طول 500 متر دارد. گردشگران می توانند در اسکله تفریحی کیش ماهی های رنگارنگ، مرغ های دریایی و پرندگان بسیاری را مشاهده کنند و همچنین خوب است بدانید از اسکله تفریحی، به اکثر جاهای دیدنی از جمله بولینک مریم، کلوپ تفریحات دریایی و مراکز خرید کیش هم دسترسی آسانی خواهید داشت. پیشنهاد می کنیم هنگام بازدید از اسکله تفریحی کیش، در ایستگاه های قایق سواری نزدیک به اسکله انواع قایق های پدالی و کف شیشه ای را کرایه کرده و از قایق سواری در سواحل کیش نیز لذت ببرید.

در آخر خوب است بدانید با تاریکی هوا، صدای مرغ های دریایی، موج های آرام و هوای لذت بخش، بازدید از اسکله را جذاب تر کرده و همچنین پیشنهاد می کنیم نگاهی هم به رستوران ها و کافه های اطراف اسکله نیز بیاندازید.

 

اسکله تفریحی کیش

 

بوستان آهوان کیش

اگر در سفر به کیش در جستجوی جاذبه ای خاص و دیدنی هستید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به بوستان آهوان کیش بیادازید. این بوستان در شرق جزیره قرار داشته و امروزه درمیان محبوب ترین دیدنی های کیش قرار دارد چراکه گردشگران در این پارک با تنوعی از حیوانات و پرندگان از جمله شیر، ببر، روباه و غیره روبرو خواهند شد. همچنین در کنار جانوران زیبا و نادری که در بوستان آهوان کیش قرار دارند، پوشش گیاهی بسیار زیبا و جذابی هم در پارک وجود دارد که تاثیر قابل توجهی بر محبوبیت بوستان گذاشته است.

بوستان آهوان کیش کمتر از 17 قفس دارد و تمامی حیوانات و پرندگان در این قفس ها نگهداری می شوند اما اگر دقت کرده باشید، فقط آهوها هستند که به صورت آزادانه در منطقه محافظت شده بوستان قرار دارند و به این دلیل، نام بوستان، آهوان است. گردشگرانی که قصد بازدید از بوستان آهوان کیش را دارند خوب است بدانند میانگین کمتر از یک ساعت زمان نیاز است تا از تمامی نقاط پارک بازدید کرده و از طبیعت زیبا و سرسبز منطقه نیز نهایت لذت را برد.

 

بوستان آهوان کیش

 

جزیره هندورابی

از آنجایی که کیش دارای مراکز خرید بسیار جذاب و دیدنی و همچنین تفریحات هیجان انگیز و محبوب دارد، کمتر گردشگری فرصت می کند تا از جاذبه های تاریخی شهر و بخصوص جزیره های کوچک اطراف کیش بازدید کنند. اما پیشنهاد می کنیم در سفر به کیش، نگاهی به جزیره هندورابی و دیدنی های این جزیره بکر بیاندازید.

جزیره هندورابی در فاصله 28 کیلومتری از جزیره کیش قرار دارد و همواره قایق های بسیاری وجود دارد تا با دریافت هزینه ای مناسب، گردشگران را به جزیره هندورابی ببرند. این جزیره دارای روستایی با جمعیت کمتر از 200 نفر می باشد و از طرفی، بخش قابل توجهی از جزیره خالی از سکنه بوده و اگر به دنبال منطقه ای کاملاً بکر و خلوت هستید، بازدید از این جزیره را فراموش نکنید.

جزیره هندورابی دارای جاذبه های دیدنی و تفریحات مختلفی است تا گردشگران خاطرات شیرینی را از این جزیره برای خود بسازند. در روستای هندورابی، مسجد جامعی وجود دارد که در کنارش، قبرستانی جالب قرار دارد. در این قبرستان افرادی دفن شده اند که اکثر آن ها از کشورهای دیگر هستند و همچنین هیچ اطلاعاتی از آن هایی که در قبرستان هندورابی دفن شده اند وجود ندارد. در میان تفریحات نیز، بازدید از کلوپ دریایی هندورابی پیشنهاد می شود چراکه در این کلوپ، رستوران ها و کافی شاپ های مختلف، خدماتی همچون غواصی، قایق سواری، جت اسکی و غیره وجود دارد.

 

جزیره هندورابی

 

درخت سبز کیش

در کیش همواره در کنار جاذبه های گردشگری و تفریحات مختلف، جاذبه های دیدنی خاص و منحصر به فردی هم وجود دارد که در نوع خود بسیار جذاب و دیدنی هستند. یکی از این جاذبه های خاص، درخت سبز کیش است. این درخت قدمتی چند صد ساله دارد و این موضوع به لطف محافظت و نگهداری و همچنین ریشه های بسیار عمیق آن است. درخت سبز کیش که یک درخت انجیر معابد به شمار می رود، با نام درخت لور نیز شناخته می شود.

اگر در سفر به کیش میخواهید از این جاذبه دیدنی و خاص بازدید کنید، کافیست به شمال جزیره و مسیر شهر حریره مراجعه کنید اما در این مسیر، بعد از شهر حریره به میدانی با نام درخت سبز خواهید رسید که درخت در آنجا قرار دارد. لازم به ذکر است نه تنها در کیش، بلکه در برخی دیگر از شهرها مانند قشم، بندرعباس، چابهار و غیره هم همچنین درختی وجود دارد چراکه این نوع درخت، مناسب آب و هوایی گرم و شرجی می باشد.

 

درخت سبز کیش

 

روستای باغو کیش

اگر در سفر به کیش قصد بازدید از کشتی یونانی معروف را داشتید، پیشنهاد می کنیم نگاهی هم به روستای باغو در نزدیکی کشتی یونانی نیز بیاندازید. این روستا در میان بزرگترین روستاهای جزیره قرار دارد و همواره میزبان گردشگران بسیاری در طول سال می باشد. شاید برایتان جالب باشد بدانید چرا نام باغو بر روی این روستا قرار گرفته است؟ در گذشته و زمانی که کیش در تصرف پرتغالی ها بود، پیرزنی 100 ساله با نام باغو در این منطقه زندگی میکرده و داستانی با نام افسانه ننه باغو نیز درباره او وجود دارد.

در طول بازدید از روستای باغو، پیشنهاد می کنیم از جاذبه های تاریخی و باارزش روستا از جمله مسجد تاریخی باغو که قدمتش به سال 981 هجری قمری برمیگردد و درختان کهنسال روستا هم بازدید کنید.

 

روستای باغو کیش

 

آب

ساحل مرجانی کیش

ساحل مرجانی کیش ساحلی جذاب و دیدنی در شرق جزیره است که هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر می باشد. در کنار کشتی یونانی کیش، ساحل مرجان هم یکی از بهترین مناطق جزیره برای مشاهده طلوع و غروب آفتاب به شمار می رود اما این ساحل جذاب و همیشه شلوغ، دارای امکانات و خدمات رفاهی مختلفی است که از دلایل مهم محبوبیتش در میان گردشگران می باشد. در اطراف ساحل مرجان کیش، پیست های دوچرخه سواری به همراه امکان اجاره دوچرخه، آلاچیق های مختلف برای گردشگرانی که قصد اتراق دارند و پارک بازی برای کودکان مشاهده می شود.

همچنین در ساحل مرجان کیش تفریحات آبی بسیار جذابی هم ارائه می شود که شامل غواصی بعد از دوره آموزشی، پاراسل، بنانا، فلای برد، جت اسکی، شاتل و غیره بوده وگردشگران می بایست هزینه های قابل توجهی را برای استفاده از این تفریحات جذاب پرداخت کنند. اگر در میان جاهای دیدنی کیش قصد بازدید از ساحل مرجان را داشتید خوب است بدانید در نزدیکی ساحل، مراکز خرید مختلغی از جمله بازار مرجان وجود دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

نمایشگاه خزندگان کیش

اگر در سفر به کیش قصد بازدید از پارک آهوان را داشتید، پیشنهاد می کنیم حتماً نگاهی هم به نمایشگاه خزندگان این جزیره بیاندازید. نمایشگاه خزندگان کیش شاید در نگاه اول ترسناک و چندش آور به نظر برسد چراکه خزندگانی همچون سوسمارهای ایگوانا ماداگاسکار، مار پرنده تایلند، مارهای بوآ و پیتون آفریقا و آمازون، عقرب های سیاه امپراتور آفریقا و عنکبوت های بسیار بزرگ پرنده خوار برزیلی در این نمایشگاه وجود دارد اما برخی از خزندگانی که در این نمایشگاه وجود دارند مانند سوسمارها، بسیار زیبا و رنگارنگ هستند.

گردشگرانی که علاقه مند به کسب اطلاعات درباره خزندگان کمیاب دارند پیشنهاد می کنیم حتماً نگاهی به نمایشگاه خزندگان کیش بیاندازند چراکه در این نمایشگاه، اطلاعات جامعی درباره خزندگان وجود دارد.

تفریحات کیش

با اینکه کیش تنوعی از تفریحات آبی جذاب را به گردشگران ارائه می دهد و از دیگر تفریحات محبوب کیش هم پاساژ گردی است، در این جزیره تفریحات جذاب و هیجان انگیز بسیاری وجود دارد که بازدید از آن ها بی شک خاطرات سفر با هیجان انگیزتر می کند.

گشت سافاری

در برخی از نقاط جزیره کیش بخصوص در غرب جزیره که بخش ساکنین کیشوندان به حساب می آید، زمین های خاکی مشاهده می شود و اگر به دنبال کویرگردی و سافاری در کیش هستید، می بایست به این مناطق مراجعه کنید. معمولاً در کیش تورهای سافاری با هزینه های مناسب ارائه می شود اما گردشگران می توانند به صورت جداگانه، سافاری با خودروهای آفرودی و سوار بر موتورهای چهارچرخ را تجربه کنند.

کنسرت ها و نمایش های کمدی

در کیش تعدادی سالن کنسرت وجود دارد که ظرفیت بالایی داشته و در ایام شلوغی سفر، میزبان کنسرت های بسیاری از خواننده های معروف کشور هستند. درکنار سالن های کنسرت، برخی از رستوران های کیش هم اقدام به برگزاری کنسرت های جذاب از خواننده های مطرح کشور می کنند. در صورتی هم که علاقه مند به شرکت در برنامه های کمدی با اجرای کمدین های معروف کشور هستید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به زمان بندی برگزاری این برنامه های جذاب در سالن های کنسرت کیش بیاندازید.

زورب بال کیش

به جرات می توان زورب بال کیش از معدود تفریحاتی است که اوج خنده و شادی را به ارمغان می آورد. زورب بال ها درواقع توپ های بزرگی هستند که گردشگران وارد آن ها شده و می بایست هنگام شروع مسابقه، حریف های خود را زمین بزنند. همچنین این تفریح جذاب و دیدنی هم در غالب فوتبال های متفاوت و خاص هم ارائه می شود.

شهربازی هایلند کیش

یکی از مجهزترین و پیشرفته ترین شهربازی های ایران، شهربازی هایلند کیش است. این مجموعه بزرگ و جذاب از بخش های مختلفی تشکیل شده که مناسب هر رده سنی می باشد. این بخش های شامل شبیه سازی پرواز، سینما گیم واقعیت مجازی، اتاق ارواح سرگردان، زمین بازی برای کودکان شامل تجهیزاتی همچون سافت پلی، لوازم خلاقیت کودکان، چرخ و فلک و غیره، سینما 2000 و غیره می باشد.

شهربازی هایلند در جنوب میدان امیرکبیر و مابین بلوارهای خلیج فارس و مروارید قرار داشته و همچنین مراکز خرید بسیاری از جمله مرکز خرید رویا، پانیذ، مروارید، زیتون و غیره در اطراف شهربازی قرار دارند که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

پارک ساحلی سیمرغ

پارک ساحلی سیمرغ از پارک های بکر جزیره کیش است که در جنوب شرقی جزیره و در مجاورت پارک دلفین های کیش قرار دارد. این پارک ساحلی از بهترین پارک ها برای مشاهده طلوع و غروب آفتاب بوده و همچنین امکانات و خدمات رفاهی مختلفی هم برای گردشگران در این پارک وجود دارد که شامل پارک لوله برای کودکان، آبنماهای جذاب و دیدنی، زمین های ورزشی شامل زمین اسکیت و بدمینتون، میزهای پینگ پنگ، پیست دوچرخه سواری و پیاده روی و غیره هستند. لازم به ذکر است اگر با خود خودروی شخصی به همراه دارید، در این پارک پارکینگ بزرگی وجود دارد که می توانید از آن بهرمند شوید.

پارک ساحلی سیمرغ مابین جاده های دوچرخه سواری و جهان قرار داشته و دسترسی مطلوبی هم به مراکز خرید و دیدنی های کیش دارد.

پارک شهر کیش

پارک شهر کیش از پارک های جدید این جزیره است که در سال 1393 افتتاح شده و همچنین با وسعت 108هزار متر مربع، یکی از بزرگترین پارک های جزیره هم به شمار می رود. پارک شهر کیش تنوعی از امکانات و خدمات رفاهی دارد که آلاچیق های مختلف به همراه باربکیو تنها بخشی از آن ها هستند. این پارک دارای زمین های بزرگ برای ورزشی هایی همچون اسکیت، بدمینتون و غیره داشته و همچنین مسیرهای مشخصی برای پیاده روی و دوچرخه سواری در پارک وجود دارد.

اما در پارک شهر کیش، دریاچه ای مصنوعی وجود دارد که شب ها به یکی از شلوغ ترین پاتوق های شب گردان تبدیل می شود چراکه در اطراف این دریاچه، رستوران ها و کافه های مختلفی وجود داشته و همچنین در دریاچه هم آبنماهای زیبا به همراه نورهای رنگارنگ وجود دارد که منظره زیبایی را ارائه می دهد. لازم به ذکر است در این دریاچه مصنوعی قایق های پدالی هم وجود دارد که به صورت ساعتی اجاره داده شده و گردشگران با اجاره آن ها، لحظات جذابی را برای خود رقم خواهند زد.

مراکز خرید کیش

در جزیره زیبای کیش ده ها مرکز خرید و بازارهای سنتی وجود دارد و هرکدام به لطف امکاناتی که ارائه میدهند، در میان گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. از آنجایی که بازار گردی به یکی از جذاب ترین و محبوب ترین تفریحات در کیش تبدیل شده است، در ادامه میخواهیم برخی از محبوب ترین مراکز خرید کیش را معرفی کنیم.

مرکز خرید دامون ساحلی کیش

به جرات می توان به مرکز خرید دامون ساحلی یکی از لوکس ترین و جذاب ترین مراکز خرید در سفر به کیش به شمار میرود. این مرکز خرید همانطور که از نامش معلوم است، در منطقه دامون ساحلی واقع در شمال جزیره قرار دارد و از آنجایی که منطقه دامون ساحلی کیش یکی از لوکس ترین نقاط جزیره به شمار میرود، این مرکز خرید هم در میان گرانقیمت ترین مراکز خرید جزیره قرار دارد اما بازدید از این مرکز خرید به لطف امکانات و خدمات جذابی که ارائه می دهد، خالی از لطف نیست.

مرکز خرید دامون ساحلی یکی از مراکز خرید جدید و مدرن جزیره است که در سال 1391 افتتاح شده و طولی نکشید تا این مرکز خرید به یکی از جذاب ترین مقاصد بازارگردی در میان گردشگران تبدیل شد. مرکز خرید دامون ساحلی کیش در زمینی به وسعت 4300 متر مربع ساخته شده و گردشگران با بیش از 100 غرفه مختلف در کنار امکانات رفاهی مانند فود کورت بزرگ روبرو می شوند. در میان غرفه های مرکز خرید، انواع کالاهای مختلف از جمله پوشاک، لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی، آرایشی و بهداشتی مشاهده می شود.

اما می رسیم به جذاب ترین بخش مرکز خرید دامون ساحلی، فود کورت آن که شامل رستوران ها و کافی شاپ های مختلف بوده و گردشگران می توانند انواع غذاهای ایرانی، چینی، دریایی، فست فود و بین المللی را در آنجا سفارش داده از چشم انداز زیبای جزیره و دریا هم نهایت لذت را ببرند. در صورتیکه قصد بازدید از مرکز خرید دامون ساحلی را دارید همواره در نظر داشته باشید ساعت کاری مجموعه همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13:30 و از ساعت 17 الی 23 شب می باشد.

مرکز خرید دامون ساحلی کیش

مرکز تجاری کیش

اگر در میان مراکز خرید کیش به دنبال مرکز خریدی بزرگ همراه با تنوع بالا از انواع محصولات در کنار قیمت های مناسب هستید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به بازار مرکز تجاری کیش بیاندازید. مرکز تجاری کیش در میان بزرگترین مراکز خرید جزیره قرار دارد که در سال 1379 افتتاح شده است. این مرکز خرید در زمینی به وسعت 11هزار متر مربع ساخته شده و دارای چهار طبقه می باشد لذا مساحت کلی مرکز خرید به 16هزار متر مربع می رسد.

در بازار مرکز تجاری کیش 479 غرفه وجود دارد تا با ارائه تنوع کاملی از محصولات شامل پوشاک برای کودکان، آقایان و بانوان، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم الکترونیکی، خانگی و غیره، گردشگران برای بازار گردی و خرید انواع سوغاتی ها به بازار مرکز تجاری کیش مراجعه کنند. همچنین در این مرکز خرید امکانات و خدمات رفاهی مختلفی هم ارائه می شود که شامل چندین رستوران و کافی شاپ به همراه رستوران گردان، آژانس های مسافرتی و املاکی و غیره هستند. جالب است بدانید در اکثر مواقع، شاهد برگزاری جشن ها و قرعه کشی های جذابی در این مرکز خرید هستیم.

اگر در میان بازارها و مراکز خرید کیش قصد بازدید از مرکز تجاری کیش را دارید همواره در نظر داشته باشید این مرکز خرید در شرق جزیره کیش واقع در خیابان فردوسی قرار دارد و ساعت کاری مرکز خرید هم همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و از ساعت 5 بعد از ظهر الی 1 شب می باشد.

مرکز تجاری کیش

مرکز خرید سارینا 1

مرکز خرید سارینا 1 هم یکی دیگر از بهترین مراکز خرید کیش است که برای خرید، تهیه سوغاتی و بازار گردی می تواند مقصد جذابی باشد. گردشگرانی که در سفر و بازدید از جاذبه های گردشگری کیش قصد بازدید از مرکز خرید سارینا 1 را دارند کافیست به شرق جزیره مراجعه کرده و به ضلع غربی میدان سیری واقع در انتهای بلوار خیام مراجعه کنند اما لازم به ذکر است ساعت کاری مرکز خرید سارینا 1 همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13:30 و از ساعت 16:30 الی 22:30 می باشد.

در میان مراکز خرید کیش، مرکز خرید سارینا یکی از زیباترین معماری ها را دارد و در شب ها هم نورپردازی های جذاب، جلوه زیبایی را به این مرکز خرید می دهد. مرکز خرید سارینا 1 کیش در سال 1386 افتتاح شده و در زمینی به وسعت 5500 متر قرار دارد اما این مرکز خرید دارای ده طبقه می باشد لذا می توان آن را در میان مراکز خرید بزرگ جزیره هم قرار دارد اما لازم به ذکر است سه طبقه از این مرکز خرید به پارکینگ اختصاص داده شده لذا در صورتیکه خودروی شخصی به همراه دارید می توانید از پارکینگ اختصاصی مرکز خرید سارینا 1 کیش هم بهرمند شوید.

در این مرکز خرید نزدیک به 218 غرفه وجود دارد و در هر طبقه، تنوعی از محصولات مختلف از جمله پوشاک برای کودکان، آقایان و بانوان، لوازم آرایشی، بهداشتی، لوازم خانگی و الکترونیکی و غیره مشاهده می شود اما پیشنهاد می کنیم بعد از گشت و گذار در میان فروشگاه های مختلف و هایپر مارکت مرکز خرید سارینا 1، نگاهی به گالری هنر و صنایع دستی در طبقه هفتم مجموعه بیاندازید. در آخر خوب است بدانید در نزدیکی مرکز خرید سارینا 1، برخی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری کیش از جمله پارک های شهر، هنگام و ساحلی مرجان وجود دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

مرکز خرید سارینا 1

مرکز خرید سارینا 2

مرکز خرید سارینا 2 کیش درواقع شعبه دیگر مرکز خرید سارینا 1 است اما کاملاً جدا از این مرکز خرید بوده و هدف از ساخت آن، ارائه خدمات و امکانات بهتر و جذاب تر برای گردشگران نسبت به مرکز خرید سارینا 1 کیش بوده است. اگر در میان مراکز خرید کیش به دنبال مرکز خرید جذاب، بزرگ و شیک هستید، پیشنهاد می کنیم در شرق جزیره وارد میدان امیرکبیر شده و در مجاورت پارک شهر، وارد مرکز خرید سارینا 2 شوید.

مرکز خرید سارینا 2 برخلاف مرکز خرید سارینا 1، دارای 8 طبقه می باشد اما همانند آن، سه طبقه از مرکز خرید در زیر زمین قرار داشته و به پارکینگ اختصاصی برای گردشگرانی که خودروی شخصی به همراه دارند اختصاص داده شده است. در این مرکز خرید بیش از 200 غرفه وجود دارد که در میان آن ها، تنوعی از محصولات آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی، الکترونیکی، پوشاک و غیره مشاهده می شود.

همانطور که گفته شد، هدف از ساخت مرکز خرید سارینا 2 ارائه خدمات و امکانات جذاب تر نسبت به سارینا 1 بوده لذا گردشگران در این مرکز خرید با تنوعی از امکانات جذاب از جمله سالن های ماساژ، بولینگ و بیلیارد، شهربازی برای کودکان و غیره روبرو خواهند شد. همچنین در مرکز خرید سارینا 2 فود کورتی بزرگ به همراه چندین رستوران و کافی شاپ با سرو انواع غذاهای ایرانی، بین المللی، دریایی و فست فود مشاهده می شود و جالب است بدانید این فود کورت یکی از زیباترین فود کورت های خاورمیانه نیز شناخته می شود.

مرکز خرید سارینا 2

ورزش های آبی جزیره کیش

به جرات می توان گفت تفریحات و ورزش های آبی، مهم ترین دلیل محبوبیت کیش در میان گردشگران هستند. در همه جای کیش تفریحات آبی بسیار جذابی ارائه می شود و به دلیل محبوبیت بالای این دسته از تفریحات، گردشگران می بایست هزینه های گزافی را برای لذت بردن از تفریحات و ورزش های آبی جزیره کیش پرداخت کنند.

از معدود تفریحات و ورزش های آبی جزیره کیش می توان به جت اسکی، قایق سواری، شاتل، بنانا، پاراسل، چتر سواری، فلای برد، کیبل اسکی، کایت بوردینگ، بیگ بال و غیره اشاره کرد اما در نظر داشته باشید برخی از این تفریحات، نیازمند به آموزش های اولیه هستند و گردشگران بعد از سپری کردن دوره های آموزشی، امکان بهرمندی از تفریحات را دارند و همچنین، در برخی دیگر از تفریحات آبی کیش، نیازمند به توانایی بدنی بالایی می باشد.

شرایط آب و هوایی جزیره کیش

کیش از مناطق گرمسیری ایران به حساب می آید چراکه این جزیره کوچک 90 کیلومتر مربعی از نزدیک ترین شهرهای ایران به خط استوا بوده به لطف این موضوع، هوایی بسیار گرم و شرجی بر منطقه حاکم است. بهترین زمان سفر به کیش همواره در فصل بهار و بخصوص پاییز می باشد چراکه در این زمان هوا به مراتب خنک تر از فصل تابستان بوده و از رطوبت هوا هم کاسته می شود. در فصل زمستان اما، با اینکه کیش حنک ترین روزهای خود را سپری می کنند اما بارش باران در این منطقه بالا بوده و گردشگران به راحتی نمی توانند از تمام جاهای دیدنی کیش بازدید کنند.

از طرفی، فصل تابستان گرم ترین زمان سفر به کیش می باشد و شاهد آب و هوایی بسیار گرم و شرجی در منطقه هستیم اما در این فصل از سال به دلیل تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، گردشگران بسیاری به کیش سفر می کنند تا اوقات فرغات خود را به بهترین شکل ممکن سپری کنند.

تنوع جانوری در جزیره کیش

از آهوانی که آزادانه در جزیره در حال گردش هستند و مورد علاقه ی ساکنین و گردشگران تا گربه ها و خدنگ ها و موش و دلفین که پستانداران جزیره کیش می باشند .

لاک پشت های چندین ساله که برای تخم گزاری به سواحل کیش می آیند و انواع مارمولک ها و مارها ، خزندگان جزیره و یکی از زیبایی های طبیعی مطنقه هستند.تنوع پرندگان اما زیبایی مروارید خلیج فارس را صدچندان کرده است.صدای آواز پرندگان در سرتاسر جزیره شنیده می شود . پرندگانی از نژادهای بلبل ، چکاوک ، عقاب ، حواصیل ،سبزقبا ، مرغ مینا و ....

و اما آبزیان پراکنده در آب های نیلگونی که جزیره را احاطه کرده اند.صدها گونه ماهی های تزیینی ، ماهی های قباد ، حلوا سفید ، شوریده و دلفین های زیبا و بازیگوش .

آب های ساحلی جزیره کیش ، فاقد کوسه های خطرناک می باشد و شنا در دریا بی خطر است ، اما مراقب ستاره های دریایی و عروس های دریایی باشید تا از نیش آنها در امان بمانید.

تفریحات آبی جزیره کیش

و اما امکانات تفریحی ، گردشگری و فرهنگی جزیره کیش که سالانه بالغ بر 1 میلیون توریست را به سمت خود می کشد.

جزیره کیش یکی از 4 منطقه ای در جهان می باشد که اکسیژن خالص آن زیاد است.طبیعت زیبا ، آب و هوای مناسب ،تفریحات دریایی و غیردریایی مفرح و لذتبخش و سکوت و آرامش جزیره ؛ از دلایل سفر به این منطقه می باشند.

منطقه توریستی کیش دارای جاذبه های گردشگریی تاریخی مانند کشتی یونانی شهر زیرزمینی کاریز و شهر تاریخی حریره می باشد.البته تفریحاتی مانند کارتینگ، پلاژ، پارک دلفین، سافاری، پارک آبی، آکواریوم نیزغافل ماند.

و اما پرطرفدارترین تفریح در کیش ، تفریحات آبی جزیره می باشد.تفریحاتی مانند شاتل ، اسکوتر زیردریایی ، غواصی ، فلای بوردو پاراسل که لحظات مفرحی را برای گردشگران داخلی و خارجی رقم می زند.

علاقمندان به بازارگردی ،با انتخاب کردن کیش برای مقصد سفر خود، بهترین منطقه ممکن را انتخاب کرده اند.جزیره کیش مملو از مراکز خرید بزرگ و کوچک می باشد.مراکز خریدی که همگی زیبا هستند و برای تمام سلایق و تمامی سنین می توانید اجناس خود را خریداری کنید.مراکز خرید زیتون ،پردیس 1 و 2 ، دامون ، مریم ، مروارید ، مرجان و .. از نمونه مراکز خرید جزیره کیش می باشند.

و اما نکته ای مهم که برای گردشگران وجود دارد ، محل اقامت می باشد.محلی راحت ،زیبا همراه با دسترسی مناسب به مناطق دیدنی و تفریحی و مراکز خرید .

اجاره ویلا و آپارتمان در کیش

در کنار هتلهای گوناگونی مانند هتل شایان ، هتل داریوش ، هتل دریایی ترنج با سوییت های فوق العاده زیبایی که روی آب ساخته است ، شهرک هایی موجود است که برای مسافرین اقامتگاه ها ، خانه های ویلایی ، سوییت ها و آپارتمان هایی را نظر گرفته اند.از جمله شهرک های معروف که در مرکز جزیره واقع شده اند و دسترسی بسیار مناسبی به مراکز خرید ، ساحل مرجانی ، اسکله بزرگ کیش ، پارک شهر کیش و رستوران ها دارد می توان از شهرک مسکونی صدف و همچنین شهرک دامون نام برد.

اگر اقامتگاهی نزدیک به دریا و تفریحات آبی در نظر دارید ، میتوانید از شهرک دامون دریا ، شهرک دامون ساحلی وشهرک میرمهنا استفاده کنید و اگر نزدیک به مرکز شهر می خواهید شهرک دامون کیش ایر آماده ارائه خدمات با شما مسافرین گرامی می باشد. برای انتخاب بهترین اقامتگاه های کیش با کم ترین قیمت و بهترین کیفیت ، مشاوران گروه لوکس ویلا آماده ی خدمت رسانی با شما مسافرین عزیز می باشد و شما می توانید بصورت اینترنتی محل اقامت خود را از سایت لوکس ویلا رزرو نمایید.

گروه لوکس ویلا با دارا بودن ویلاهای یک خوابه ، دو خوابه ، ویلای دوبلکس به همراه میز بیلیارد و فوتبال دستی آرامش و آسایش سفر شما را تضمین می کند .کافیست ویلای مورد نظر خود را از سایت رزرو نمایید و یا با مشاوران و متخصصان ما در حوزه اجاره ویلا و سوییت و همچنین طبیعتگردی ، تماس حاصل فرمایید .

ویلاهای یک خوابه ، دوخوابه ، ویلاهای دوبلکس و ویلاهای استخردار،ساحلی ، با تمام امکانات تفریحی مانند میز بیلیارد و فوتبال دستی ، هم اکنون در اختیار شماست.کافیست ویلای مورد نظر خود را از سایت لوکس ویلا انتخاب کنید و با مشاوران و متخصصان ما تماس بگیرید. فرصت را از دست ندهید، همین حالا برای اجاره سوئیت در کیش از طریق لوکس ویلا؛ اقدام کنید.

دیدگاه‌ها   

0 #1 مارال عظیمی 1400-01-22 10:39
یکی از باحال ترین و با کلاس ترین جزیره های ایرانه، جاذبه های گردشگری کیش فوق العاده زیباست. اصلا آدم دوس داره همیشه کیش زندگی کنه
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید