کشتی یونانی

کشتی یونانی از جاذبه های شاخص در جزیره کیش است که در بین گردشگران بسیار محبوب و شناخته شده می باشد

دنیای شگفت انگیز کشتی یونانی

برای هر طبیعت دوستی ، نظاره کردن غروب خورشید در کنار ساحل لذتبخش است . خورشیدی که گویی در اعماق آب غرق می شود و نور نارنجی و قرمزرنگی از خود ساطع میکند تا مهتاب شبانگاه بر روی امواج آب ، رقص کنان خودنمایی کند .

جزیره ی کیش ، غروب مخصوص به خود را دارد.در ساحل غربی جزیره ، هنگام پایان روز ، تداخل آب و خورشید و کشتی را می توانید ببینید.

کشتی یونانی ، کشتی به گل نشسته ای در غرب جزیره که غروب کیش را اعجاب انگیز کرده است.هر روزی که در تمام طول سال به این منطقه سفر کنید ، در زمان غروب ، افراد زیادی را میبینید که با چشمانی درخشان از برق طبیعت بکر ، نظاره گر غرق شدن خورشید در آب های خلیج فارس و تداخل آن با کشتی هستند . عکاسانی را میبینید که از این لحظه ، عکس های ماندگار و منحصر به فردی ثبت می کنند .

و اما این کشتی چیست ؟ از کجا آمده است ؟ چرا به گل نشسته است و چه سرگذشتی داشته است ؟سرانجام آن چه خواهد شد ؟ با ما همراه باشید تا به همه ی سوالات شما پاسخ دهیم .

تاریخچه کشتی یونانی

کشتی یونانی ، اولین مالک این کشتی وزارت حمل و نقل جنگ بریتانیا بوده است و این وزارت مدیریت و سرپرستی کشتی را در سال ۱۹۴۳ به شرکت لاریناگا استیم واگذار کرد . و بعد از آن در سال ۱۹۴۵ شرکت هریسون مالک او شد . از سال ۱۹۴۳ تا ۱۹۴۶ کشتی یونانی که امپایر ترومپت نام داشت به دولت آفریقای جنوبی کرایه داده شد .در سال ۱۹۴۶ میلادی بود که شرکت چارنت استیم کشتی را خریداری کرد و اسم کشتی را به نچرالیست تغییر داد و اداره آن را با شرکت هریسون بر عهده گرفت .

در سال ۱۹۵۹ شرکت ایرانی Lioyd & co Ltd خرمشهر کشتی را خریداری کرد و نام او را به کوروش پارسی تغییر داد .در سال ۱۹۶۵ خط کشتیرانی ایران مالک کشتی یونانی شد و نام آن را به همدان تغییر داد .آخرین مالک کشتی فرانگولیس و کلیافس از یونان بوده اند و نام او را به کولا اف تغییر دادند .باید به این موضوع اشاره کرد که در طول این زمان مدیریت و سرپرستی کشتی بر عهده ی شرکت انگلیسی آشورت لندن بوده است .این کشتی در بندری به نام گریناک به ثبت رسید و در سال ۱۹۴۳ و ماه مارس آغاز به کار کرد .در سال ۱۹۶۶ به دنبال به گل نشستن آن از خدمت خارج شد و تا به امروز در نزدیکی ساحل کیش قرار گرفته است .در ۲۵ جولای سال ۱۹۶۶ این کشتی در قسمت جنوب شرقی جزیره ی کیش و در خلیج فارس به گل نشست .یک یدک کش هلندی به نام اورینوکو سعی کرد تا کشتی را از وضعیت به گل نشسته شده خارج کند ولی موفق به انجامش نشد .امروزه شرایط این کشتی به گل نشسته به هیچ عنوان مساعد نمی باشد و قیمت های زیرین آن به دلیل فرسودگی در حال فروپاشی می باشد .

افسانه‌هایی برای به گل نشستن کشتی یونان

افسانه‌هایی برای به گل نشستن کشتی یونان

هیچ کس تا به امروز نتوانسته دلیل به گل نشستن این کشتی را کشف کند که چرا کشتی یونانی به جای توقف در یکی از بنادر نزدیک کیش، به این محل آمده و در گل و لای نزدیک ساحل از حرکت ایستاده است، این بخش از سرنوشت راز آلود کشتی یونانی همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. برخی بر این باورند کشتی یونانی به علت مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دریایی، نتوانسته راه را پیدا کند و به گل نشسته است. بومیان جزیره کیش، مست بودن کاپیتان کشتی و خارج شدن از مسیر اصلی را عامل به گل نشستن کشتی می دانند. تعدادی از بومیان جزیره نیز داستانی عاشقانه را برای این موضوع بیان می کنند و علت به گل نشستن کشتی یونانی را عشق ناخدای کشتی به دختری به نام مریم می دانند که باعث شد تا کاری کند کشتی در این منطقه ماندگار شود. بومیان، پیرزنی تنها و ساکت از اهالی روستای باغو کیش را به عنوان همان مریم قصه معرفی می کنند و این داستان عاشقانه را به او نسبت می دهند. در این میان نمی توان از حق بیمه زیاد کشتی نزد شرکت بیمه لویدز انگلستان نیز گذشت. بسیاری معتقدند که صاحبان کشتی برای گرفتن این حق بیمه به عمد کاری کرده اند تا کشتی به این روز دچار شود.

این کشتی در حال حاضر یکی از جاذبه های گردشگری کیش است . شما هم اگر مقصد سفرتان جنوب ایران و جزیره کیش است ، مشاهده غروب چشم نواز ساحل غربی کیش را فراموش نکنید.این لحظه از آن لحظه هاییست که همیشه در یاد شما می ماند و از یادآوری آن لذت خواهید برد

اجاره ویلا در کیش

اگر عازم جزیره کیش هستید ، نگران محل اقامت خود نیز نباشید . گروه تخصصی لوکس ویلا ، با دارا بودن ویلاها و سوییت های مناسب با امکانات رفاهی کامل در جزیره کیش ، آرامش سفر شما را تضمین میکنند.ویلاها و آپارتمان هایی در شهرک صدف و شهرک دامون که دسترسی مناسبی نیز با تمام نقاط جزیره دارند از جمله اماکنی هستند که به شما پیشنهاد میکنیم . برای اجاره ویلا در کیش و رزرو سوئیت مورد نظر با ما تماس بگیرید.

آلبوم تصاویر کشتی یونانی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید