تفریحات آبی کیش

تفریحات آبی کیش را باید از مهم ترین و جذاب ترین تفریحات این جزیره زیبا و دیدنی دانست. نگاهی جامع به تمام این تفریحات خواهیم انداخت.

تفریحات آبی کیش

بی تردید یکی از جذاب ترین تجربه ها در سفر به شهری در میانه یا در کناره آب ها، شنا و آب تنی در دریا و لذت بردن از زیبایی های همنشینی با امواج ساحل است. در جزیره زیبای کیش نیز علاوه بر انواع تفریحات ممکن در این جزیره، همچون جشنواره ها، کنسرت های موسیقی، پاساژگردی، بازدید از امکان تاریخی، دیدار از پارک دلفین ها و یا باغ پرندگان یکی از محبوب ترین کارهایی که همه مسافران به سراغش می روند، تفریحات آبی این جزیره می باشد. در پکیج تفریحات آبی کیش، شما لیست کاملی از هیجان انگیزترین و به روزترین تفریحات آبی را می توانید تجربه کنید.

مراکز ارائه دهنده تفریحات آبی در کیش

کیش یک جزیره با وسعت حدود 92 کیلومتر است که به حکم جزیره بودنش دورتادور آن را مناطق ساحلی پوشانده. در بیشتر سواحل کیش و نیز برخی هتل های لب ساحل آن شما می توانید با مراکز ارائه دهنده تفریح آبی در کیش مواجه شوید. یکی از مهم ترین این مراکز هم اسکله تفریحی کیش می باشد که در آن تقریباً می توانید تمامی تفریح های ارائه شده در این یادداشت را تجربه کنید. نام مراکز ارائه دهنده خدمات غواصی در کیش نیز در این یادداشت آمده. البته علاوه بر این مراکز تفریحات آبی شما می توانید به مراکز خرید کیش نیز سری زده و از خرید در انها لذت ببرید.

آدرس اسکله تفریحی کیش: شمال شرقی جزیره کیش، انتهای بلوار دریا، جنب بازار ونوس

تفریحات آبی در کیش

قیمت تفریحات آبی کیش و مدت زمان استفاده

قیمت های ارائه شده برای تفریح های آبی کیش در این مقاله بر اساس نرخ های ارائه شده در سال 1400 بوده و از آن جا که شرایط تورمی اقتصاد کشور بسیار متغیر است، این نرخ ها را فقط باید به عنوان برآوردی از قیمت ها و هزینه ها در نظر گرفت. پیشنهاد تیم لوکس ویلا به شما، تماس با مراکز ارائه دهنده خدمات تفریحات آبی در این جزیره و باخبر شدن از نرخ دقیق آنها پیش از مراجعه به آنها می باشد. مدت زمان استفاده از این تفریحات نیز بسته به نوع تفریح و نیز درخواست شما متغیر می باشد و قیمت آن تفریح نیز بر این اساس متفاوت خواهد بود. اکنون پس از این مقدمات به معرفی فهرست کامل و جامعی از این خدمات در این مقاله خواهیم پرداخت.

اکنون پس از این مقدمات به معرفی فهرست کامل و جامعی از این خدمات در این مقاله خواهیم پرداخت. در کنا رخواندن این مقاله اگر دوست دارید با لوکس ترین هتل های کیش نیز بیشتر آشنا شوید، می توانید نگاهی به مقاله ایرانگردی ما در این زمینه بیندازید.

پاراسل، جذاب ترین تفریحات آبی کیش

از جذاب تفریحات آبی در کیش، می توان به پاراسل اشاره نمود. هیجان این تفریح بسیار بالا بوده و در آن افراد با پوشیدن یک جلیقه نجات، به همراه کمربندهای ایمنی به یک چتر بزرگ وصل می شوند. سپس افراد را با طناب های بلند و محکمی در اندازه 150 متر، به یک قایق تندرو پیوند می دهند. شروع به حرکت قایق، باعث می شود که باد در داخل چتر پیچیده و در نتیجه فرد قایق سوار اوج خواهد گرفت و در آسمان بالا خواهد رفت. وقتی به بلندای 150 متر در آسمان برسید، چتر در همان جا ثابت می ماند.

پاراسل کیش

قیمت، مدت زمان و ضوابط پاراسل

قیمت پاراسل با توجه به میزانی که چتر شما در آسمان بالا خواهد رفت و مدت زمان پرواز مشخص خواهد شد و حداقل آن، 280 هزار تومان می باشد. به طور معمول نیز این تفریح شامل 40 دقیقه گشت دریایی و 6 تا 7 دقیقه پرواز بر فراز آب ها می باشد. محدودیت این تفریح نیز آن است که برای کودکان زیر ده سال، بهتر خواهد بود که همراه با والدین خود این تفریح را تجربه کنند.

اسکوتر زیردریایی کیش، تفریحی در زیر آبها

اگر علاقمند به تجربه کشف دنیاهای زیر آب هستید، اما تجربه یا شناختی از غواصی ندارید، اسکوتر زیردریایی کیش، برای شما تفریحی فوق العاده خواهد بود. اسکوتر زیر دریایی، دو موتور، دو رکاب و یک حباب شیشه ای دارد. در این وسیله شما باید سر خود را داخل یک حباب شیشه ای بگذارید که این کار باعث می شود در زیر آب بتوانید پیرامون خود را به سادگی مشاهده نمایید. اسکوتر زیر دریایی با پدال زدن شما هدایت و کنترل می گردد. در این مسیر یک مربی حرفه ای همراه شما خواهد بود و شما می توانید تا ژرفای 20 متری دریا را پایین بروید و موجودات داخل آب ها را از نزدیک ببینید.

اسکوتر زیردریایی کیش

قیمت، مدت زمان و محدودیت های اسکوتر زیر آبی

قیمت اسکوتر زیردریایی از 400 هزار تومان به بالا بوده و اگر قد شما از 150 سانتی متر کمتر باشد نمی توانید از آن استفاده کنید. کودکان کمتر از 12 سال نیز اجازه استفاده از این تفریح را ندارند. مدت زمان نرمال استفاده از این تفریح، 15 تا 20 دقیقه می باشد.

فلای بورد، پرواز بر روی آب های کیش

فلای بورد نیز همچون پاراسل، از جمله تفریحات آبی کیش است که در آن بر فراز آب های خلیج فارس اوج خواهید گرفت. اصل کار فلای بورد بر روی فشار بالای آب و پمپاژ با شدت آن و صد البته در دست گرفتن درست فرمان و کنترل توسط شما خواهد بود. اگر نتوانید فرمان را درست هدایت کنید، به درون آب فرو خواهید رفت. از همین رو پیش از سوار شدن بر فلای بورد باید، آموزش مختصر اما مفیدی ببینید. از آن جا که فلای بورد نیازمند شرایط ویژه ای می باشد، برای آن نیز مکان های خاصی در نظر گرفته شده.

فلای بورد کیش

قیمت، مدت زمان استفاده و ضوابط فلای بورد

قیمت فلای بورد از تفریحات آبی کیش، از 430 هزار تومان شروع شده و کودکان و افراد با وزن بالا امکان انجام این ورزش را ندارند. مدت زمان معمول استفاده از این تفریح نیز 15 تا 20 دقیقه می باشد.

شاتل، از خانوادگی ترین تفریحات آبی کیش

شاتل سواری همانند بنانا سواری در واقع متشکل از یک تشک بادی بوده که چندین نفر بر روی آن سوار شده و سپس به وسیله طناب های ضخیمی که به قایقی پرسرعت متصل است، به حرکت در می آیند. امنیت و قیمت این تفریح بسیار خوب بوده و در آن می توانید به همراه اعضای خانواده بر روی شاتل سوار شوید. البته باید حتما جلیقه نجات پوشیده و در هنگام حرکت تعادل خود را حفظ نمایید.

شاتل کیش

قیمت، محدودیت و زمان استفاده از شاتل

هزینه استفاده از شاتل دریایی کیش، از 130 هزار تومان به بالا خواهد بود و برای انجام آن، هیچ محدودیتی جز سوار شدن کودکان به همراه بزرگ تر ها وجود ندارد. 15 تا 20 دقیقه زمان معمول این تفریح بوده و شما می توانید این تفریح را در نزدیکی پارک ساحلی مارینا کیش تجربه کنید.

تلفن هماهنگی تفریح آبی شاتل: 09347688906

کیبل اسکی

کیبل اسکی شکل دیگری از تفریحات آبی کیش به شمار می آید که در آن لازم نیست برای حرکت بر روی آب به قایق موتوری وصل شده باشید. در این ورزش و تفریح، شما توسط کابلی که به نوک یک برج دریایی متصل شده، در آب ها به حرکت در خواهید آمد. کیبل اسکی کیش در واقع بزرگ ترین از نوع خود در خاورمیانه محسوب می شود چرا که 158 متر طول، 850 متر عرض و 5 برج داشته و به طور همزمان 12 نفر می توانند از این مجموعه استفاده نمایند.

کیبل اسکی کیش

هزینه و طول زمان کیبل اسکی

هزینه و قیمت استفاده از کیبل اسکی از 436 هزار تومان آغاز می شود. و 20 دقیقه زمان استفاده از آن می باشد.

کایت بوردینگ، تفریح آبی ترکیبی در کیش

کایت بوردینگ تلفیقی از اسکی روی آب و پراگلایدر سواریست. بنابراین در این نوع تفریح آبی کیش که ورزش هم به شمار می آید شما می توانید هم بر رروی سطح آب حرکت نمایید و هم د رهوا به پرواز در آیید. برای شروع کار باید بر روی برد اسکی سوار شده و هنگامی که به کایت وصل هستید، در هوا معلق گردید. در این ورزش کایت به جای بادبان عمل نموده و شما را روی آب شناور می سازد.

کایت بوردینگ کیش

قیمت کایت بوردینگ و زمان استفاده از آن

استفاده معمول از کایت بوردینگ حدود 20 دقیقه بوده و در آن، شما باید دست کم مبلغ 450 هزار تومان را بپردازید.

بنانا، تفریحی فانتزی و خانوادگی

از ویژگی های بناناسواری در اب های کیش، خانوادگی و کم هزینه بودن است و از این رو این نوع از تفریحات آبی کیش طرفداران بسیاری دارد. علت نامگذاری این تفریح به بنانا آن می باشد که در آن تشک های بادی که به شکل موزهایی غول پیکر ساخته شده اند، با طناب هایی محکم به قایق های موتوری وصل شده و با حرکت قایق، شما با شتاب بر روی آب ها به حرکت در خواهید آمد. شما در این تفریح جلیقه نجات و کمربندهای ایمنی مستحکمی به تن خواهید داشت.

بنانا کیش

قیمت بنانا سواری کیش و چارچوبه ها

هزینه بنانا سواری کیش از 100 هزار تومان که به نسبت دیگر تفریح ها قیمت مناسبیست آغاز شده و در آن، تنها محدودیت تهیه بلیط برای کودکان بالای 4 سال بوده و این که کودکان تنها باید با بزرگ ترها سوار بنانا شوند. مدت زمان استفاده از بنانا، 15 تا 20 دقیقه می باشد.

اسکی روی آب، نخستین در خاورمیانه

از میان تفریحات آبی کیش، اسکی روی آب یک ورزش نیز محسوب می شود. سایت اسکی روی آب جزیره کیش، نخستین سایت این ورزش در خاورمیانه می باشد. در این ورزش، هر دو پای شما بر روی یک تخته اسکی روسی بسته شده و به یاری یک طناب که به قایقی موتوری وصل گردیده، شما بر روی آب ها به حرکت در خواهید آمد. این ورزش و تفریح هیجان انگیز و پر طرفدار، به دو شکل انجام می شود که یکی کیبل اسکی و دیگر کایت بوردینگ است. کایت بوردینگ تلفیقی از اسکی روی آب و پاراگلایدر بوده و در موقع اسکی کردن روی آب می توانید با چتری ویژه بر روی آسمان نیز به پرواز در آیید.

اسکی روی آب کیش

هزینه اسکی روی آب و موارد مربوط به آن

این ورزش قیمت ثابتی ندارد و با توجه به مدت زمانی که می خواهید روی آب باشید، هزینه آن تعیین خواهد شد. بزرگ ترین محدودیت این تفریح، تخصصی بودن آن است و تنها افراد حرفه ای با آمادگی بدنی بالا می توانند اقدام به این تفریح ورزشی بنمایند. مدت زمان اسکی روی آب 20 دقیقه و قیمت کمینه آن 250 هزار تومان می باشد.

پدل بورد، یک تفریح آبی تلفیقی در کیش

این تفریح در اصل ترکیبی از دو نوع قایق بوده و در ساخت آن نیز موادی مانند فایبرگلاس، پی وی سی، فایبر کربن و چوب گامبویا به کار رفته. استفاده از این مواد باعث می شود که این قایق بسیار سبک بوده و شناوری آن بر روی آب به راحتی صورت پذیرد. البته پدل بورد ظاهر قایق را نداشته و شبیه یک تخته است. برای این که بتوانید تعادل خود را چه به صورت نشسته و چه ایستاده بر روی این تخته حفظ کنید، نیاز خواهد بود که آموزش کوتاهی قبل از شروع به کار از مربی ببینید. همانند دیگر تفریحات آبی کیش باید در استفاده از این تفریح نیز جلیقه نجات بپوشید.

پدل بورد کیش

قیمت پدل بورد کیش، ضوابط و مدت زمان

هزینه سوار شدن بر پدل بورد 280 هزار تومان بوده و بسته به مدت زمان استفاده شما این قیمت نیز بالاتر خواهد رفت. براس استفاده از پدل بورد نیز تنها چارچوبه پوشیدن جلیقه نجات، گرفتن آموزش اولیه و نیز سوار شدن کودکان به همراه بزرگترها یا مربی می باشد. زمان معمول استفاده از این تفریح نیز یک ساعت است.

جت اسکی، ورزشی حرفه ای در میانه آب های خلیج فارس

مسافران شهرهای شمالی به خوبی با تفریح جت اسکی آشنا هستند و وقتی در کناره آب های خلیح فارس نیز با این تفریح آبی مواجه می شوند، حسابی ذوقزده خواهند شد. این تفریح بسیار پر هیجان، در عین حال یک ورزش نیز به شمار می آید و مسابقات مربوط به آن همه ساله در همه جای جهان برگزار می گردد. در این تفریح شما باید بتوانید جت اسکی را با شیوه هایی ساده هدایت و کنترل کنید و هر چقد رهم که حرفه ای تر باشید، حرکات نمایشی زیباتر و پیچیده تری را روی اب به کمک جت اسکی ارائه خواهید داد. البته پس از چند دقیقه کار با جت اسکی شما خواهید توانست کنترل ساده این وسیله را بیاموزید.

جت اسکی کیش

قیمت جت اسکی، ضوابط و مدت زمان استفاده از آن

برای استفاده از جت اسکی باید دست کم 100 متر از ساحل کیش دورتر بوده و در عین حال مراقب باشید که موازی خط ساحلی نیز حرکت ننمایید. اگر در این ورزش آماتور هستید، مربی و مسئول جت اسکی به شما اجازه دور در جا زدن را نخواهد داد. هزینه استفاده از جت اسکی در آب های کیش نیز از 380 هزار تومان آغاز می گردد. مدت زمان آن نیز 15 دقیقه می باشد.

بیگ بال، یک تفریح آبی شاد و مفرح

از تفریحات آبی کیش که بسیار جالب و گاهی خنده دار می باشد، باید به بیگ بال اشاره نمود. در این تفریح باید داخل یک توپ بادی بسیار بزرگ و شفاف رفته و بعد با خیال راحت در امنیت این توپ آبی، بر روی آب ها شناور شوید و تفریح نمایید. برای این که بتوانید با این توپ بر روی آب حرکت کنید، باید در داخل آن حالت قدم زدن گرفته یا خود را به این طرف و آن طرف تکان دهید.

بیگ بال کیش

قایق سواری، قیمت و زمان

قایق سواری یکی از کلاسیک ترین و رایج ترین انواع تفریحات آبی در کیش و جهان است که در جزیره کیش هم امکان تجربه آن وجود دارد. در این تفریح می توانید حرکت بر روی آب های نیلگون خلیج فارس را در تفریحی آرام و بی خطر تجربه نمایید. برای این منظور قایق های مختلف با ظرفیت نفرات متفاوتی پیش بینی شده. قایق های فرانسوی بهترین نوع این قایق ها هستند. ظاهر این قایق ها بسیار شیک بوده و خود قایق ها نیز پیشرفته هستند. قایق های کیش، دارای ناخداهای کاربلدی هستند که می توانند مسافران خود را به سلامت از آب های خلیج فارس رد نموده و ترکیبی عالی از سرعت و آرامش را به آنها هدیه دهند.

انواع قایقرانی در جزیره کیش شامل قایق های بادبانی کاتاماران و قایق های تندروی تک موتوره و دوموتوره می شود. قایق های پدالی، پارویی، کایاک و کف شیشه ای نیز از دیگر انواع قایق های کیش هستند. مدت زمان استفاده از این قایق ها بسته به نوع قایق، مبدأ و مقصد شروع قایق سواری، بین 20 تا 120 دقیقه و ظرفیت این قایق ها نیز بین 1 تا 10 نفر متغیر می باشد.

قایق سواری در کیش

برای نمونه برخی قایق های تندروی تک موتوره با ظرفیت 1 تا 6 نفر در بیست دقیقه از اسکله تفریحی به ساحل مرجان با قیمت 350 هزار تومان می روند. گشت دور جزیره نیز یک میلیون و پانصد هزار تومان می شود. قایق کف شیشه ای 95 هزار، بادبانی 145 هزار و پدالی، پارویی و کایاک 180 هزار تومان می باشد. در این میان قایق های فرانسوی نیز از بقیه قایق ها گران تر خواهند بود. محدودیت استفاده از قایق ها این است که کودکان باید همراه خانواده ها سوار قایق شوند.

کشتی های تفریحی کیش

از میان تفریحات آبی کیش، یکی از آرام ترین و خانوادگی ترین تفریحات، سوار شدن بر کشتی های تفریحی زیبای این جزیره به همراه خانواده است. این کشتی ها بسیار لوکس و مدرن بوده و در آنها می توانید لحظاتی بی نظیر و به یاد ماندنی داشته باشید. در ادامه مقاله شما را با این کشتی های تفریحی جزیره کیش آشنا خواهیم کرد. زمان استفاده از این کشتی ها بسته به این که روز یا شب باشد بین یک تا دو ساعت بوده و هزینه استفاده از انها نیز برای هر نفر از 95 هزار تومان به بالا خواهد بود. البته هزینه جنگ های شبانه یا دیگر موارد ارئه شده در این کشتی ها به طور جداگانه محاسبه می شود.

کشتی تفریحی تارا دریا

این کشتی تازه ترین و جوان ترین کشتی تفریحی کیش بوده که طی سال های اخیر فعالیت خود را آغاز نموده و در حال حاضر از محبوب ترین و بهترین کشتی های تفریحی کیش به شمار می آید. این کشتی 100 نفر ظرفیت داشته و در آن می توانید آرام ترین لحظات را تجربه نمایید.

کشتی تفریحی اوستا کیش

کشتی تفریحی کیش

این کشتی از بزرگ ترین کشتی های جزیره بوده و بزرگ ترین مزیت و برتری آن نسبت به سایر کشتی های تفریحی کیش آن است که تنها کشتی دارای گواهینامه بین المللی ایزو می باشد. در این کشتی برنامه های تفریحی بسیار با کیفیت و منظم همچون اجراهای موسیقی زنده ایرانی و عربی و استندآپ کمدی برقرار است. همچنین رستوران این کشتی به ارائه ناهار، شام و منوهای کافی شاپی د رحین حرکت بر روی آب می پردازد.

کشتی تفریحی آرتمیس

آرتمیس از دیگر کشتی های تفریحی کیش است که از سال 1387 افتتاح شده و گردشگران بسیاری از آن استفاده نموده اند. از ویژگی های این کشتی تفریحی، وجود یکی از بزرگ ترین رستوران های دریایی کیش در آن است که ظرفیت پذیرایی از 130 نفر را به طور همزمان دارد. این رستوران بسیار لاکچری بوده و کیفیت خدمات آن بسیار عالیست.

کشتی تفریحی نوید دریا

از میان تفریحات آبی کیش، تجربه سفر در کشتی دریایی نوید دریا می تواند بسیار لذت بخش باشد. این کشتی سه طبقه داشته و محصول کشور ژاپن است. نورافکن های بسیار قوی و پرنور این کشتی سفر شبانه با آن را بسیار زیبا و دیدنی می سازند.

کشتی تفریحی گوهر کیش

این کشتی تفریحی مسافر آبهای لاجوردی خلیج فارس نیز، بسیا رلاکچری بوده و در آن می توانید در برنامه ای دو ساعته، تفریحاتی همچون سفر شبانه بر روی آب، موسیقی زنده، شام رایگان و پذیرایی را تجربه کنید

کشتی تفریحی آکواریومی، جادوی تفریح آبی در کیش

از انواع کشتی های تفریحی کیش، باید کشتی های آکواریومی را نام برد که نیاز خواهد بود در سرفصلی جداگانه به آنها پرداخته شود. در این کشتی ها که از بهترین نوع تفریحات آبی کیش به حساب می آیند، شما به اعماق دریا فرستاده می شوید که تا انواع آبزیان را از نزدیک مشاهده کنید. در کیش 6 کشتی آکواریومی مشغول به کار هستند. یکی از این کشتی ها، کشتی کف شیشه ایست که کف آن شفاف و شیشه ای بوده و در آن می توانید همراه با پخش موسیقی زنده، با گونه های مختلف دریایی را که راهنمای کشتی به شما معرفی کرده و شما در کف کشتی مشاهده می کنید، آشنا شوید.

این کشتی هر روز در هشت سانس یک ساعته حرکت می کند و هزینه آن نسبت به زمان استفاده از کشتی متغیر است.کشتی آکواریومی سیمرغ نیز از انواع این کشتی هاست که علاوه بر امکان مشاهده عبور ماهی در زیر پایتان، می توانید از برنامه های شبانه موسیقی زنده آن نیز لذت ببرید. در دیگر کشتی آکواریومی کیش به نام ستاره کیش، می توانید عمق دو نیم متری دریا را در زیر پای خود مشاهده نمایید. در این کشتی نیز برنامه شبانه همراه با سرو شام ارائه می شود.

در کشتی آکواریومی گردشگر طبقات زیرین کشتی کاملاً در داخل آب قرار داشته و از طریق پنجره هایی بزرگ در زیر آب می توانید موجودات دریایی را که در اطراف شما شنا می کنند، ببینید. در این کشتی شما به زیست گاه مرجان ها و مکان پر تجمع ماهی ها در سواحل کیش سفر می کنید. در این کشتی نیز برنامه شاد شبانه در عرشه کشتی برقرار است. دو کشتی آکواریومی طوطیا و تیکا نیز دو کشتی تفریحی دیگر کیش از این دست هستند که خدماتی مشابه دیگر کشتی های آکواریومی جزیره را به شما ارائه می دهند. سفر با این شش کشتی را باید از جمله جذاب ترین تفریحات آبی کیش به حساب آورد.

کشتی آکواریومی کیش

قیمت بلیط کشتی آکواریومی، مدت سفر و مکان شروع سفر

برای سوار شدن به این کشتی ها باید به اسکله تفریحی کیش در انتهای بلوار دریا بروید. بهتر خواهد بود حداقل 15 دقیق زودتر از زمان حرکت کشتی در محل حاضر باشید. مدت زمان سفر روزانه با این کشتی ها یک ساعت و سفر شبانه دو ساعت خواهد بود. قیمت بلیط این کشتی ها نیز متغیر بوده و از 95 هزار تومان به بالا می باشد. دقت کنید که کودکان زیر 5 سال اجازه سوار شدن بر این کشتی ها را نداشته و آوردن ویلچر، چرخ دستی یا کالسکه نیز به داخل کشتی ممنوع است. مسافران این کشتی ها به محض ورود به کشتی، تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرند.

غواصی، قیمت و مدت زمان آن

تجربه غواصی کردن در زیر آب های خلیج فارس می تواند تجربه ای بی نظیر باشد که تا آخر عمر در خاطر شما بماند و این تجربه ایست که سایت های تخصصی غواصی در کیش برای شما فراهم می آورند. در این غواصی یک مربی متخصص و با تجربه همراه شما خواهد بود تا بتوانید تا اعماق دریا را غواصی کرده و انواع مرجان ها و ماهی ها را ببینید. در کیش مراکز گوناگون و متنوعی برای غواصی به عنوان یکی از جذاب ترین تفریحات آبی کیش ایجاد شده که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت. زمان معمول غواصی، 40 دقیقه آموزش و 20 دقیقه غواصی زیر آب هست. کمینه قیمت غواصی تفریحی نیز 300 هزار تومان می شود.

مرکز غواصی بیگ کورال

این مرکز پیشرفته و مجهز غواصی در شرق کیش بوده و در آن می توانید بسته به جزر یا مد آب، عمقی بین 4 تا 6 متر را برای غواصی تجربه نمایید. در این منطقه از ساحل کیش، گونه های مختلف آبزیان شامل اژدرماهی، استون فیش، هامور، جراح ماهی، ریف شارک، دلقک ماهی، اسکورپیون و ساردین را حین غواصی مشاهده نمایید. انواع خرچنگ ها و لاکپشت ها همچون پشت سبز و پوزه عقابی نیز در این سایت انتظار شما را می کشند.

غواصی در کیش

مرکز غواصی کشتی مغروق یا داما

در این مرکز غواصی شما می توانید به یک کشتی غرق شده در سواحل کیش نیز وارد شوید. این کشتی یک کشتی باربری سنگالی بوده که در سال 1384 موتورخانه آن دچار آب گرفتگی شده و با وجود همه تلاش های ناخدا و خدمه کشتی به دلیلی ناشناخته غرق گردید. این کشتی در ژرفای 33 متری سایت غواصی داما آرام گرفته و بسیاری از ماهی ها و آبزیان دریایی در آن پناه گرفته اند. شما می توانید در این سایت غواصی تا این عمق پایین آمده و وارد این کشتی غرق شده مرموز شوید.

غواصی کیش

مرکز غواصی ساترن کرک

ساترن کرک یا شکاف جنوبی نام یکی از سایت های غواصی جزیره کیش است که از خود جزیره فاصله ای 4830 متری داشته و بنابراین مرکزی خلوت و دنج برای غواصی محسوب می شود. در این سایت می توانید آبزیانی چون خفاش ماهی، کوسه بلک تیپ، باراکودا و خفاش ماهی را نظاره نمایید. علت نامگذاری این مرکز به شکاف جنوبی وجود شکاف های پله ای در آب های آن است که در ژرفای 13 تا 16 متری قرار گرفته اند.

مرکز غواصی کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی کیش یکی از شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری کیش است. در کناره این کشتی نیز یک مرکز غواصی ایجاد شده که عمق غواصی در آن بین 4 تا 5 متر می باشد. در غواصی در این مرکز شما می توانید در زیر آب ها از کشتی یونانی نیز بازدید نمایید. برای این کار باید وارد حفره شمالی کشتی شده و در سفری شگفت به فضای داخلی این کشتی، انواع آبزیان و ماهی های لانه کرده در این کشتی را از نزدیک رویت کنید.

مرکز غواصی ژوراسیک پارک

این سایت به عنوان یکی از مراکز تفریحات ابی کیش، در شرق این جزیره واقع شده. این مرکز در حال حاضر به دلیل این که تخریب شده فعالیتی ندارد. این تخریب باعث شده قسمتی از پوشش مرجانی فضای غواصی این سایت نیز از بین برود. در این سایت یک حفره به ژرفای 12 متر قرار دارد که در پیرامون آن مرجان های مغزی شکل فراوان هستند.

مرکز غواصی سازه ها

این سایت غواصی جزیره کیش در واقع از تعدادی سازه های مثلثی و دایره ای مصنوعی ایجاد شده تا زیستگاهی برای آبزیان به وجود بیاید. این سایت در ژرفای 18 تا 29 متری آب های جنوب شرقی کیش واقع گردیده و در آن می توانید ماهیان و آبزیانی چون دسته های سرخو، گله های باراکودا، پروانه ماهی و طوطی ماهی را ببینید.

دیگر تجربه های غواصی در کیش

غواصی در آب ها گستره بسیار متنوعی دارد که شما می توانید انواع آن را در جزیره زیبای کیش، تجربه کنید. هر کدام از این تجربه ها می توانند دریچه تازه و دلچسبی را به تنوع تفریحات آبی کیش پیش چشم شما بگسترند. در ادامه شما را به دنیای این تجربه های متفاوت می بریم.

اسنورکلینگ کیش

اسنورکلینگ

در این تجربه غواصی که این روزها بسیار متداول شده، در واقع شما به غواصی در سطح آب ها می پردازید. برای این کار نیاز به یک ماسک غواصی، باله های غواصی و لوله های تنفسی دارید. این تفریح آبی کیش به آب های کم عمق و دریاچه ها اختصاص داشته و برای تجربه آن نیازی به لباس مخصوص غواصی یا کپسول های اکسیژن ندارید. هزینه این تفریح 150 هزار تومان به بالا می باشد.

عکاسی ماکرو

عکاسی ماکرو در واقع ترکیبی از دو سرگرمی فوق العاده و پرطرفدار یعنی غواصی و عکاسی در کنار هم می باشد. اگر به عکاسی علاقمند باشید، بی تردید دلتان می خواهد بتوانید از فضاهای زیر سطح دریا عکاسی نمایید. برای این کار دوربین های عکاسی ماکرو یکی از انواع تجهیزاتیست که ساخته شده و در جزیره زیبای کیش در مراکز غواصی در اختیار شما قرار داده می شود تا بتوانید این دو سرگرمی فوق العاده را با هم ترکیب کنید. عکاسی ماکرو را باید از انواع عکاسی های از نمای نزدیک دانست.

نایت دایو

این گونه غواصی در واقع اصطلاحی برای بیان تجربه غواصی در شب است که هیجان ویژه خود را داشته و در آن، می توانید زندگی شبانه آبزیان را در زیر آب ها مشاهده کنید و اسرار و شگفتی های آن را از نزدیک لمس نمایید.

پارک دلفین های کیش، از تفریحات آبی کیش

دلفیناریوم کیش در پارک دلفین های این شهر را شاید نباید یکی از مراکز تفریح های آبی کیش به حساب آورد. چرا که نه در کنار ساحل قرار دارد و نه در آن مستقیما شما بر رو یا زیر آب های خلیجی حرکت خواهید کرد. با این حال از آن جا که در این ورزش، شما سر و کارتان با دلفین های دریایی در استخرهایی پر از آب آست، باعث می شود که ما آن در لیست تفریجات آبی جزیره بیاوریم. در این مرکز، دلفین ها، شیرهای دریایی و برخی دیگر ار حیوانات دریایی توسط مربیانی متخصص و آموزش دیده و به اجرای برنامه های هیجان انگیز می پردازند. در این دلفیناریوم در کل 20 پستاندار دریایی نگهداری می شوند.

دلفیناریوم در کیش

قیمت دلفیناریوم، مدت زمان و محدودیت

هزینه استفاده از باغ دلفین های کیش 280 هزار تومان بوده و محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد. البته این قیمت شامل هزینه دلیفناریوم به اضافه باغ پرندگان و باغ گیاهان می شود. طول مدت نمایش هم حدود 2 ساعت خواهد بود. عکاسی و فیلمبرداری با گوشی و دوربین نیز در این مجموعه ممنوعیت دارد. در این پارک همچنین می توانید شنا و غواصی با دلفین ها را در استخر دلفین ها در بازه زمانی 20 دقیقه تجربه نمایید. هزینه این تفریح 600 هزار تومان بوده و شما می توانید دو نفر همراه ناظر و کودکان زیر دو سال را به طو ررایگان با خود همراه برده و هزینه کودکان بالای دو سال نیز تمام بها می شود.

پارک های تفریحات آبی کیش

پارک های آبی کیش را نیز همچون دلفیناریوم آن نمی توان مستقیماً از جمله تفریحات آبی کیش به شمار آورد. با این حال به دلیل اینکه در این پارک ها تفریح و هیجان همراه با تجربه آب تنی می شود، این دسته از مکان ها و مجموعه های تفریحی کیش را نیز در زمره تفریح های آبی جزیره کیش دسته بندی می کنیم و به معرفی آنها می پردازیم.

تم پارک آبی اوشن، معرفی و قیمت بلیط

این پارک نخستین پارک آبی روباز در ایران بوده و در آن همه تفریحات و ماجراجویی ها بر اساس داستانی به نام راز قلعه خورشید صورت می پذیرد. در این پارک زیبا و هیجان انگیز، 17 سرسره و راید با نام هایی همچون دینگل، رالی راید، گرداب، پیچالوپ، آناکوندا، سونامی، آدرنالین، راشین ریور، مارپیچ، موجاب و برکو وجود دارد. برکو یک سرسره ویژه کودکان بوده و راشین ریور نیز رودخانه ای 500 متر دورتادر مجموعه می باشد.

پارک آبی اوشن کیش

علاوه بر اینها، باید به استخرهای شنای این مجموعه با نام های دینگو( جکوزی پلکانی)، آبتین ( ویژه نوجوانان)، آبان و رابو نیز اشاره نمود. افزون بر این موارد، شما در این مجموعه می توانید از مرکز خرید، رستوران، کافی شاپ و مرکز ماساژ اسپا نیز استفاده نمایید. بسته به روزها و سانس های این مجموعه، قیمت بلیط این مجموعه متغیر بوده و حداقل آن 570 هزار تومان می باشد. این پارک یک روز در میان برای خانم ها و آقایان خواهد بود.

پارک آبی بادی مارینای کیش، آشنایی و قیمت بلیط

ویژگی بسیار جذاب این پارک آبی بادی، شناور بودن آن بر روی دریا می باشد. این پارک، تنها پارک شناور در ایران نیز محسوب می شود. این پارک شگفت انگیز توسط شرکت مشهور و شناخته شده ویبیت طراحی و ساخته شده و محل قرارگیری آن در ساحل هتل مارینا پارک کیش است. در این پارک، مجموعه ای از وسایل بادی به هم پیوسته و به هم چسبیده بر روی آبهای خلیج فارس شناور شده اند. تفریحاتی چون ترامپولین، سرسره های بزرگ و سکوهای بادی برای شیرجه درون آب در این مجموعه انتظار شما را می کشند.

مارینا پارک کیش

این پارک که از هیجان انگیزترین تفریحات آبی کیش به شمار می آید، مختص آقایان، کودکان بالای سه سال و نیز دختران کمتر از 11 سال می باشد. مدت زمان استفاده از این پارک یک ساعت بوده و هر روزه از ساعت 10 صبح تا 18 عصر باز می باشد. برای این که خیال تان از بابت ایمنی در هنگام استفاده از این پارک آبی، بادی راحت باشد، می توانید از مسئولین پارک، کلاه ایمنی و جلیقه نجات درخواست نمایید. قیمت بلیط این مجموعه نیز برای یک ساعت، بسیار مناسب یعنی 50 هزار تومان می باشد.

گشت دریایی اختصاصی، لاکچری ترین تفریح آبی کیش

این تفریح را باید نوعی تفریح لاکچری به شمار آورد. اما اگر هزینه آن را دارید، ارزش تجربه کردن را دارد. در گشت دریایی اختصاصی کیش، شما یک قایق اختصاصی را به مدت زمان دلخواه کرایه کرده و به همراه یک ناخدای کاربلد در میانه آب ها شناور می شوید. اغلب افراد این گشت را در مناسبت های ویژه ای چون تولد و سالگرد ازدواج انتخاب می کنند. این قایق ها برای برگزاری چنین مراسم هایی به شما خدماتی چون تزئینات ویژه، موسیقی و عکس و فیلم را ارائه می دهند. در این قایق ها همچنین می توانید ماهیگیری را نیز تجربه نمایید. کرایه یک ساعت گشت دریایی با قایق تفریحی لوکس، یک میلیون و صد هزار تومان می شود.

ماهیگیری در آب های خلیج فارس و قیمت آن

بی تردید هر جا که آب باشد، ماهیگیری نیز امکان دارد. ماهیگری به عنوان یکی از آرام ترین و لذت بخش ترین تفریحات آبی کیش در این منطقه برای شما در دسترس خواهد بود. شما می توانید سوار قایق های ماهیگیری جزیره شده و با انداختن قلاب های ماهیگیری خود به آب به صید ماهی بپردازید، یا حتی می توانید در تجربه صید ماهی با تور آنها شریک شده و در کنار آنها در این نوع ماهیگیری باشید. ماهیگیری را می توانید در قایق های گشت اختصاصی و با کمک تفنگ و فری دایوینگ نیز تجربه نمایید.

ماهیگیری در کیش

برای ماهیگری حرفه ای می توانید به کلوب های حرفه ای این تفریح همچون هامور دریای کیش یا مارینا نیز مراجعه کرده و در ساحل ماهیگیری نمایید. ماهیگیرهای حرفه ای برای ماهیگیری اغلب یا ساعات اولیه صبح و یا موقع غروب را که هوا خنک تر بوده و نشستن در ساحل یا حرکت بر روی آب ها آسان تر است انتخاب می کنند. نکته مهم دیگر نیز این می باشد که در ساعت های چهار تا هفت صبح، زمان مد دریا بوده، آب بالا می آید و صید ماهی راحت تر خواهد بود. قیمت ماهیگیری ثابت با شناور و تجهیزات، ششصد و پنجاه هزار تومان و ماهیگیری ترولینگ با شناور و تجهیزات، یک میلیون و پانصد هزار تومان می شود.

آّب تنی در آب های کیش، یک تفریح آبی همیشگی

اگر نخواهید هیچ هزینه اضافی برای تفریحات آبی خود بپردازید یا اصولاً اهل هیجان های خاص این نوع تفریحات نیستید، بهترین گزینه برای شما شنا و آب تنی در بخش های ساحلی امن و آرام در قسمت پلاژهای ساحلی می باشد. در این جزیره پلاژهای جداگانه ای برای آقایان و خانم ها وجود دارد که در آنها می توانید به راحتی و آسودگی شنا نمایید. امکاناتی نیز مانند سایبان و تخت ساحلی، دوش آب، فروشگاه های فروش لوازم شنا و لوازم بهداشتی، غریق نجات، رختکن، دوش آب، بوفه، سرویس بهداشتی و ماساژ برای شما فراهم خواهد بود. دیگر گزینه جذاب این پلاژها، زمین های اختصاصی برای فوتبال ساحلی، هندبال ساحلی و والیبال ساحلی می باشد.

ساحل گردی، آسان ترین تفریحات آبی کیش

در نهایت اگر حتی به آب تنی یا ماهیگیری نیز علاقه ای ندارید، بی تردید ساحل گردی در سواحل بی نظیر کیش، می تواند برای شما بهترین گزینه ممکن باشد. در این سواحل زیبا، تمیز و دیدنی می توانید ساعت ها به تنهایی یا در کنار خانواده و دوستان از صدای امواج و طبیعت زیبای کیش لذت برده و به تماشای منظره های غروب و طلوع دریا بپردازید. محبوب ترین و زیباترین سواحل کیش را می توان سواحل مرد ماهیگیر، اسکله تفریحی، سیمرغ، مرجان، میرمهنا و درختان نارگیل کیش دانست.

مروری پایانی بر تفریحات آبی کیش

در این یادداشت چکیده جامعی از تمام تفریحات آبی کیش به عنوان بهترین جاذبه های گردشگری کیش را برای شما ارائه نمودیم. تا جای ممکن نیز قیمت ها، آدرس، مدت زمان استفاده از این تفریحات را نیز برای شما ذکر کردیم. با وجود آن که هزینه این تفریحات به ویژه در سال های اخیر بسیار بالا رفته، اما لذت این تجربه ها می تواند چنان ماندگار شود که تلاش برای تامین هزینه آن شاید کار اشتباهی نباشد. تیم لوکس ویلا برای شما در کیش بهترین لحظات را آرزو کرده و در پایان این یادداشت، شما را به بازدید از اقامتگاه های خود در جزیره کیش دعوت می کند.

اقامت در کیش، نگین خلیج فارس

برای این که بتوانید تجربه کاملی از همه تفریحات آبی کیش داشته باشید، بهتر آن خواهد بود که قبل از سفر به فکر رزرو اقامتگاهی مناسب در کیش باشید. البته شاید خیلی ها هتل های کیش را ترجیح بدهند یا تجربه آشناتری با آنها داشته باشند. اما حقیقت آن است که این هتل ها شاید به اندازه کافی به ما آزادی عمل و راحتی در سفر را ندهند. رزرو ویلا در کیش پیشنهاد ما به شما خواهد بود. برای این کار کافیست به صفحه اجاره روزانه و یلا و آپارتمان در کیش وبسایت ما مراجعه کرده و بهترین ها را انتخاب نمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید