مناطق دیدنی ایران با داستان های اعجاب انگیز و باورنکردنی

ایران کشوری 4 فصل با مناطق شگفت انگیز و شهرهای سر سبز و فوق العاده زیبا برای گردشگری می باشد

مناطق دیدنی ایران با داستان های اعجاب انگیز و باورنکردنی

در این مقاله با ما همراه باشید تا با چند مورد از شگفتی های وهم آلود طبیعت ایران آشنا شوید . مناطقی که پر از داستان های افسانه ای و عجیب و غریب هستند .با پیشینه ای ترسناک و اتفاقات هیجان انگیز که گردشگری سیاه را می توانید با این مناطق تجربه کنید .

ایران کشور افسانه هاست با تاریخ غنی و مناطق عجیب و غریب که افسانه های خوفناکی درباره شان گفته می شود .مناطقی راز آلود که افسانه ها ما را از سفر کردن به آنها منع می کنند . اگرچه به دلیل همین افسانه ها و داستان ها ، بسیاری از این مناطق حالا به جاذبه ای توریستی تبدیل شده اند .

تالاب ارواح از مناطق شگفت انگیز ایران

تالاب ارواح، مناطق دیدنی ایران با داستان های اعجاب انگیز و باورنکردنی

منطقه ای بکر که سکوت آن گهگاهی با طنین صدای یک پرنده ، یک شغال و یا شکستن شاخه ای درخت شکسته می شود و این صداها ترس را برای شما به همراه دارند .مانند بازیگری که نقش اصلی فیلم های ترسناک هستید .تالابی در میان جنگلی سحرآمیز که بیشتر روزهای سال در مه غبار آلودی پوشیده شده است . یکی از دلایال وهم آلود بودن تالاب ارواح ، وجود درختان خشک و مرده ایست که در میان مه قرار گرفته اند و از سطح تالاب را پوشانده اند . برای رفتن به این تالاب ، ابتدا باید در کیلومتر ۱۲ نور به نوشهر پس از جاده ونوش، وارد جاده فرعی روستای چلندر و ‏صلاح الدین کلای سفلی شد و بعد از عبور از روستا به محیط بانی رسید. بعد جاده شمالی را به طول ۱۰ کیلومتر ادامه داد و از آنجا راه جاده فرعی را در پیش گرفت.

کویر مرگ ، مثل برمودایی از مناطق شگفت انگیز ایران

مثلث برمودای ایران، کویر مرگ ایران و ترسناک‌ترین و اسرارآمیزترین نقطه ایران، همه عناوینی‌ست که به ریگ جن داده شده. این منطقه که مثل مثلث برمودای مکزیک معروف است که هر موجود زنده‌ای را در خود فرو می‌برد، در جنوب غربی و غرب دشت کویر و حوالی سمنان قرار دارد. محلی‌ها معتقدند ارواح پلید و شیاطین در این سرزمین که پر از باتلاق‌های نمک و تپه‌های شنی است، حکومت می‌کنند. آنها معتقدند هر که پا به ریگ جن می‌گذارد بلعیده می‌شود و دیگر برنمی‌گردد. این درحالیست که در سال‌های اخیر گروه‌های بسیاری به این منطقه رفته و سالم برگشته‌اند. بهترین مسیر رسیدن به این منطقه، جاده سنگفرش ملک آباد در شهر گرمسار است که در بخش شمال شرق پارک ملی کویر قرار دارد.

جنگل جیغ

جنگلی مرموز در طرقبه مشهد که درختان آن شب ها جیغ میزنند . اینجا روستای سربرج یکی از توابع بخش طرقبه مشهد است که صداهای عجیب و غریب جنگل آن، سالانه گردشگران زیادی را راهی‌اش می‌کند. این صداها موقع شب شنیده می‌شود و تا صبح ادامه دارد. برخی این صداها را ناشی از وجود ملخ‌ها و جیرجیرک‌هایی می‌دانند که شب‌ها به داخل درختان پناه می‌برند، محلی‌ها به این جیرجیرک‌ها کز می‌گویند. برخی دیگر نیز این صداها را ناشی از آب چشمه‌ای می‌دانند که در این منطقه جاری است. عده‌ای نیز این جنگل را نفرین‌شده و محل سکونت اجنه می‌دانند. آنها می‌گویند شیاطین و روح‌های نفرین‌شده شب‌ها در این روستا پرسه می‌زنند و این صداها مربوط به آنهاست.

دره ستارگان

در ساحل جنوبی قشم به روستای برکه خلف می‌رسید و با رفتن به راه خاکی شمال این روستا، منطقه‌ای وسیع جلوی رویتان قرار می‌گیرد که پر است از کوه‌های تو در تو و رسوبی. گذشت زمان و باد و طوفان از این منطقه، ستون‌ها، دالان‌ها و حفره‌های تو در‌تویی ساخته است و همینکه از بین دالان‌های تو در توی آن عبور کنید آسمان آبی بالای سرتان خودنمایی می‌کند و اگر باد هم بیاید همه چیز تکمیل می‌شود تا فضایی وهم‌آلود را به وجود آورد. محلی‌ها به این دره، دره ستاره افتاده می‌گویند و معتقدند حدود دو میلیون سال پیش، ستاره‌اى از آسمان افتاده و سنگ و خاک و ماسه‌ها را به شکل‌های عجیبی درآورده است. مسیر دسترسی: در ساحل جنوبی قشم به روستای برکه خلف می‌رسید و با رفتن به راه خاکی شمال این روستا، منطقه‌ای وسیع جلوی رویتان قرار می‌گیرد.

کویر ریگ جنی

کویر ریگ جنی، مناطق دیدنی ایران با داستان های اعجاب انگیز و باورنکردنی

کویر ریگ جن همان منطقه ی شگفت انگیز و ترسناکی در ایران است که تا حالا اتفاق های بی جواب زیادی در آن افتاده است و موجودات زنده ی زیادی را به کام مرگ فرستاده است. با این حال هنوز هم مورد علاقه ی گردشگران ماجراجوی زیادی است، ظاهرا هر چه ترسناک تر، معجزه آساتر! اتفاقات ریز و درشتی که در ریگ جن افتاده است، آن را به یک علامت سوال در ذهن خیلی ها تبدیل کرده است.

کویر ریگ جن با وسعتی برابر ۳۸۰۰ کیلومتر مربع، در غرب دشت کویر قرار گرفته است و منطه ای پر از تپه های ماسه ای در کویر مرکزی ایران است. این منطقه ی وسیع و پهناور هیچ گونه چاه آب و یا منبع آبی ندارد و به همین دلیل هیچ وقت برای کاروان ها مورد علاقه نبوده است، با این وجود گردشگران ماجراجو، این منطقه را دوست دارند و در این چند سال به جز گردشگران، محققان زیادی به آن رفته اند.

کویر ریگ جن با وسعتی برابر ۳۸۰۰ کیلومتر مربع، در غرب دشت کویر قرار گرفته است و منطه ای پر از تپه های ماسه ای در کویر مرکزی ایران است. این منطقه ی وسیع و پهناور هیچ گونه چاه آب و یا منبع آبی ندارد و به همین دلیل هیچ وقت برای کاروان ها مورد علاقه نبوده است، با این وجود گردشگران ماجراجو، این منطقه را دوست دارند و در این چند سال به جز گردشگران، محققان زیادی به آن رفته اند.

ریگ جن، مثلث برمودای ایران

به کویر ریگ جن، مثلث برمودای ایران هم می گویند. یکی از بدترین اتفاقاتی که مخصوصا برای گردشگران ناوارد می تواند بیفتد، فرو رفتن در گل و لای است که به راحتی انسان را می کشد. به همین دلیل تا چندین سال هیچ کس جرات نمی کرد به این کویر سفر کند و راز آن را کشف کند.

مسیر دسترسی به کویر ریگ جن

برای رسیدن به این کویر اسرارآمیز باید ابتدا خودتان را به شهرستان گرمسار و پارک ملی دشت کویر برسانید و از آنجا به جاده سنگ فرش ملک آباد رفته و به سمت کویر بروید. پیشنهاد می کنیم اگر دلتان برای دلهره و ترس تنگ شده و می خواهید به ریگ جن بروید حتما از جیپ های سبک استفاده کنید و کاملا مجهز باشید. هر لحظه ممکن است در این کویر گم شوید و بنابراین آب، غذا، وسایل لازم تا حداقل ۲۰ روز را هراهتان ببرید و نقشه را هم در سفر به این منطقه ی خطرناک فراموش نکنید.

آلبوم تصاویر جاذبه های گردشگری ایران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید