آشنایی با سهیلیه

سهیلیه منطقه ای است در غرب استان البرز با آب و هوای ییلاقی و بسیار دلچسب ، این منطقه دارای باغ ها و ویلا های بسیاری برای اجاره روزانه ویلا سهیلیه می باشد این منطقه به ازادراه کرج قزوین از سمت شمال و منطقه اشتهارد از جنوب و از شرق و غرب به چهار باغ و سعید آباد محدود می شود. این منطقه ای مجموعه ای از تعدادی روستا می باشد که همه این روستا ها دارای امکانات گاز و تلفن و ... می باشند. مرکز منطقه سهیلیه روستای اغچه حصار می باشد.

منطقه ییلاقی و سر سبز سهیلیه با وسعت 30 کیلومتر مربع در غرب استان البرز( کرج ) واقع شده، این منظقه دارای باغ ها , باغچه ها و شهرک های ویلایی با آب وهوایی بسیار دلچسب برای اجاره ویلا در سهیلیه است، منطقه سهیلیه از سمت شمال به آزاد راه کرج-قزوین وازسمت جنوب به اشتهارد و ازسمت شرق به چهارباغ و ازسمت غرب به بخش مرکزی سعیدآباد محدود می گردد. این منطقه متشکل از تعداد زیادی روستا است که تمامی این روستاها دارای امکانات آب،برق،گازشهری وتلفن هستند.

بخش عمده ای از میوه و سبزیجات شهرهای اطراف از جمله تهران،کرج از باغات و زمینهای کشاورزی این منطقه تامین می شود.

به دلیل مساعد بودن آب و هوا و خاک و همچنین میزان مناسب آب در منطقه سهیلیه تعداد زیادی مراکز کشت و پرورش گلهای زینتی، نهال و قارچ های خوراکی وجود دارد. منطقه سهیلیه به دلیل واقع شدن در یک دره بزرگ میان کوه های اطراف تهران پایین ترین ارتفاع را داراست که همین موجب شده که با کم ترین حفاری همه چاه های روستا و چاه های مجاز کشاورزی به آب کافی برسند و خاک یک دست و عاری از سنگ این منطقه هر گونه کشت و کار وعملیات عمرانی را به آسان ترین شکل امکان پذیر می کند.

همچنین وجود رودخانه کردان که از کردان جاری شده و از این منطقه هم عبور می کند موجب شده که زمینهای این منطقه حاصلخیزتر و پر آب تر از سایر زمینهای منظقه دشت قزوین هستند،در سال های اخیر که معضل بی آبی گریبان گیر همه کشاورزان و باغداران گشته منطقه سهیلیه به دلیل واقع شدن در گودترین بخش منطقه بسیار کمتر از سایر مناطق ییلاقی اطراف تهران با مشکل کم آبی مواجه بوده است.

مجموع این شرایط موجب شده که بسیاری از اهالی تهران و کرج برای زندگی و یا تعطیلات به این منطقه بیایند در نتیجه ساخت خانه های ویلایی در این منطقه بسیار رو به رشد است.

اجاره ویلا سهیلیه

همان طور که در قسمت بالا گفته شد، این منطقه ی خوش آب و هوا برای تفریحات آخر هفته بسیار مناسب است از این رو برای اجاره ویلا در سهیلیه می توانید با مراجعه به وب سایت لوکس ویلا بهترین و ارزان ترین ویلا ها و سوئیت ها را اجاره نمایید.

نگاهی به جذاب ترین دیدنی های سهیلیه

سهیلیه هم همانند سایر روستاها و مناطق شهرستان ساوجبلاغ و چندار تنوعی از ویلاها و اقماتگاه های مختلف دارد و به لطف طبیعت زیبا و آب و هوای دلنشین، در میان گردشگران هم از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. اکثر گردشگران در سفر به سهیلیه تنها به اقامت در ویلاهای لوکس و رستوران گردی میپردازند اما ما پیشنهاد می کنیم در صورتیکه قصتد سفری چند روزه دارید، نگاهی هم به جاهای دیدنی سهیلیه بیاندازید.

محبوب ترین منطقه گردشگری و تفریحی در سهیلیه، چهارباغ نام دارد و گردشگران این منطقه را با نام چهارباغ کرج هم میشناسند. در این منطقه امکانات و خدمات تفریحی و رفاهی مختلفی وجود دارد که شامل دهکده ورزشی و باغ پرندگان می باشد و درکنار آن ها، بازدید از آرامگاه امامزادگان فضل و فاضل (ع) هم خالی از لطف نیست.