ماسال

ماسال ییلاقی زیبا و بکر است که بیشتر روزهای سال پوشیده از ابرهایی است که بر روی تپه های آن رد می شوند

ماسال و تمام جاذبه های این منطقه دیدنی

روستای زیبای ماسال و ییلاق اولسبلانگاه را بشناسید و ار اولین فرصت به این منطقه سفر کنید.

ماسال و ییلاق اولسبلانگاه

از شمال تا جنوب و شرق تا غرب گیلان، مملو از مناطق دیدنی و زیبایی است که چشم و دل هر بیننده‌ای را به سمت خود می‌کشاند. روستای ماسال و ییلاق اولسبلانگاه یکی از هزاران مناطق دیدنی گیلان است که چند سالیست بسیاری از طبیعتگردان، این منطقه را برای گذراندن اوقات خود انتخاب می‌کنند. ماسال زیبا و رویایی که بر فراز کوه‌ها قرار گرفته و بالاتر از ابرها قد علم کرده‌است. با لوکس ویلا سفری مجازی به ماسال خواهیم داشت. در این سفر کوله بار خود را بردارید، لباسی راحت و مناسب سفر بر تن کنید و همراه ما باشید.

طبیعت رویایی ماسال

رویایی در واقعیت ، حس زندگی در طبیعت ، دیدن گله ی گوسفندان و گاوها و اسب هایی که مشغول چرا هستند .کوهستان سرسبز که تا چشم کار میکند دشت ها و علفزارهای زیبای را می بینید .حرکت ابرها سریعتر از همیشه مشهود است و ابرها شما را در میگیرند. میخواهیم راجع به منطقه ای صحبت کنیم به اسم ماسال و اولسبلانگاه . ییلاقی تماشایی در ارتفاعات ماسال، بهشتی که تماشای ابرها بر بلندای آن ارمغان طبیعت است.

از زندگی شهری خسته شده اید و نیاز دارید که در دل طبیعت وقت بگذرانید و از زیبایی های آن لذت ببرید.این مهم ترین دلیل برای سفر به این منطقه است .منطقه ای که به همنشینی با ابرها معروف است .حس میکنید در آغوش ابرها جای گرفته اید و در دل آسمان برای خود خانه ای ساخته اید . همچنین در این منطقه امکان شب مانی در کلبه های گرم و روستایی نیز برای شما طبیعتگردان فراهم است و به راحتی می توانید اقامتگاهی برای خود پیدا کنید .

اولسبلانگاه کجاست؟

ماسال

اولسبلنگاه، روستایی بر فراز شهر ماسال در غرب گیلان است، جایی که مردم ماسال آن را برای ییلاق خود انتخاب کرده اند و هر بهار و تابستان کوچ خود را از شهر، به اینجا می آورند. ییلاق دلفریب اولسبلنگاه، در ارتفاع هزار و 489 متری از سطح دریا، شکل قدیمی خود را حفظ کرده است و در هجوم امروزه سنگ ها و سیمان ها به خانه های روستایی، هنوز با خانه های چوبی و تخته ای و سقف های رنگارنگ دلبری می کند.

ییلاق اولسبلنگاه که در فاصله حدود 27 کیلومتری شمال غرب شهر ماسال قرار دارد، چشم و چراغ ییلاق های این شهر است و جایگاه ویژه و محبوبی در میان ییلاق های اطراف ماسال دارد.

دلیل نامگذاری ماسال

این روستای دلنشین نامش را از زبان تالشی گرفته است که خود از دو واژه اولسا و بلنگاه تشکیل شده و در این زبان به معنی جایگاه بلندی است که بر روی آن درخت ممرز می روید. مسیر رسیدن به ییلاق اولسبلنگاه، دیدنی هایی دارد که لذت سفر شما را دوچندان می کند. اگر زمان بیشتری در اختیار دارید می توانید در راه کمی ماجراجویی کرده و مسیرهای دیگر را قبل از رسیدن به جاده اصلی روستا امتحان کنید. در یکی از جاده های فرعی خاکی که از راه اصلی ییلاق اولسبلنگاه جدا می شود کمی بالاتر، آبگیری کوچک وجود دارد که بر زیبایی اطراف خود می افزاید و با خنکا و منظره خود، روح را جلا می بخشد. در اطراف این آبگیر ویلاهایی وجود دارد که می توانید از آنجا برای اقامت و شب‌مانی استفاده کنید.

دیدنی های ماسال

در اولسبلنگاه دیدنی های بسیاری انتظار شما را می کشند که تجربه فوق العاده ای از روستاگردی را به شما هدیه می دهند

زندگی ناب روستایی در ماسال

 زندگی ناب روستایی در ماسال

برای خیلی از ما، زندگی در روستا، تجربه همزیستی با حیوانات اهلی، بیدارشدن با صدای پرندگان و چشم انداز سبز مراتع و درختان، خوردن غذاهای محلی و تازه و گرم شدن با هیزم، بیشتر به رویایی می ماند که در فیلم ها دیده ایم و در کتاب ها خوانده ایم. ییلاق اولسبلنگاه، از ییلاق هایی‌ست که می توان این فضای روستایی را به خوبی در آن تجربه کرد و تجربه خالص و نابی از بوم گردی داشت. خانه های چوبی که گاه با هیزم و گاه با کپسول های کوچک گاز گرم می شوند، آبی که از چشمه برداشته می شود و مسیرهای پاکوبی که جای کوچه ها و خیابان های شهر را می گیرد، این ها همان چیزهایی است که آرامش را به شما هدیه می دهند.

در ییلاق ماسال آرامش بر فراز ابرها را تجربه کنید

اگر شب در روستا بمانید و یا آن که صبح خیلی زود خود را به اولسبلنگاه برسانید، اگر بخت با شما یار باشد، دریا را این بار در آسمان می بینید. در اولسبلنگاه به جهت ارتفاع زیاد این روستا از سطح دریا، صبح خیلی زود ممکن است بالاتر از ابرها قرار بگیرید تا فرشی از ابرها زیر پای‌تان پهن شود.

خوشگذرانی در روستای اولسبلنگاه

خوشگذارنی در اولسبلنگاه تنها به دیدن مناظر خیره کننده و بوم گردی محدود نمی شود و راه های مختلفی برای بهتر شدن حال سفر وجود دارد.

عکاسی در ماسال

چشم اندازهای خیره کننده روستای اولسبلنگاه، ابرها و مه هایی که هر از گاهی مهمان روستا می شوند، پیچش های جاده با درختان انبوه و در هم تنیده، خانه ها و کلبه های چوبی با سقف های رنگی، همه گزینه های مختلفی را برای عکاسی به شما پیشنهاد می دهد.

پیک نیک در روستای ماسال

از بزرگترین لذت های حضور در ییلاق ها امکان برپایی پیک نیک در دامان طبیعت است. پس اسباب لازم را با خود همراه ببرید و در گوشه ای از پیک نیک برپا کنید.

پیاده روی

پیاده روی بین مردم روستا و خانه های چوبی آنها، در کنار گاوها و گوسفندهایی که در حال چرا هستند، می تواند حس ناب طبیعت را در شما زنده کند. البته برای پیاده روی و کوه نوردی گزینه های دیگری نیز وجود دارد، می توانید با ماشین یا پای پیاده به سمت ارتفاعات آلاله بروید و در آنجا به گشت زنی بپردازید.

اسب سواری

اسب ها، حیواناتی که عصای دست مردم روستا هستند و در قدیم مرکب راه شان بوده اند، امروزه راهی برای کسب درآمد نیز هستند. می توانید در روستا لحظاتی دنیا را از دید مردمانی که با اسب و قاطر، ییلاق و قشلاق می کردند ببینید و سوار بر اسب ها تجربه تازه ای داشته باشید. علاوه بر اینها اگر با تور سفر می کنید می توانید درخواست نیسان سواری نیز داشته باشید؛ نیسان هایی که در روستای اولسبلنگاه را به سرعت پشت سر می گذارند و به سمت ارتفاعات آلاله به حرکت در می آیند و نوع متفاوتی از تفریح را در اختیارتان قرار می دهند. برخی از تورها نیز امکان دوچرخه سواری را برای شما فراهم می کنند، اگر توانایی جسمی تان به حدی است که می توانید در کوهستان دوچرخه سواری کنید این فرصت را از دست ندهید.

اجاره ویلا در ماسال

برای اجاره ویلا یا کلبه چوبی و خانه روستایی در ماسال نگران نباشید. در روستای ماسال بسیاری از اهالی روستا خانه‌هایی را برای اجاره به مسافران در نظر گرفته‌اند که امکانات رفاهی کاملی نیز دارندو همچنین شما اگر قصد دارید اقامت خود را در شهر داشته باشید و فقط برای کشت و گذار به روستای ماسال و ییلاق اولسبلانگاه بروید، می‌توانید برای اجاره ویلا در گیلان از طریق سایت لوکس ویلا، اقدام نمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید