سد خاکی آویدر نوشهر

سد خاکی آویدر در میان کوهستان و دور از رطوبت دریا که آب و هوای آن نسبت به ارتفاعی که دارد ، خنک تر است

سد خاکی آویدر

نوشهر، معروف به بهشت گردشگران در نزدیکی خود دریاچه ای را میبیند که زیبایی های این منطقه را چند برابر کرده است.

سد خاکی آویدر در نزدیکی شهرستان نوشهر استان مازندران ساخته شده است. این سد خاکی در فاصله ای نزدیک به 30 کیلومتری شرق شهر نوشهر و در نزدیکی پارک جنگلی سیسنگان قرار دارد.

سدی در میان کوهستان و دور از رطوبت دریا که آب و هوای آن با توجه به ارتفاعی که نسبت به دریا دارد ، خنک تر و لذت بخش تر است.منطقه ای بکر و عاری از زباله که تا چشم کار میکند طبیعت سرسز مناطق شمالی ایران را می توانید مشاهده کنید و از آن لذت ببرید.

از آب این سد برای کشاورزی زمین های منطقه استفاده می شود .وجود دریاچه آویدر در میان کوهستان به مثابه مرواریدی در قلب صدف ، زیبایی منطقه را به رخ بیننده می کشد که این امر موجب بازدید بسیاری از مسافران و گردشگران از این محل شده است .

امکانات سد خاکی آویدر

در فضای باز اطراف سد و دریاچه، امکان بر پا کردن کمپینگ فراهم می باشد. همچنین امکانات رفاهی از قبیل سرویس بهداشتی، تعدادی آلاچیق، بوفه و یک رستوران محلی برای گردشگران تعبیه شده است و با سفر به این منطقه، می توانید در کنار این دریاچه زیبا اطراق کرده و از زیبایی های منطقه لذت ببرید. همچنین اگر به ماهی گیری علاقه دارید، می توانید در سکوت دلنشین طبیعت به ماهی گیری بپردازید.

دریاچه سد خاکی آویدر

در میان این دریاچه جزیره کوچکی به چشم می خورد و نشان از آن است که قبل از ایجاد سد خاکی در این منطقه، تپه ای وجود داشته است که امروزه به شکل جزیره ای در میان دریاچه دیده می شود.

در این مکان زیبا، امکانات تفریحی همچون اسب سواری، دوچرخه سواری، قایق پدالی و گردش دور دریاچه با قایق موتوری برای گردشگران فراهم شده است.

در اطراف سد خاکی آویدر تعدادی روستا وجود دارد که دیدن آنها خالی از لطف نیست و این روستاها که همگی از توابع شهرستان نوشهر می باشند، شامل تاج الدین کلا، ملا کلا و صلاح الدین کلا هستند.

این منطقه همچون دیگر مناطق شمالی کشور از گونه گیاهی و جانوری غنی برخوردار است. درون دریاچه پشت سد مملو از قورباغه و تعدادی از گونه های ماهی می باشد. همچنین پوشش گیاهی منطقه همچون گونه های دیگر مناطق شمال کشور است.

بهترین فصلی که می توانید از دریاچه آویدر دیدن نمایید و از زیبایی های طبیعت لذت ببرید فصل بهار و تابستان است؛ زیرا که در این فصول به دلیل تاثیر پذیری از آب و هوای کوهستانی، این منطقه هوایی معتدل با رطوبتی کمتر از مناطق اطراف خود دارد.

اقامت در نزدیکی آویدر

برای دسترسی به سد خاکی آویدر می بایست به استان مازندران، شهرستان نوشهر سفر کنید. مسیر دسترسی به سد از طریق جاده ای به طول 5 کیلومتر است که از جاده اصلی نوشهر - نور منشعب می شود.

اگر مسافر نوشهر هستید ، حتما از این منطقه دیدن کنید .به خاطر داشته باشید که نگران محل اقامت خود نباشید.گروه تخخصی اجاره ویلای لوکس ویلا ، در سرتاسر خطه شمال و شهر نوشهر دارای ویلاهای با امکانات رفاهی کامل می باشد که سفری راحت و دلنشین را برای شما به ارمغان می آورد.

نگران محل اقامت خود نیز نباشیدوگروه لوکس ویلا، گروه تخصصی اجاره ویلا و سوییت در سراسر کشور در نوشهر و نزدیکی این روستا ، ویلاهای مناسب و راحتی را در اختیار شما میگذارد و راحتی شما را تضمین می کند.

ویلاهای یک خوابه ، دوخوابه ، ویلاهای دوبلکس و ویلاهای استخردار با تمام امکانات تفریحی مانند میز بیلیارد و فوتبال دستی ، هم اکنون در اختیار شماست. کافیست ویلای مورد نظر خود را از سایت لوکس ویلا انتخاب کنید و برای اجاره ویلا در نوشهر با مشاوران و متخصصان ما تماس بگیرید .

آلبوم تصاویر سد خاکی آویدر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید