دریاچه سقالکسار

دریاچه سقالکسار از مناطق خوش آب و هوا در شهر رشت است که نسبت به ویژگی هایش بسیار محبوب می باشد

دریاچه سقالکسار

دریاچه سقالکسار در فاصله ی 15 کیلومتری از مرکز شهر رشت و در روستایی به نام سقالکسار قرار گرفته است. مساحت دریاچه سقالکسار تقریبا 15 هکتار است. در واقع این دریاچه پشت سد خاکی واقع شده است و آب درون آن از طریق بارش باران و دریاچه های اطراف آن تامین می ‌شود. سقالکسار را به عنوان تمیز ترین و پاک ترین دریاچه ایران می شناسند. بهتر است بدانید، شنا کردن و ماهیگیری در این منطقه ممنوع است و هیچ شخص یا سازمانی اجازه این کار را ندارند.

دریاچه سقالکسار کجاست؟

یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری برای مردم ما شمال کشور است. مازندران و گیلان دو استان محبوب که سالیانه میزبان هزاران گردشگر داخلی و حتی خارجی می باشد. تور های گردشگری یک روزه و چند روزه به همراه یک تور لیدر حرفه ای می توانند شما را به راحتی به این بخش از گیلان ببرند. البته با توجه به مسیر سرراستی که به سقالکسار وجود دارد، خودتان با ماشین شخصی هم می توانید به این منطقه سر سبز و زیبا بروید.

همان طور که گفته شد، شمال کشور دارای جاذبه های گردشگری بی شماری است که در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با یک روستای بکر و خوش آب و هوا آشنا کنیم. اگر علاقه به طبیعتگردی دارید با لوکس ویلا همراه ما باشید تا اطلاعات دقیق و مفیدی از این دریاچه را در اختیارتان قرار دهیم. دریاچه سقالکسار در بخش سر سبز استان گیلان قرار گرفته که میتوانید حس و حال بی نظیری را در این مجموعه به همراه همسفرانتان داشته باشید.

دریاچه سقالکسار

پاک ترین دریاچه ایران

در قسمت اول گفته شد که دریاچه سقالکسار از پاک ترین و تمیز ترین دریاچه های ایران در استان گلستان است. با وجود این که این دریاچه به هیچ دریایی راه ندارد و آب داخل آن تنها از طریق بارش باران است اما همیشه زلال تمیز است. در واقع یکی از شگفتی های این مجموعه به همین علت است. آب موجود در اکثر دریاچه ها با گذر از رودها و رودخانه ها به آن می رسد از این رو سنگ و گل و لای را نیز با خود به همراه می آورند. دریاچه ها عموما مانند یک استخر پر از آب هستند که آب از طرفی به داخل آن ها وارد می شود و از طرف دیگر خروج می کند اما آب دریاچه سقالکسار به صورت دائمی در این مجموعه قرار دارد.

دریاچه سقالکسار

تفریحات جذاب دریاچه سقالکسار

شما عزیزان برای پیک نیک، گشت و گذار در دل طبیعت و چشم اندازهای فوق العاده می توانید با همراه داشتن چادر مسافرتی، زیر انداز، خوراکی و کیف و کفش مناسب، ساعات خوشی را در آب و هوایی دلپذیر سپری کنید و از دود و سر و صدای شهر های بزرگ در امان باشید. همان طور که اشاره شد تنها ممنوعیت در این مجموعه ی زیبا، شنا نکردن و ماهی گیری است. به غیر از این دو موارد می توانید با قدم زدن، عکس انداختن و بازی کردن در دل طبیعتی بکر و فوق العاده خاص یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین سفرها را داشته باشید.

جاذبه های گردشگری متنوع

در نزدیکی روستای سقالکسار، روستای ماسوله قرار دارد. این روستا به تنهایی نیازمند چند ساعت گردش است. خانه هایی با بافت خاص و شگفت انگیز که بام هر کدام از خانه ها به پشت بام خانه ی دیگر دسترسی دارد و به صورت مرتب در کنار هم در دل کوه قرار گرفته اند. ماسوله دارای صنایع دستی زیبا، طبیعتی کم نظیر و آب و هوایی خنک است که بازدید از آن را به همه ی شما عزیزان پیشنهاد می کنیم. زیبایی فوق العاده ای که در این قسمت از گیلان وجود دارد، باعث شده تا عکاس ها، فیلمبرداران این لوکیشن را برای ثبت عکس هایی فوق العاده انتخاب کنند. فیلم های زیادی نیز در دریاچه سقالکسار ضبط و پخش شده است.

بهترین زمان سفر به دریاچه سقالکسار

بهترین زمان سفر به دریاچه سقالکسار فصل بهار است. در واقع در این فصل آب و هوای خنک و مطلوبی در سراسر استان گیلان بر قرار است و جذابیت این مجموعه را دو چندان خواهد کرد. البته زیبایی و جلوه ی دریاچه سقالکسار در تمامی فصل های سال قایل مشاهده است اما زمانی که حرف از بهترین می زنیم، پادشاه فصل ها یعنی بهار بهترین زمان برای مسافرت و طبیعتگردی می باشد.

دریاچه سقالکسار

نکته آخر

در واقع درخواست تیم لوکس ویلا از شما عزیزان این است که هنگام طبیعتگردی از برپایی آتش، شکستن شاخه های درختان، انداختن زباله بر روی زمین و انداختن فیلتر سیگار در طبیعت، جدا خودداری نمایید. برای این که بتوانیم تا سالیان زیاد از این ذخایر طبیعی استفاده کنیم می بایست در کنار مسئولین ما گردشگرهای طبیعت نیز مراقب این جاذبه های تکرار نشدنی باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید